Mobil uygulama ve reklam işlerinden anlayan?

Bu konuyu okuyanlar

xanaxaxa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba umarım konuyu doğru yere açmışımdır size bir kaç sorum olacak;

* Şuanda emsali olmayan ve tutacağını düşündüğüm bi startup projem var , reklamla ilgili bütçe sıkıntım yok hatta çok ciddi miktarlarda yatırım yatmayı düşünüyorum çünkü gerçekten tutacağına inandığım bi proje, fakat kime güvenip yaptırıcam kendim mi yapmalıyım ? hangi adımlarla başlamam gerek sizin değerli fikirlerinize ihtiyacım var

Diğer sorum ise mobil uygulama veya web sitesi üzerinden para kazanma olayı nasıl oluyor? reklam gelirleri neye göre geliyor? kısacası projem tuttu diyelim nekadar indirmeden sonra getiri sağlar ? süreç nasıl işliyor?
Birde kaç kişilik bi ekip kurulması gerekir ? yazılımcı,grafiker harici sitenin veya uygulamanın güvenliğini sağlaması için birisi daha gerekiyormu yoksa yazılımcı halledebilirmi?

Sorularım bundan ibaret ben yinede ilk etapta küçük küçük başlamak istiyorum bodozlama girmek istemiyorum uygulamayı siteyi yaptırdıktan sonra ki aşamada ne yapmalıyım hangi adımları izlemeliyim ? beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Hesabıma 2 milon dolar yatır, ben sana projeni 3 hfta içinde göndereyim.
İban TR 0001 0001 0000 0000 0001 0071 156970 004561

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
detaylar için dm atsana

xanaxaxa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hesabıma 2 milon dolar yatır, ben sana projeni 3 hfta içinde göndereyim.
İban TR 0001 0001 0000 0000 0001 0071 156970 004561

Mesele projeyi yaptırmak değil hocam, süreç nasıl işliyor onu öğrenmek istiyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

detaylar için dm atsana
Hocam ilk olarak sürecin nasıl işlediğini bilmem gerek bende detayları olgunlaştırabileyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sorduklarımı cevaplayabilecek kimse yokmu aranızda ?

Son düzenleme:

thefurkan1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar merhaba umarım konuyu doğru yere açmışımdır size bir kaç sorum olacak;

* Şuanda emsali olmayan ve tutacağını düşündüğüm bi startup projem var , reklamla ilgili bütçe sıkıntım yok hatta çok ciddi miktarlarda yatırım yatmayı düşünüyorum çünkü gerçekten tutacağına inandığım bi proje, fakat kime güvenip yaptırıcam kendim mi yapmalıyım ? hangi adımlarla başlamam gerek sizin değerli fikirlerinize ihtiyacım var

Diğer sorum ise mobil uygulama veya web sitesi üzerinden para kazanma olayı nasıl oluyor? reklam gelirleri neye göre geliyor? kısacası projem tuttu diyelim nekadar indirmeden sonra getiri sağlar ? süreç nasıl işliyor?
Birde kaç kişilik bi ekip kurulması gerekir ? yazılımcı,grafiker harici sitenin veya uygulamanın güvenliğini sağlaması için birisi daha gerekiyormu yoksa yazılımcı halledebilirmi?

Sorularım bundan ibaret ben yinede ilk etapta küçük küçük başlamak istiyorum bodozlama girmek istemiyorum uygulamayı siteyi yaptırdıktan sonra ki aşamada ne yapmalıyım hangi adımları izlemeliyim ? beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
Öncelikle belli bir indirmede şu kadar para kazanacaksın diye bir şey yok. Gelir modelleri sadece reklam olarak düşünme IAP olarak da gelir modeli olabilir. Ben mobilciyim ve iOS uygulama geliştirmek android uygulama geliştirmekten daha iyidir(gelir olarak). Projenin ne olduğunu bilmediğim için ekip konusuna bende dahil olmak üzere kimse cevap veremez. Her projeye göre ekip gereksinimleri değişiyor. Belki projende ekibe bile ihtiyaç olmayacak sadece yazılımcı yetecek.Anladığım kadarıyla bu konularda çok fikrin yok o yüzden tutacağına inandığın proje aslında tutmayan proje bile olabilir. İyi araştırmak lazım. Kullanıcı ne ister, bu projen neyi karşılayacak gibi sorulara cevap vermen lazım