Azerbaycanın milli kahramanı Mübariz İbrahimov

Bu konuyu okuyanlar

Trieetz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
Azerbaycanın milli kahramanı Mübariz İbrahimov. Gece vakti firar ettiği düşünülüp aslında düşman sınırını geçip ermenilere tek başına büyük bir darbe indiren milli kahramanımız Mübariz İbrahimov karşısında baş eğiyorum. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Düşmanlarımız bilmiyor. Biz Bir Ölür Bin Diriliriz !

İşte gerçek Rambo. Onların filmde bahsettiği hayaldeki Ramboları bizim ise gerçek kahramanımız Mübariz İbrahimov.

19 Haziran 2010 tarihinde gece saat 23:30 sadece bir mektup bırakıp sınırı geçen Mübariz İbrahimov. Rusya ve Azerbaycanın resmi kayıtlarına göre 135 Türkiye kayıtlarına göre 45 Ermeni askerini öldürmüşdür. Ermenilere bir gecede vurduğu darbeyle hayla unutulmayan ve Türk dizilerinde adı geçen Mübariz İbrahimov Azerbaycanın milli kahramanı seçilmişdir.

Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin.

Ermenilerin gizlemeye çalıştıkları ama kendilerini dünyaya rezil eden en büyük darbe ise hiç beklemedikleri birinden geldi. Zamanın Rus devlet haber ajansı RIA Novosti’de de yayımlanan olayı Rus lideri Putin öğrendikten sonra yakın çevresine şöyle demişti: ‘’…. Azerbaycan’da yeni Rambo çıkmış. Bir gecede silahlanıp Ermeni ordusuna saldırarak 135 Ermeni askerini öldürmüş. Eğer resmi belgeler olmasaydı ben buna inanmazdım. Çünkü biz böyle kahramanlıkları sadece filmlerde gördük. Demek ki Rambo sadece filmlerde değil gerçekte de varmış….’’

Bütün şehitlerimize allah rahmet eylesin.

Bu kurban bayramında allah onların mekanın cennet eylesin. Hepsinin mezarı nurla dolsun.

Herkese iyi bayramlar !​