Millet Vekilinden AKK'YE Hayır Konuşması

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Ne yani parasını veriyoruz istediğimiz zaman indirmeyelim mi ?Ne kadar saçma .
Demek istediği o değil. Demek istediği internrt hızı akk gibi saçma birşey yüzünden hiç düşmeyecegi için ihtiyacı olduğu zaman ı diyecektir. Yani internet yavaşlayacak şunu iyi diyeyim de dursun demeyecek.

pillibebek_

Profesör
14 Temmuz 2016
1,119
145
243
Başgandan yeni mesaj var
Screenshot_2016-07-15-00-03-01.png
Screenshot_2016-07-15-00-02-59.png

Matthew Bellamy

Profesör
16 Nisan 2015
3,234
264
243
tutturdunuz fiber de fiber ya arkadaşım boşverin fiberi bana akk 8 mb/s yapsalar ben öpüp başıma koyarım.Ama 3mpbs ile olucak iş değil .Yani bizim işlerimizin bir ayarı yok vur deyince öldürüyoruz.Kademeli olsun gerekirse çözülmeyecek olay mı şimdi ? Habire vergi alınıyor bırak hatta bir sürü konut varmış fazlalık suriyelere veriliyor maaşlar veriliyor.Birazcık insafa gelip kendi halkının olduğunu da hatırlarlar belki ne dersiniz ? (Yıllardır keriz yerine konulduğumuz için bizlerde alıştık sesimiz çıkmıyor)

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Agustos ayinda hiz ve akk duzenlemesi olacagi seklinde iddialar var. Bakalim ne olacak.

okinkurt

Profesör
30 Eylül 2013
3,813
1,233
293
32
Bu şirketlerin bahanesi bitmez herşey bitse +18 videoları çok izliyorlar ondan kota şart derlerse şaşırmam soygun forever...

Ben Kenobi

Dekan
6 Kasım 2011
7,335
3,155
293
AKK kalksın ama korsan indirme yapanlar hakkında ağır yaptırımlar gelsin, ben razıyım.
Ama bu durumda ne alan ne satan razı olur, bir taraf korsanı devam ettirmek ister, öbür taraf altyapıyı yenilemeden devam ettirmek ister

Yeşil Okçu

Profesör
9 Haziran 2016
4,259
1,811
293
AKK kalksın ama korsan indirme yapanlar hakkında ağır yaptırımlar gelsin, ben razıyım.
Ama bu durumda ne alan ne satan razı olur, bir taraf korsanı devam ettirmek ister, öbür taraf altyapıyı yenilemeden devam ettirmek ister
Ne yani sen zengin olabilirsin çıkan her oyunu alabilirsin ama bizim,paramız yok ? Oyunda mı oynamayalım ? Zaten korsan oyun vb. Şeyler indirmedikçe ne anlamı var akk nin ? Yaptığımız indirmelerin çoğu korsan .

Can-K.

Doçent
7 Nisan 2015
975
17
18
Korsan oyun emek hırsızlığıdır , filmde öyle.Saatlerce o işi uğraşarak yapmış kişiye edilen küfür gibi farksız.Ben de zengin biri değilim ona dayanarak söylüyorum , bende indirimlerden olsun diğer sitelerden olsun , oyun satın alıyorum ve oynuyorum.31 TL gibi bir fiyattan 7.5Tl'ye , bazen 24TL'den 4TL'lere kadar düşüyor , yahu şu miktarlar nedir ki , niye dert ediliyor bu kadar ?

Yapımcılar korsan Unity indirip etraftan toplanan kodlarla oyun yapmıyor, belki 5 sıfırlı rakamlara kadar para harcanıyor bir projede.Ben Kenobi'ye katılıyorum ben gayet.Zamanın CD'cileri nasıl kapandıysa , kilit vurulsun tek tek sitelere.AKK'nin kalkmasını isteyenelerin %50'si korsan oyun,dizi,film için harcıyor.Daha fazla da olabilir belki.

