Milli Takıma yeni marş! 2012

Bu konuyu okuyanlar

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Milli-Takıma-yeni-marş-Şimdi-tek-yürek-Türkiye2012.jpg

Milli Takım için marş hazırlandı. Ahmet Kavuncu, "Şimdi tek yürek Türkiye" isimli marşı Türk futbolseverlerin beğenisine sundu.

kaynak: http://www.ligtv.com.tr/haber/milli-takima-yeni-mars

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
"yeni" marş derken, bizim eski marşımız var mıydı? benim bildiğim popüler müzik şarkılarından uyarlanarak yapılan dönemsel marşlar haricinde gerçek bir milli marşımız hiç olmadı. :)

marşa gelirsek; maalesef olmamış. :)

mzungu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bende Milli duygu felan alevlendirmedi maalsef tutmadım :(

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bunlar hep tezgah, hep tuzak. Tüm değerlerimizi tartışmaya açarak, yıpratmaya ve hatta değiştirmeye çalışıyorlar. Son zamanların modasıda bu oldu. Birileri kasıtlı olarak milli marşımızı tartışmaya açıp alternatifler çıkarmaya çalışıyor. Bizi iyice biz olmaktan çıkarıp başkalaştırıyorlar.

Milli şairimiz Mehmet Akif'in ne demiş. "o günler ne samimi, ne heyecanlı günlerdi. o şiir milletin o günkü heyecanının bir ifadesidir. binbir fecayi karşısında bunalan ruhların ıstıraplar içinde halas dakikalarını beklediği bir zamanda yazılan o marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır...

o şiir bir daha yazılamaz, o'nu ben de yazamam. o'nu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. o şiir artık benim değil, milletin malıdır. benim, millete en kıymetli hediyem budur. Allah bir daha bu millete bir istiklal marşı yazdırmasın. "

Allah bir daha bu millete bir istiklal marşı yazdırmasın. (Amin)

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Marş mı marş nerede? Sanki pop gibi olmuş.Bu rakiplere korku salmaz,sadece coşturur.
Mehter Marşı gibi yapsalar ne vardı.
[video=youtube;6mnN-gbKmvE]http://www.youtube.com/watch?v=6mnN-gbKmvE[/video]

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Her zamanki gibi, kötü!
Şuana kadar ki en güzel şarkı Tarkan'ın. Bir de Ülker'İn üstlendiği Milli şarkı da güzel.

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tarkanın yaptığı parça gerkenten en iyisiydi. Dinlerken tüylerim diken diken oluyordu. Ama bu parça olmamış. Emeğe saygı var tabii ki bir çırpıda silip atmamak gerekiyor ama emekler boşa harcanmış gibi.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Kesinlikle Tarkanın yaptığı daha iyi, bence hep o kullanılsın :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla ben beğendim piyasa parçası değil milli takıma özel bişey olmuş..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Marş dediğin ayrı bir olay. Ayrıca milli takım içinde son derece gereksiz.
Bence yapılması gereken kolay söylenebilen akılda kalıcı bir ritim bulmak.

2 tane de söz uydurdun mu milletin statyumlarda bağırmaması için hiç bir neden kalmaz.
Tarkanın bir oluruz yolunda parçası ise nakarattan kaybediyor.

cincoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence marş falan olmamış sanki albüm yapacaklar da bu da ilk şarkı gibi olmuş :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
güzel iş olmuş.. bir şarkının iyi olup olmaması ilk dinleyişte anlaşılmaz. zaten onun içindir ki, en popüler sanatçıların yaptığı şarkılar bile para ödenip müzik kanallarında günlerce çalınıp izleyiciye beğendirilmeye çalışılır. Marş gerçekten güzel olmuş.Milli takımada sözüyle müziğiyle özel olmuş.Milli takımada başarılar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yorumlara bak:)) adam milli takıma bişey beklemeden şarkı yapmış, vatan haini ilan etmişler.

Reaksiyon puanı
10,324
milli takım heyecanı kalmadı ki millette, marşı heyecan yaratsın.
bir dünya şampiyonası umudunu daha atmışız kaf dağının ötesine, belki on yıl sonra gelecek bir başarı için bugünden milli marş bestelemek heyecan yaratmıyor insanda,

maalesef!