Microsoft Edge Tarayıcısı Artık En Popüler Üçüncü Tarayıcı Oldu

Bu konuyu okuyanlar

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
StatCounter'ın son istatistiklerine göre, Microsoft Edge'in masaüstü tarayıcı pazarında Mozilla Firefox'tan daha iyi performans ve oran çıkardığını gösteriyor. Edge, son zamanlarda Chrome, Firefox ve artık günümüzde pek de kullanılması mantıklı durmayan, bize maziyi hatırlartan Internet Explorer kullanıcılarından kullanıcılar kazanmaya devam ediyor ve şu anda Chrome ve Safari tarayıcılarının hemen arkasında ve genel pazar payında üçüncülüğünü almış durumda.

Microsoft Edge Daha Fazla Kullanıcı Kazanıyor

1617630779133.png

Microsoft'un yeni Edge tarayıcısını yeni haline getirmek için şu ana kadar yoğun bir çalışma sürdürüldü ve şu anda Chromium tabanlı Edge tarayıcısı artık masaüstü tarayıcı pazarındaki en son istatistiklere göre en popüler üçüncü popüler tarayıcı oldu.

Analizi yapan firma ise Microsoft Edge'in son birkaç ayda sürekli olarak yeni kullanıcılar çıkardığını gün yüzüne çıkardı. Bu yeni kullanıcılar ise Chrome ve Firefox'tan geliyor ve Microsoft'un modası geçmiş olan Internet Explorer tarayıcısından da geçişler yapıldığı gözüküyor.

Bu artış ise Edge tarayıcısını %8.03 oranı ile genel masaüstü pazarında üçüncü konuma getirdi. Önde gelen diğer iki tarayıcı ise %67,14 ile Google tarafından hazırlanan Chrome ve %10,11 pay ile birlikte hepimizin bildiği, Apple tarafından kodlanan Safari tarayıcısıdır.

Mozilla Firefox ise şimdi %7.95 pazar payı ile dördüncü sıraya gerilemiş durumda fakat yine de cep telefonları ve tabletler gibi diğer cihazları da ortaya kattığımız zaman pek de kötü bir sonuca sahip sayılmaz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Uzun yıllar Chrome kullandım. Ara ara çok fazla tarayıcı denedim belki daha iyisi vardır diye ama olmadı. Sonra Chromium tabanlı Edge'e şans vereyim dedim ve neredeyse 6-7 aydır Edge kullanıyorum. Gayet memnunum.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Uzun yıllar Chrome kullandım. Ara ara çok fazla tarayıcı denedim belki daha iyisi vardır diye ama olmadı. Sonra Chromium tabanlı Edge'e şans vereyim dedim ve neredeyse 6-7 aydır Edge kullanıyorum. Gayet memnunum.
Benim sistemimden kaynaklı olsa gerek, Edge aşırı kasıyor. Kendimi bildim bileli hem Chrome kullanıyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
İlk çıktığı zamandan beri Microsoft Edge kullanıyorum, çok memnunum. Herkese tavsiye ederim.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
edge chromium a geçmeden önce tasarımı daha iyiydi tasarımı kötüleşti ancak insana güvenliymiş hissi uyandırıyor chromedan geçme sebebim de chrome çok karışık gelmeye başladı gözüm sadelik arıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu an ki hali de gayet güzel bence.
üstte sekmelerin gösterildiği yer şeffaf falandı o tasarım en iyisiydi