Mi note 10 lite deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Bütce bilmedigim icin soylemistim. Iphone 5s kullanan arkadasim var. Iphone 8 alsan ve dikkatli kullanirsan 6 yil goturebilirsin. Annemin 6s ile 5. yili hala da hicbir sorunu yok. O butceye orta ust segment samsung ve huawei onerebilirim. A51 ve p30 lite vs. olabilir mesela.
Orta üst segment olarak p30 lite öneriyorsanız ben daha susuyorum, lütfen daha fazla da uzatmayalım

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Belli bir bütçede en iyi donanım, malzeme kalitesi, kamerayı vs... toplamak göz boyamak ise evet göz boyuyorlar.
O senin dusuncen, saygi duyarim. İnsanlar senin dusuncene ters bir sey soyleyince boyle sert yargilayacaksan forumda soru sormanin bir anlamai yok. Onerdim ve hosuna gitmedi. Tesekkur edersin olur biter kardesim niye bu kadar zor geliyor insanlara elestirilmek?!

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bütce bilmedigim icin soylemistim. Iphone 5s kullanan arkadasim var. Iphone 8 alsan ve dikkatli kullanirsan 6 yil goturebilirsin. Annemin 6s ile 5. yili hala da hicbir sorunu yok. O butceye orta ust segment samsung ve huawei onerebilirim. A51 ve p30 lite vs. olabilir mesela.
iPhone 8 6 yıl gitmez.Niye gitmez? Uygulama sürümünden dolayı.Sosyal medya uygulamaları 2 sürüm destekliyor,bunun dışında İphone 8 ios 16 ya kadar güncelleme alacak.2,5+2=4,5 yani İphone 8 in ömrü uygulama sürümlerini baz alırsak 4-4,5 yıl.Eğer uygulama sınırı olmasa o zaman 6 da giderdi 8 de.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
iPhone 8 6 yıl gitmez.Niye gitmez? Uygulama sürümünden dolayı.Sosyal medya uygulamaları 2 sürüm destekliyor,bunun dışında İphone 8 ios 16 ya kadar güncelleme alacak.2,5+2=4,5 yani İphone 8 in ömrü uygulama sürümlerini baz alırsak 4-4,5 yıl.Eğer uygulama sınırı olmasa o zaman 6 da giderdi 8 de.
6s in ustune kac guncelleme geldi biraz sorun cikariyor belki guncelleme anlaminda ama zaten bir yerden sonra guncellemeyi kestigi icin apple sorun olmuyor. Uyardigin icin sag ol.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Yerinde olsam 1 hafta boyunca beklerim.(kullanmadan) Sonra da anında satarım. Fiyatı artıcaktır çünkü o yüzden bekle ve kullanmamaya dikkat et. Ayrıca ben eski bir Mi fanı olarak şunu söyleyebilirimki seni 1 aydan kısa bir sürede yarı yolda bırakır. Özellikleri ilginç ve güzel ama göz boyuyorlar. Ona bericeğin paraya eski bir apple al en az 6 yıl.
Dahil olmayayım diyordum ama P30 Lite önerisinden sonra dayanamadım Xiaomi'ye 1 aydan kısa bir sürede yarı yolda bırakır eski bir iPhone al en az 6 yıl kullanırsın demek ağır fanboyluktur

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
O senin dusuncen, saygi duyarim. İnsanlar senin dusuncene ters bir sey soyleyince boyle sert yargilayacaksan forumda soru sormanin bir anlamai yok. Onerdim ve hosuna gitmedi. Tesekkur edersin olur biter kardesim niye bu kadar zor geliyor insanlara elestirilmek?!
Yalnız ben öneri falan istemedim sizden. Bir soru da sormadım. Burada sert yargılamanın sebebi saçma(bence) önerileriniz. P30lite dediğiniz cihaz ile mi note 10 lite ın özelliklerine bir bak. Telefonları isimlerinin başındaki marka yazısına göre yargılama.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Dahil olmayayım diyordum ama P30 Lite önerisinden sonra dayanamadım Xiaomi'ye 1 aydan kısa bir sürede yarı yolda bırakır eski bir iPhone al en az 6 yıl kullanırsın demek ağır fanboyluktur
Saygi duyarim. Fanboy falan degilim ama ona yemin bile edebilirim. P30 lite onerisi de orta ust segment diye gectigi icindi. Orta ust segmente ornek verirken yazdim onu yani. Yanlis anlasildiysam kusura bakma. İyi aksamlar.

