Xiaomi Mİ9T ses tuşu sert basıyor

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
haftaya götürecem 1 hafta telefonsuzum hazır götürmüşken mikrofonundan da şikayetçiyim Zoom'dan ders dinliyorum mikrofon açık unutuyorum bazen arkadaşlar da whatsapp'tan cızırtı yapıyor kapat diye bana yazıyor sinir oldum
Güzelce bir tamirlesinler cillop gibi olur sonra. 1 haftada olacaksa iyi yine.

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
1 hafta derken ortalama bir rakam verdim garantiye verilen bir telefon ne kadar süre bekler 20 iş günü mü ?
Rahat bir 15 gün sürer bence. Ben daha önceden yollamıştım 15 gün sürdü gidip gelmesi. Ama İstanbul'a gitti benimkisi senin Ankara'da filansa yol olayı olmaz.

Usain

Dekan
Emektar
Büyük ihtimal kullanıcı hatası derler hocam kendi kendine olacak hali yok sonuçta.
Xiaomi ne yapar bilmem ama ben Samsung kullanırken micro sd kart tepsisini sim iğnesi değil de toplu iğne ile zorladığımdan içindeki mekanizma yamuldu. Götürdüm bu sıkıştı diye. Garanti tamir etmişti ama benim hatamdı sonuçta. :)

Bence bu tuş sıkışmış deyince düzeltirler. Kullanıcı hatası değil bence içindeki mekanizmanın hatası.

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Xiaomi ne yapar bilmem ama ben Samsung kullanırken micro sd kart tepsisini sim iğnesi değil de toplu iğne ile zorladığımdan içindeki mekanizma yamuldu. Götürdüm bu sıkıştı diye. Garanti tamir etmişti ama benim hatamdı sonuçta. :)

Bence bu tuş sıkışmış deyince düzeltirler. Kullanıcı hatası değil bence içindeki mekanizmanın hatası.
Yani öyle de olabilir aslında. Sonuçta çok kısa bir mesafeden kılıfla düşürüp böyle bir sorunun oluşması telefonla da alakalı ama Türkiye'deki teknik servisler genellikle her şeyi kullanıcıya bağlayıp, ücret talep ettikleri için yine "kullanıcı hatası" demeleri çok şaşırtmaz. Burn-in'e bile para isteyen servisler var.

Samsung nasıl ücretsiz yapmış hayret ettim doğrusu. Millet ağlaşıyor en ufak şeyde kullanıcı hatası deyip ücret talep ettikleri için :)