Microsoft Eski Hatasını Düzeltiyor

Ordo ab chaO

Profesör
2 Haziran 2009
3,511
42
0
Micorosft'un yarın yine artık klasik haline gelen Salı güncellemelerini yayınlayacak. Yeni yamalar hem çok kritik, hem de çok eski hataları giderecek.

Microsoft, artık klasik haline gelen Salı güncellemelerine bir yenisini yarın ekleyecek. Toplamda 13 adet hatayı düzeltecek olan yamalarda, Windows NT 3.1 günlerinden kalma bir hata da giderilecek.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, yayınlanacak 13 yamanın, 5 adedi kritik, 7 adedi önemli, 1 adedi de orta seviye olarak belirtildi.
Yamaların on bir tanesi Windows, geri kalan ikisi ise Office'te bulunan hataları düzeltecek.

nt31mm1265632469.png

Yeni yamalarla düzeltilecek hatalardan biri Windows NT 3.1 döneminden kalma

Geçtiğimiz aylardaki yamalar nelerdi?

17 yıllık hata

Bu Salı yayınlanacak yamalardan biri, ilk olarak tam 17 yıl önce Windows NT 3.1'de çıkan bir hatayı giderecek. Windows NT 3.1 zamanından kalma bu hata, daha geçtiğimiz ay içinde keşfedilmişti. Bu düzeltme ile Windows'ların yeni sürümleri, eski programları çalıştırmada sorun yaşamayacak.

Yeni yamalar hakkında detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

::
Microsoft güncellemelerini düzenli bir şekilde yapıyor musunuz?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

Blackout

Dekan
14 Nisan 2008
7,495
383
0
Siz açmasanız ben açacaktım yarın 17 yıllık rezillik için yama geliyor diye.:)

ALMİ

Profesör
9 Eylül 2009
3,354
60
0
Yine biri çıktı 17 yıllık hata dedi.Bıraktı :D

17 yıllık hata = Dos sistemi üzerinden olan bir açıkla sistem dosyalarına erişimdir.Bu erişim sadece 16 bit ve DOS sistemi üzerinden çalışan uygulamalar açık olunca yürürlüğe giriyor....

Aranız DOS oyunu oynayan var mı? :D

Vendetta_

Profesör
28 Kasım 2009
3,704
75
0
DOS'u hatırlayan kaç kişi var öyle sormak lazım :D
ben ben ben :D:D az merak edip girmemiştim oraya :D win98 zamanında :D:D

hatta kapanış ekranı hala aklımda
Bilgisayarı kapat
Bilgisayarı yeniden başlat
Askıya al
Ms-Dos kipinde başlat ahahahah :D:D
/Edit komutuydu yanlış hatırlamıyosam mavi ya da yeşilimsi bi ekran üzerine kod yazılabiliyodu
ben genelde klavye alıştırması yapardım orda :D yeniden başladığında silinirdi yazılar :D:D:D
bi kere ablam oraya hayat hikayesini yazmıştı baya bi uzun (içeriğini tam hatırlamıyorum) ama nasıl yazmış görmelisiniz yeniden başlattı pc yi bi baktı bütün yazılar silinmiş :D:D:D

Rom.

Rektör
Emektar
11 Aralık 2008
15,332
177
243
hatasız kul olmaz dolayısıyla işletim sistemi de olmaz hahah :D

muratflash

Rektör
9 Kasım 2008
13,809
510
3,293
MS DOS işletim sistemi güzeldi aslında bee... Anılarım canlandı... Arkadaşlar windows güncellemelerini almak lazım alınki açıklarınız kapansın daha güvende olasınız...

muratflash

Rektör
9 Kasım 2008
13,809
510
3,293
windowsla kendimi bi güvende hissediyorum bi güvende hissediyorum sormayın:D:D

Walla ben oldum olası windows kullanırım... Hiç güvensizliğini görmedim... Yani şu windows a da çamur atıp duranları hiç anlamıyorum... Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi nedir???... Haydi bilin bakalım...

rozabay

Dekan
4 Nisan 2009
7,113
34
228
17 Yıllık olmasa da 10 Yıllık bir bir gecikme. Neyse en azından 10 yılda hatayı bulabilmişler buna da şükür.

maiwesiyah

Profesör
2 Mart 2009
1,197
11
0
Walla ben oldum olası windows kullanırım... Hiç güvensizliğini görmedim... Yani şu windows a da çamur atıp duranları hiç anlamıyorum... Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi nedir???... Haydi bilin bakalım...

YA SABIRRR:hammer::hammer::hammer::hammer::hammer::hammer:

ikxan

Doçent
14 Eylül 2007
926
1
0
Yazan programcıya helal olsun (gerçi emekli olmuştur), ne sağlam kod Windows 7 de bile yaşıyor (hatalarıda olsa). Hemen hataları söylemeyin bakalım aynı kodları kaç sene kullanacaklar :laugh: