Mi note 10 vs Galaxy note 9

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Geçenlerde bi konu açmıştım ama birkaç aksaklık yüzünden listeyi değiştirmek zorunda kaldım.
Mi note 10
Galaxy note 9
mi 9t pro
K30
OP 6t
Aklım note 9'da kaldı ama emin olamadım.(Yurt dışı alıcam fiyatı ve IMEI'yı dert etmeyin alacağım yerde bunlar var)
Note 9 çok hoş geliyor kalemi kamerası performansı ama bilemedim.Siz ne önerirsiniz?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Geçenlerde bi konu açmıştım ama birkaç aksaklık yüzünden listeyi değiştirmek zorunda kaldım.
Mi note 10
Galaxy note 9
mi 9t pro
K30
OP 6t
Aklım note 9'da kaldı ama emin olamadım.(Yurt dışı alıcam fiyatı ve IMEI'yı dert etmeyin alacağım yerde bunlar var)
Note 9 çok hoş geliyor kalemi kamerası performansı ama bilemedim.Siz ne önerirsiniz?
Bütçeniz ne kadar?

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
S-pen önemli ise Note 9 memnun eder.Note 9 iki yaşında olsada hala güçlü bir cihaz,en az 3-4 yıl performans konusunda üzmeyecegini düşünüyorum.
mi note 10 ile karşılaştıracak olursak nasıl bir cihaz?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
mi note 10 ile karşılaştıracak olursak nasıl bir cihaz?
Mi note 10 da snapdragon 730g işlemci var bu işlemci Note 9 daki exynos 9810 un gerisinde bir işlemci.Performans tarafında Note 9 daha iyi.Mi note 10 kamerada Note 9 a göre zoom ve ultra geniş açı avantajına sahip bu avantajlar dışında Note 9 genel olarak daha iyi bir cihaz.Ben ikisi arasında iki yaşında olsada Note 9 tavsiye ederim.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Kalem kullanacaksanız Note 9 alın ama benim önerim işlemcisi daha güçlü olan Mi 9T Pro olur ayrıca Exynos işlemcilerin genelde sorun çıkardığını duymuştum

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Mi note 10
Galaxy note 9
mi 9t pro
K30
OP 6t

Mi Note 10 özellikleriyle ve fiyatıyla herşeyiyle daha iyi

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Mi note 10
Galaxy note 9
mi 9t pro
K30
OP 6t
ben oneplus 6t derim. bence hepsinden iyi

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mi note 10
Galaxy note 9
mi 9t pro
K30
OP 6t
bu listeden Mİ9T Pro ve OnePlus 6T daha mantıklı yani ben olsam bu ikisinden birini alırdım

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
Mi note 10
Galaxy note 9
mi 9t pro
K30
OP 6t
mate 10 pro oyun yooksa olur oyın oynıcaksan galaxy note 8 al

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
OnePlus 6T yada Note 9 öneririm. Bu iki cihaz eski de olsa zamanının amiral gemileri. Orta segment almak yerine eski de olsa amiral gemisi almak daha iyi bence.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
OnePlus 6T yada Note 9 öneririm. Bu iki cihaz eski de olsa zamanının amiral gemileri. Orta segment almak yerine eski de olsa amiral gemisi almak daha iyi bence.
Seçeneklere OP 7'de ekleyecektim unutmuşum.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Seçeneklere OP 7'de ekleyecektim unutmuşum.
O zaman 6T yerine 7'yi koyup, Note 9 ve OnePlus 7 arasinda seçim yapmanı öneririm. Çoğu kişi OP 7'yi önerir, büyük ihtimal özellikleri de her konuda daha iyidir ama eski bir Note 5 kullanıcısı olarak, Note serisine her zaman ayrı bir ilgim var. Note 8 ve Note 9'un piyasasi düşmüş olsaydı, şu anda kesinlikle ikisinden birini kullanıyor olurdum ama sıfırlari hâlâ 5-6 bin TL.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
bu konuda bende seninle aynı fikirdeyim fakat fiyat çok önemli bir konuda sana akıl danışmak istiyorum ben Mİ9T'yi 3 sene kullanmayı planlıyorum 3 sene sonra ise eski amiral gemisi almak istiyorum ne almalıyım mesela Realme X2 Pro beni üzer mi ya da OnePlus 8 serisi
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman 6T yerine 7'yi koyup, Note 9 ve OnePlus 7 arasinda seçim yapmanı öneririm. Çoğu kişi OP 7'yi önerir, büyük ihtimal özellikleri de her konuda daha iyidir ama eski bir Note 5 kullanıcısı olarak, Note serisine her zaman ayrı bir ilgim var. Note 8 ve Note 9'un piyasasi düşmüş olsaydı, şu anda kesinlikle ikisinden birini kullanıyor olurdum ama sıfırlari hâlâ 5-6 bin TL.
OnePlus'ı ben yazılımı için öneririm şahsen Oxygen arayüzünü daha çok seviyorum

