Milli Savaş Uçağı Üreteceğiz...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Darknes$

$
Onursal Üye
Milli Savaş Uçağı Üreteceğiz...

Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında yürütülen Savunma Sanayi İcra Komitesi'nde "Milli Savaş Uçağı" üretilmesi kararı çıktı.
Savunma Sanayi İcra Komitesi’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantısı, yaklaşık dört saat sürdü.

Toplantının sonunda açıklamayı Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül yaptı.

Milli Helikopter’de Verilen Teklifler Yeterli Bulunmadı...
Gönül, Türk Silahlı Kuvvetleri ile diğer kamu kurumlarının helikopter ihtiyacının yerli üretimle karşılanması amacıyla başlatılan ’Genel Maksat Projesi’ kapsamında firmaların verdiği teklifin yeterli bulunmadığını söyledi.

Vecdi Gönül, firmalarla müzakerelere devam edileceğini belirtti.

Milli Savaş Uçağı İçin Düğmeye Basıldı...
Gönül, bir müjde de verdi...

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2020’li yıllardan sonraki eğitim ve savaş uçağı ihtiyacının karşılanması amacıyla ’kavramsal tasarım’ yapılması için TUSAŞ ile sözleşme görüşmelerine başlanacak.

Bu kapsamda, tamamen milli imkanlarla eğitim ve savaş uçağı üretilmesi hedefleniyor.

Vecdi Gönül, uçak üretiminde Kore Cumhuriyeti ile işbirliğine gidilebileceğini ancak, şu anda ortaya çıkan kararın tamamen milli imkanlarla uçak üretilmesi olduğunun altını çizdi.

Turbo Jet Motorları Geliştirilecek...

Savunma Sanayi İcra Komitesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı doğrultusunda Turbo jet motorların geliştirilmesi projesinin başlatılmasına da karar verdi.
 

olympuskiller

Profesör
Eğer kendi savaş uçağımızı üretecek düzeye gelirsek zaten diğer bütün alanlarda(eğitim,sağlık,demokrasi) da epey ilerlemiş oluruz .Hayal değil bu potansiyelin bu topraklarda varolduğunu burda yaşayan herkes biliyor fakat 20.yy 'da vurulan prangaları yeni yeni atıyoruz umarım önümüzdeki yüzyıl milletimiz için refah dolu günlerle geçer.
 

ashabulyemin

Profesör
Silahlanmaya ayrılan payın toplumun refahına aktarılmasını düşünüyorum.Yunanistan ve Türkiyenin birbirine düşürülerek halkların sefalet içinde yaşarken orduların silah mezarlığına dönüşmesi bu iki ülkeninde israil ve abd den uzaklaşıp dost olmasını çöpe giden paralarında kalkınmaya harcanmasını gerektiriyor.
Bir de meselenin diğer boyutu Milli Tank projesi yunanistana elaltından pazarlandı davası devam ediyor buda aynı olur biz hazırlarız kaymağını başkaları yer
 
Üst
stat counter