Bir ara TTNet'in yaptığı kampanya vardı , GTA V alınınca AKK galiba bir süre yoktu.Bu türk teşvik edici şeyler de yapılsa keşke.

SmokeXD

Dekan
4 Eylül 2014
9,819
1,877
293
Şu an ülkemizin altyapısı bunun için hazır değil. Önce onu düzeltmeleri lazım. Akk kalktı diyelim ben de dahil herkes download a abancak. Zaten gta 5 indirecektim tam zamanı olur. Bu sefer hiç giremeyeceğiz. Ama şöyle de olabilir, ilk kalktığında herkes abanır biraz kopmalar falan olur. Bir süre sonra (yine kendimden örnek vereceğim) zaten istediğimiz zaman indirebileceğimizi bildiğimiz için yavaş yavaş alışılabilir bu duruma. Yine de altyapının düzeltilmesi taraftarıyım
Altyapı tam olarak sıkıntılı değil bence ama bu konuda iyileştirmeler kesinlikle yapılmalı. Diyelim altyapı eksik, tivibu'da ben nasıl 4K ve Full HD yayın izleyebiliyorum? İkisi de aynı altyapıyı kullanıyor.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Alt yapının yetersiz olduğu yerler var ancak akk getirecek kadar değil.
Mesela bizim mahalle, 8mbps'nin üzerini desteklemiyor. 16mbps yaptırdık 2dk'da bir internet kopuyordu, anında 8'e geri düşürttüm.. Bir de kendileri teklif etmişti 16mbps hızı ve destekliyor dedilerdi halbuki. Adamların kendi alt yapılarından haberi yok.

rawkid

Dekan
9 Ocak 2014
7,252
1,316
293
Ben bu ayin üçünde akk'ye takildim. Tek yaptığım 10 bölüm dizi birkaç video ve oyun indirmekti. 50 Gb şıp diye bitiyor.

9e5d6a4726f00573896aa5dbc8562af1.jpg

Bu sure zarfında csgo da pingim 50-60 civarındaydı. Hala da böyle. Yani altyapı yetersizliğinden kastiniz bu ise benim pingim hiç uçmadı. Aksine hız az olduğu için evden biri internete girdiğinde lag felan giriyor. Ping 150'ye ucuyor.

Olmaması için bir sebep yok. Artık birşeyler yapılmalı bununla ilgili.

erdignss

Doçent
22 Mayıs 2015
571
84
28
Korsan oyun emek hırsızlığıdır , filmde öyle.Saatlerce o işi uğraşarak yapmış kişiye edilen küfür gibi farksız.Ben de zengin biri değilim ona dayanarak söylüyorum , bende indirimlerden olsun diğer sitelerden olsun , oyun satın alıyorum ve oynuyorum.31 TL gibi bir fiyattan 7.5Tl'ye , bazen 24TL'den 4TL'lere kadar düşüyor , yahu şu miktarlar nedir ki , niye dert ediliyor bu kadar ?

Yapımcılar korsan Unity indirip etraftan toplanan kodlarla oyun yapmıyor, belki 5 sıfırlı rakamlara kadar para harcanıyor bir projede.Ben Kenobi'ye katılıyorum ben gayet.Zamanın CD'cileri nasıl kapandıysa , kilit vurulsun tek tek sitelere.AKK'nin kalkmasını isteyenelerin %50'si korsan oyun,dizi,film için harcıyor.Daha fazla da olabilir belki.

Bir ara TTNet'in yaptığı kampanya vardı , GTA V alınınca AKK galiba bir süre yoktu.Bu türk teşvik edici şeyler de yapılsa keşke.
Keyfimizden indirmiyoruz biz de 21 yaşında öğrenciyim bi GTA 5 e nasıl 200 lira verebilirim sayısız film dizi izliyorum hepsini satın almaya kalksam asgari ücret parası eder bi ayda. Onlar kazanacaklarını kazanıyor sen merak etme

erdignss

Doçent
22 Mayıs 2015
571
84
28
Sanırım şu kafayı ölene kadar anlayamayacağım...
Hız 3 e düştükten sonra bi dizi izlemek için 40 dakika bir film izlemek için 2 saat yüksek boyutlu bir oyun indirmek için yaklaşık 1 2 gün beklemem gerekiyor biz de depoluyoruz işte sen de benim kullandığım şekilde kullanırsan interneti bi gün anlarsın