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
bu konuda bende seninle aynı fikirdeyim fakat fiyat çok önemli bir konuda sana akıl danışmak istiyorum ben Mİ9T'yi 3 sene kullanmayı planlıyorum 3 sene sonra ise eski amiral gemisi almak istiyorum ne almalıyım mesela Realme X2 Pro beni üzer mi ya da OnePlus 8 serisi
Mesaj otomatik birleştirildi:

OnePlus'ı ben yazılımı için öneririm şahsen Oxygen arayüzünü daha çok seviyorum
3 sene sonra Oneplus 8 yada Realme X2 Pro mu düşünüyorsunuz yani ? O zamanki duruma bağlı tabi, 3 sene az bir süre değil, 3 sene içinde teknoloji nasıl gelişir, cep telefonları nasil bir hâl alır hiç belli değil. 3 sene sonra Oneplus ve Realme hâlâ üst seviyede kalır mı, o da belli değil. Şu an bile tam olarak üst seviye değiller. Mesela bundan 3-4 sene önce piyasada olan LG, Htc, Asus, Sony gibi markalar şu an piyasada oldukları söylenemez. Şu anki haliyle devam ederseler, ikisi de üzmez tabi ki.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
3 sene sonra Oneplus 8 yada Realme X2 Pro mu düşünüyorsunuz yani ? O zamanki duruma bağlı tabi, 3 sene az bir süre değil, 3 sene içinde teknoloji nasıl gelişir, cep telefonları nasil bir hâl alır hiç belli değil. 3 sene sonra Oneplus ve Realme hâlâ üst seviyede kalır mı, o da belli değil. Şu an bile tam olarak üst seviye değiller. Mesela bundan 3-4 sene önce piyasada olan LG, Htc, Asus, Sony gibi markalar şu an piyasada oldukları söylenemez. Şu anki haliyle devam ederseler, ikisi de üzmez tabi ki.
3 sene sonra yani 2023'e kadar bu telefonu kullanacam orta segment bir cihaz yerine 2021 veya 2022'de çıkmış amiral gemisi almak istiyorum Realme X2 Pro ile OnePlus 8'i örnek olarak verdim hocam

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Mi note 10
Galaxy note 9
mi 9t pro
K30
OP 6t
Galaxy note 9

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
3 sene sonra yani 2023'e kadar bu telefonu kullanacam orta segment bir cihaz yerine 2021 veya 2022'de çıkmış amiral gemisi almak istiyorum Realme X2 Pro ile OnePlus 8'i örnek olarak verdim hocam
Dediğim gibi o zamana kadar telefon dünyasında her şey değişebilir. Mesela 2021-2022'de şu anki tarza yakın telefonlar çıkar ama 2023'te çok farklı bi teknoloji üretilir, o zaman da sen eski telefon almak istemeyebilirsin. Ama 2023'te de orta segment almak yerine, eski amiral gemisi almak yine daha mantıklı olacaktır tabi ki.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Dediğim gibi o zamana kadar telefon dünyasında her şey değişebilir. Mesela 2021-2022'de şu anki tarza yakın telefonlar çıkar ama 2023'te çok farklı bi teknoloji üretilir, o zaman da sen eski telefon almak istemeyebilirsin. Ama 2023'te de orta segment almak yerine, eski amiral gemisi almak yine daha mantıklı olacaktır tabi ki.
bana Android amiral gemisi kullanmak hiç nasip olmadı hocam şuanda amiral gemisine 6-7 bin vermek de istemiyorum 3 sene sonra da orta segment yerine eski amiral gemisi almak istiyorum eskiden kastım 1-2 sene önce çıkmış olacak yani aşırı eski amiral gemisi almam

Reaksiyon puanı
10,325
Note9 gerçek bir amiral gemisi. Çin markaları ancak Samsung'un Note olmayan serileri ile mukayase edilebilir. Note9'un özellikle de o mavi renk ve sarı kalemli olanı yok mu, biz Fenerliler için muhteşem bişey. :)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Note9 gerçek bir amiral gemisi. Çin markaları ancak Samsung'un Note olmayan serileri ile mukayase edilebilir. Note9'un özellikle de o mavi renk ve sarı kalemli olanı yok mu, biz Fenerliler için muhteşem bişey. :)
o telefon da çok güzel fakat bana biraz kaba geliyor bir de kalem kullanan biri değilim
Note 9'un Snapdragon versiyonu gerçek amiral gemisi Exynos versiyonu değil

Son mesajlar