Mİ9T ses tuşu sert basıyor

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Selam millet
Beni çoğunuz Mİ9T hastası olarak biliyorsunuzdur önümüzdeki ay telefonum 1.yılını dolduracak telefondan aşırı memnunum yalnız 2 sorunum var
1- Zoom'dan ders dinlerken arkadaşlarımın dediğine göre mikrofon hep cızırtı yapıyormuş halbuki ben böyle bir şeyi hiç fark etmedim
2- telefonun ses tuşu içe göçtü tuşlar çalışıyor fakat sert basınca oluyor kılıf varken içe göçtü herhalde
Telefonu AnkaMall'deki MI Store'dan aldım garantisi halen devam ediyor şimdi ben bu telefonu haftaya götürüp işimi halletmek istiyorum sizce kullanıcı hatası diyip geri mi verirler çünkü son 1 haftadır bu durum çok sinirimi bozmaya başladı servisi nerede bilmiyorum tanıdığım kimse de yok 2800'e aldık çöpe gitsin istemiyorum
İyi forumlar
@grbzz

Ramazan Özkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
97
evafonu arayıp kargo ile gönderebilir siniz .eleden vermek için ise adresi alırsınız

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Selam millet
Beni çoğunuz Mİ9T hastası olarak biliyorsunuzdur önümüzdeki ay telefonum 1.yılını dolduracak telefondan aşırı memnunum yalnız 2 sorunum var
1- Zoom'dan ders dinlerken arkadaşlarımın dediğine göre mikrofon hep cızırtı yapıyormuş halbuki ben böyle bir şeyi hiç fark etmedim
2- telefonun ses tuşu içe göçtü tuşlar çalışıyor fakat sert basınca oluyor kılıf varken içe göçtü herhalde
Telefonu AnkaMall'deki MI Store'dan aldım garantisi halen devam ediyor şimdi ben bu telefonu haftaya götürüp işimi halletmek istiyorum sizce kullanıcı hatası diyip geri mi verirler çünkü son 1 haftadır bu durum çok sinirimi bozmaya başladı servisi nerede bilmiyorum tanıdığım kimse de yok 2800'e aldık çöpe gitsin istemiyorum
İyi forumlar
@grbzz
Garanti düzeltecektir. Ben mayıstan beri kullanıyorum sıkıntı olmadı hiç.

Ama hiç kılıfsız kullanmadım. Kılıf spigen silikon fit.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bazı kılıflarda gerçekten tuşlar çok sert oluyor, bende aynısını yaşadım kılıf değiştirdim, kılıfı çıkarıncada mı çok sert?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Garanti düzeltecektir. Ben mayıstan beri kullanıyorum sıkıntı olmadı hiç.

Ama hiç kılıfsız kullanmadım. Kılıf spigen silikon fit.
Hocam ben siyah silikon kılıf kullanıyorum telefonu aldığım gün kılıf satan bir mağazada 30 liraydı ben 20 liraya pazarlık yapıp almıştım

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hocam ben siyah silikon kılıf kullanıyorum telefonu aldığım gün kılıf satan bir mağazada 30 liraydı ben 20 liraya pazarlık yapıp almıştım
Ben çekilişten kazandım. ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bazı kılıflarda gerçekten tuşlar çok sert oluyor, bende aynısını yaşadım kılıf değiştirdim, kılıfı çıkarıncada mı çok sert?
tuş içe göçtü kılıf yokken sert basınca tepki veriyor kılıf verken tırnakla algılıyor böyle saçma bir durum var hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben çekilişten kazandım. ?
hocam hayırlı olsun güle güle kullanın da benim konuma dönebilir miyiz acaba ?
ben bunu mi store'a götürsem kullanıcı hatası derler mi daha 1.yılını doldurmadı hocam

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
tuş içe göçtü kılıf yokken sert basınca tepki veriyor kılıf verken tırnakla algılıyor böyle saçma bir durum var hocam

hocam hayırlı olsun güle güle kullanın da benim konuma dönebilir miyiz acaba ?
ben bunu mi store'a götürsem kullanıcı hatası derler mi daha 1.yılını doldurmadı hocam
Demezler büyük ihtimalle. Tırnağınız ile tuşu çıkartmayı deneyin yada uğraşmayıp direk garantiye yollayın.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Demezler büyük ihtimalle. Tırnağınız ile tuşu çıkartmayı deneyin yada uğraşmayıp direk garantiye yollayın.
sert basınca çalışıyor kılıf varken de sert basınca çalışıyor normal değil bu telefon yataktan yere düştü ama yatak ile yer arasındaki mesafe çok yüksek bile değildi üstelik kılıf vardı şaka gibi ya

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
sert basınca çalışıyor kılıf varken de sert basınca çalışıyor normal değil bu telefon yataktan yere düştü ama yatak ile yer arasındaki mesafe çok yüksek bile değildi üstelik kılıf vardı şaka gibi ya
Eskisi öyle değilse yollayın garantiye uğraşmayın, boşuna para vermiyorsunuz yani garantisi olsun bir sorun olunca yollayayım diye var yoksa yurt dışı alır yarı fiyatına kullanırdık. Hiç kurcalamadan yollayın gitsin.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Büyük ihtimal kullanıcı hatası derler hocam kendi kendine olacak hali yok sonuçta.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Büyük ihtimal kullanıcı hatası derler hocam kendi kendine olacak hali yok sonuçta.
hocam bari sen yapma neden kasıtlı olarak böyle bir şey yapayım yataktan kalktım sonra telefonun yere düştüğünü duydum bir de baş ucumdaydı