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Keyfimizden indirmiyoruz biz de 21 yaşında öğrenciyim bi GTA 5 e nasıl 200 lira verebilirim sayısız film dizi izliyorum hepsini satın almaya kalksam asgari ücret parası eder bi ayda. Onlar kazanacaklarını kazanıyor sen merak etme
Bunlar hep bahane. Bak gta 200 TL demişsin hiç orijinal almak için araştırdın mı ne kadar ucuza alabilirim diye. Tahmin ediyorum ki hayır. Bende öğrenciyken aldım hem konsol aldım hem de oyun aldım. Araştıracsin almak için de çalışıp para kazanacaksın.

pillibebek_

Profesör
14 Temmuz 2016
1,119
145
243
şuan akk ile gta5 indirme denemesi yapıyorum. 2 gündür bilgisayar tamamen açık. %44.0 dayım ve indirme hızım 200kB/s

erdignss

Doçent
22 Mayıs 2015
571
84
28
Bunlar hep bahane. Bak gta 200 TL demişsin hiç orijinal almak için araştırdın mı ne kadar ucuza alabilirim diye. Tahmin ediyorum ki hayır. Bende öğrenciyken aldım hem konsol aldım hem de oyun aldım. Araştıracsin almak için de çalışıp para kazanacaksın.
Tamam 100 lira olsun ne fark eder yine alamam CS Go 20 liraydı aldık bi sezon dizi dvdsi satın alsam 50 lira 10 dizi izlesem 500 lira dünyada milyonlarca insan bunu anında çıktığı gibi bedavaya izlerken ben neden 500 lira vereyim sezonun bitmesini falan bekleyeyim kim yapıyor bunu allah için

okinkurt

Profesör
30 Eylül 2013
3,813
1,233
293
32
Yanlış yanlıştır ne bahane koyarsan koy pahallı ise oynamazsın olur biter ille oynıcam dersende kimse karışamaz kendi tercihin ama yanlış olduğu gerçeği değişmiyor arabada pahallı gidip galeriden çalalım ozaman adam kazanacağını kazanıyor evet fazlasınıda ama o oyunda emeği var ..

erdignss

Doçent
22 Mayıs 2015
571
84
28
Yanlış yanlıştır ne bahane koyarsan koy pahallı ise oynamazsın olur biter ille oynıcam dersende kimse karışamaz kendi tercihin ama yanlış olduğu gerçeği değişmiyor arabada pahallı gidip galeriden çalalım ozaman adam kazanacağını kazanıyor evet fazlasınıda ama o oyunda emeği var ..
Ben doğru olduğunu iddia etmiyorum evet yanlış ama kim bi filmi indirmek yerine satın alıp izliyor ya da bi diziyi. Kim 200 liralık oyunu bedava oynayabilecekken para verip oynuyor. En önemlisi kim ya benim 200 liram yok o zaman ben bu oyunu oynamayayım diyor? Hiç kimse.

okinkurt

Profesör
30 Eylül 2013
3,813
1,233
293
32
Ben doğru olduğunu iddia etmiyorum evet yanlış ama kim bi filmi indirmek yerine satın alıp izliyor ya da bi diziyi. Kim 200 liralık oyunu bedava oynayabilecekken para verip oynuyor. En önemlisi kim ya benim 200 liram yok o zaman ben bu oyunu oynamayayım diyor? Hiç kimse.

