Yardım MineCraft FPS Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımda CraftRise ve SonOyuncu var ancak ben CraftRise da FPS sorunu yaşıyorum SonOyuncu'da 350 FPS alırken CraftRise'da 150 FPS alıyorum ki bazen 100 50 hatta 20 lere düştüğü bile olabiliyor. Bu durum neden olur nasıl çözülür bir öneriniz bilginiz var mı (Tüm FPS arttırma ayarlarını yaptım.)

Cristiano Ronaldo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, bilgisayarınızda hangi tür Java yüklü? 32 bit Java yüklüyse Minecraft bilgisayarının kaynaklarını yeterince kullanamıyor olabilir. Bunu kontrol edin ve sistemine uygun 64 bit java versiyonunu yüklemeyi deneyin.

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Merhaba, bilgisayarınızda hangi tür Java yüklü? 32 bit Java yüklüyse Minecraft bilgisayarının kaynaklarını yeterince kullanamıyor olabilir. Bunu kontrol edin ve sistemine uygun 64 bit java versiyonunu yüklemeyi deneyin.
Buna nasıl bakabilirim

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
64 Bit veya 32 Bit olduğuna dair herhangi bir şey yok.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10.5 KB · Görüntüleme: 61

Cristiano Ronaldo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
64 Bit veya 32 Bit olduğuna dair herhangi bir şey yok.
Durum çok ilginç. Yüksek ihtimal sisteminiz 64 bit bunu anladım fakat buna rağmen FPS düşmesi baya garip. Yukarıda ayarlamaları yaptım demişsiniz. Güç seçeneklerinden oyunu yüksek performansa almayı da denediniz mi?

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Durum çok ilginç. Yüksek ihtimal sisteminiz 64 bit bunu anladım fakat buna rağmen FPS düşmesi baya garip. Yukarıda ayarlamaları yaptım demişsiniz. Güç seçeneklerinden oyunu yüksek performansa almayı da denediniz mi?
Her şeyi yaptım nihai performans yaptım yüksek performans yaptım oyun modu açık grafik ayarlarından grafik kartını seçtim ama yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada java da güncel bulunmakta en son sürüm yani neden böyle oluyor hala anlamıyorum

Son düzenleme:

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar yardım edecek yok mu ya