Eskisi öyle değilse yollayın garantiye uğraşmayın, boşuna para vermiyorsunuz yani garantisi olsun bir sorun olunca yollayayım diye var yoksa yurt dışı alır yarı fiyatına kullanırdık. Hiç kurcalamadan yollayın gitsin.
hocam AnkaMall'deki MI Store'a götürürüm çünkü oradan aldım ne yapacaklarsa yapsınlar tuş içe göçtü diyorum

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
hocam bari sen yapma neden kasıtlı olarak böyle bir şey yapayım yataktan kalktım sonra telefonun yere düştüğünü duydum bir de baş ucumdaydı
Hocam kullanıcı hatası demek illaha telefona bile bile zarar vermek değil ki. Ekranın kırılması da bir kullanıcı hatası ama adam ekranı bile isteye kırmıyor sonuçta.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam kullanıcı hatası demek illaha telefona bile bile zarar vermek değil ki. Ekranın kırılması da bir kullanıcı hatası ama adam ekranı bile isteye kırmıyor sonuçta.
hocam ses tuşu sinir ediyor beni düzeltsinler ya daha 1.yılını doldurmadı bile pesimist misin anlamıyorum ki ?

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Garantiye yolla yaparlar.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
hocam ses tuşu sinir ediyor beni düzeltsinler ya daha 1.yılını doldurmadı bile pesimist misin anlamıyorum ki ?
Götür de artık onu yapsınlar bir an önce. Baktın mı servis var mı yok mu diye Ankara'da?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Götür de artık onu yapsınlar bir an önce.
haftaya götürecem 1 hafta telefonsuzum hazır götürmüşken mikrofonundan da şikayetçiyim Zoom'dan ders dinliyorum mikrofon açık unutuyorum bazen arkadaşlar da whatsapp'tan cızırtı yapıyor kapat diye bana yazıyor sinir oldum

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
haftaya götürecem 1 hafta telefonsuzum hazır götürmüşken mikrofonundan da şikayetçiyim Zoom'dan ders dinliyorum mikrofon açık unutuyorum bazen arkadaşlar da whatsapp'tan cızırtı yapıyor kapat diye bana yazıyor sinir oldum
Güzelce bir tamirlesinler cillop gibi olur sonra. 1 haftada olacaksa iyi yine.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Güzelce bir tamirlesinler cillop gibi olur sonra. 1 haftada olacaksa iyi yine.
1 hafta derken ortalama bir rakam verdim garantiye verilen bir telefon ne kadar süre bekler 20 iş günü mü ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
1 hafta derken ortalama bir rakam verdim garantiye verilen bir telefon ne kadar süre bekler 20 iş günü mü ?
Rahat bir 15 gün sürer bence. Ben daha önceden yollamıştım 15 gün sürdü gidip gelmesi. Ama İstanbul'a gitti benimkisi senin Ankara'da filansa yol olayı olmaz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Rahat bir 15 gün sürer bence. Ben daha önceden yollamıştım 15 gün sürdü gidip gelmesi. Ama İstanbul'a gitti benimkisi senin Ankara'da filansa yol olayı olmaz.
Doğma büyüme Ankaralıyım sen İstanbul'da mısın reis hangi yakada ve semtte oturuyorsun ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yazdım ya yukarda servis İstanbul'da :D
İstanbul'a gitti dedin servisi İstanbul'da demedin neyse salla ben bu telefonu haftaya götürüyorum servise ne yapacaklarsa yapsınlar mikrofon ve ses tuşundan şikayetçiyim

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Xiaomi ne yapar bilmem ama ben Samsung kullanırken micro sd kart tepsisini sim iğnesi değil de toplu iğne ile zorladığımdan içindeki mekanizma yamuldu. Götürdüm bu sıkıştı diye. Garanti tamir etmişti ama benim hatamdı sonuçta. :)

Bence bu tuş sıkışmış deyince düzeltirler. Kullanıcı hatası değil bence içindeki mekanizmanın hatası.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Xiaomi ne yapar bilmem ama ben Samsung kullanırken micro sd kart tepsisini sim iğnesi değil de toplu iğne ile zorladığımdan içindeki mekanizma yamuldu. Götürdüm bu sıkıştı diye. Garanti tamir etmişti ama benim hatamdı sonuçta. :)

Bence bu tuş sıkışmış deyince düzeltirler. Kullanıcı hatası değil bence içindeki mekanizmanın hatası.
Yani öyle de olabilir aslında. Sonuçta çok kısa bir mesafeden kılıfla düşürüp böyle bir sorunun oluşması telefonla da alakalı ama Türkiye'deki teknik servisler genellikle her şeyi kullanıcıya bağlayıp, ücret talep ettikleri için yine "kullanıcı hatası" demeleri çok şaşırtmaz. Burn-in'e bile para isteyen servisler var.

Samsung nasıl ücretsiz yapmış hayret ettim doğrusu. Millet ağlaşıyor en ufak şeyde kullanıcı hatası deyip ücret talep ettikleri için :)