Evet bunları yapanların sayısı az zaten ondan sonrada niye oyun türkçe gelmiyor diye yakınıyorlar ben şahsen indirim bekliyorum varsa 10 tl ye felan düzgün oyun alıyorum geçiyorum eskiden bende çok korsan kullandım hemde 10 kb kotalı 3g ile millet 3mb den yakınıyor ben 10 kb ile indirirdim bf4 ü 35 günde indirdim baska net imkanı yoktu en son originale döndüm aynı hızla indiriyordum gene witcher 2 yi 15 günde indirdim en son 20 gb kotalı aldım şimdi hiç birşey indiremiyorum doğal olarak oyunda alamıyoruz :D yeni çıkan oyunlar alınacak gibi değil 200 tl civarı 1.5 sene felan bekleyip indirim kollarsan ucuza alınabilir ama rainbow six mesela steamde 180 tl idi geçenlerde kinguinde türkiye lokasyon keyi 48 tl ye sattılar .

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Kim demişsin mesela, ben oynadığım oyunları orijinal alıyorum. Geçenlerde uncharted 200 TL verdim çünkü o oyun hem Türkçe seslendirme ve alt yazılıydı ve herşeyiyle bana göre o parayı hak ediyordu. Film izlemek istiyorsam sinemaya gidiyorum. Ha sinemaya gidecek param yok dvd alamıyorum diyorsan filmi kirala bu kadar basit. Yeterli korsan kullanmak isteme. Oyun oynamak istiyorsan 2.el alırsın ama yaparsın. Hep bahane..

Can-K.

Doçent
7 Nisan 2015
975
17
18

• GTA V Steam Ücreti = 169TL
  • GTA V G2A (STEAM KEY / En Düşük Ücret ) Ücreti = 114TL
  • GTA V G2A ( ROCKSTAR KEY / En Düşük Ücret ) Ücreti = 88TL
  • GTA V Voidu (ROCKSTAR KEY) Ücreti = 144TL
  • GTA V Kinguin ( ROCKSTAR KEY) Ücreti = 86TL
  • GTA V için Harcanan Tüm Maliyet = 256 Milyon $ ( 764 856 986 ~ 765.000.000 TL)
  • 200TL - En düşük Ücret ( 86TL) = 114TL *Bu Fiyatla Kış-Yaz indirimlerinden en az 10-15 tane oyun alabilirsiniz*

Para vermeye yeltenirseniz , fiyatını gayet öğrenebilirisiniz , bu oyun çıktığında 200TL,İndirim varken 200TL, 6.Oyun yolda hala 200TL...Şu tabloya baktıktan sonra umarım bir daha paramız yok demezsiniz.256 Milyon belki hiç birimizin göremeyeceği para , daha nice oyunun maliyeti milyon dolarları görmekte iken nedir "Onlara verecek paramız yok". Diğer bir soru GTA V oynamak zorunda mısınız ? Ben oynamadım , sağlığım sıhhatim iyi Allaha şükür.Ancak ben korsan indirmiyorum , alacaksam paramı veriyorum , çok zordayım indirimleri bekliyorum.

Film mi izliyorsunuz ? Bir sinemanın ücreti neredeyse 20TL'Yi bile geçmiyor.Kaçırdınız mı ? Film dağıtıcı firmaların fiyatlarına göz atınca o kadar da 200 Tl değil.Asgari ücretiydi vs. burada kıtlık konulu tirat okumaya gerek yok.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Hız 3 e düştükten sonra bi dizi izlemek için 40 dakika bir film izlemek için 2 saat yüksek boyutlu bir oyun indirmek için yaklaşık 1 2 gün beklemem gerekiyor biz de depoluyoruz işte sen de benim kullandığım şekilde kullanırsan interneti bi gün anlarsın
yok yok. ben bu kafayı ölene kadar anlayamam..

Odessa

Profesör
19 Haziran 2013
3,760
432
263
@Odessa

Hemen somaliyi örnek göstermeye başlarlar. İnternete girdiğinize şükredine gelir.
Bana şunu açıklasınlar. Ay başı kotalar sıfırlanır, millet kotaya ister istemez abanır. O zaman altyapıda sıkıntı olmuyor da sınırsız yapınca mı olacak? Şirketlerin niyetleri kötü. Para para para. Sömürmeye odaklı bir sistem.