mimarlık için bilgisayar

Bu konuyu okuyanlar

ozgunsimsek33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar bu yıl mimarlık 2. sınıfa geçiyorum dolayısıyla autocad photoshop sketch up gibi programları kasmadan kaldırabilecek ve beni en az 4 5 yıl götürecek bir bilgisayara ihtiyacım var. Bütçem 4000 lira fakat değeceğini düşünüyorsanız 4500-5000 liraya kadar çıkabilirim. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Bir mimar arkadaşıma Monster Abra A5 V9.2 önerdim kendisi son derece memnun. İçerisinde 1050Ti ve 7700HQ var. Özelleştirme seçeneklerinden belleği 16GB seçtikten sonra rahatlıkla bütün işlerinizi halledebilirsiniz. İyi bir işlemci ve ekran kartı bulunduğu için rahatlıkla render yapabilir.

ozgunsimsek33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir mimar arkadaşıma Monster Abra A5 V9.2 önerdim kendisi son derece memnun. İçerisinde 1050Ti ve 7700HQ var. Özelleştirme seçeneklerinden belleği 16GB seçtikten sonra rahatlıkla bütün işlerinizi halledebilirsiniz. İyi bir işlemci ve ekran kartı bulunduğu için rahatlıkla render yapabilir.
öneriniz için sağolun hocam bir arkadaşımda da mosnter var memnunum demişti kendisi de ama marka olarak yeni duyduğum için içim hala çok rahat değil... birde MSI GP62 LEOPARD CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB HDD-15.6''-GTX1050 4GB-W10 bu bilgisayarla sizinkini karşılaştıracak olsanız hangisi dersiniz?

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Monster'in kalitesi konusunda şüpheniz olmasın. Türkiye'de kurulmuş ve yavaş yavaş küreselleşen bir firma. Marka yeni değil yani tecrübeli oldukları konusunda içiniz rahat olsun. Teknik destekleri de son derece başarılı.

Farklara gelecek olursak; Monster'de daha iyi bir ekran kartı var, işlemcileri aynı, MSI harddisk kullanıyor ancak Monster M.2 SSD kullanıyor. Monster'in özelleştirme seçeneklerinde ek olarak harddisk isteyebilirsiniz. SSD'nin performansı gerçekten harika. Karar sizin iki bilgisayar da oldukça güzel ve sizi yarı yolda bırakmaz. Monster biraz daha tuzlu olacaktır bu nedenle MSI da tercih edebilirsiniz.

ozgunsimsek33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster'in kalitesi konusunda şüpheniz olmasın. Türkiye'de kurulmuş ve yavaş yavaş küreselleşen bir firma. Marka yeni değil yani tecrübeli oldukları konusunda içiniz rahat olsun. Teknik destekleri de son derece başarılı.

Farklara gelecek olursak; Monster'de daha iyi bir ekran kartı var, işlemcileri aynı, MSI harddisk kullanıyor ancak Monster M.2 SSD kullanıyor. Monster'in özelleştirme seçeneklerinde ek olarak harddisk isteyebilirsiniz. SSD'nin performansı gerçekten harika. Karar sizin iki bilgisayar da oldukça güzel ve sizi yarı yolda bırakmaz. Monster biraz daha tuzlu olacaktır bu nedenle MSI da tercih edebilirsiniz.
teşekkürler hocam