Reaksiyon puanı
6,381
Şu telefonlarınızı çok mu dikkatli kullanıyorsunuz, yanınıza mı yatırıyorsunuz anlamıyorum. Ya herkesin 6s'i veya 6 serisinden bir telefonu hala sıkıntısız. Benim ablamda da 6 serisinde bir cihaz var telefon beni bırakın diye yalvarıyor. Ayrıca ıphone 8'i bu zamanda aldığınızda en az 6 yıl kullanamazsınız.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Yalnız ben öneri falan istemedim sizden. Bir soru da sormadım. Burada sert yargılamanın sebebi saçma(bence) önerileriniz. P30lite dediğiniz cihaz ile mi note 10 lite ın özelliklerine bir bak. Telefonları isimlerinin başındaki marka yazısına göre yargılama.
Saygi duyarim

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Şu telefonlarınızı çok mu dikkatli kullanıyorsunuz, yanınıza mı yatırıyorsunuz anlamıyorum. Ya herkesin 6s'i veya 6 serisinden bir telefonu hala sıkıntısız. Benim ablamda da 6 serisinde bir cihaz var telefon beni bırakın diye yalvarıyor. Ayrıca ıphone 8'i bu zamanda aldığınızda en az 6 yıl kullanamazsınız.
Ayn ya. Benim babamda da var günün yarısında tel şarjda. Wp yi yarım saatte açıyor

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Saygi duyarim. Annemin telefonunda tek sıkıntı ekran korumasi kirilmasi oldu ve batarya biraz daha az gidiyor. Kasarsan bir yil daha gidip 6 yi tamamlar. Gorusune saygi duyarim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayn ya. Benim babamda da var günün yarısında tel şarjda. Wp yi yarım saatte açıyor
Saygi duyarim. Batarya omru kullanima gore degisebilir bu arada ama haklisin sarj cok gerekiyor. Iyi yani hemen dolmasi cunku 1700 miliampere yakindi sanirim. Tam olarak bilmiyorum.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Saygi duyarim. Annemin telefonunda tek sıkıntı ekran korumasi kirilmasi oldu ve batarya biraz daha az gidiyor. Kasarsan bir yil daha gidip 6 yi tamamlar. Gorusune saygi duyarim.

Saygi duyarim. Batarya omru kullanima gore degisebilir bu arada ama haklisin sarj cok gerekiyor. Iyi yani hemen dolmasi cunku 1700 miliampere yakindi sanirim. Tam olarak bilmiyorum.
Okudum şuanda p30 liteın insana sunduğu tek şey arayüzde kasması. Yani mesela birisi o fiyat bandında r6 pro alır birisi note 10 lite bu tercihtir fakat p30 lite nasıl bir tercih

M

Murat Burç

SDN Okuru
5 aydır 7T kullanıyorum daha bir yere birşey yazmadım. Millet hakikaten hevesli ben yaşlanmışım.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Okudum şuanda p30 liteın insana sunduğu tek şey arayüzde kasması. Yani mesela birisi o fiyat bandında r6 pro alır birisi note 10 lite bu tercihtir fakat p30 lite nasıl bir tercih
Orta üst segmentte örnek olarak verdim. Önermedim. Ayrica iyi bir telefon oldugu icin degil, zam gelince pahalilastigi icin yani fiyatindan dolayi oyle geciyor. ÖNERMEDIM, ÖRNEK VERDİM.

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Haklısın fiyatla ilgili ama asil magazadakinin kasmamasi gerekmez mi =)
Yanii mantık olarak öyle olması lazım ama oradaki ürünlere tanıtım videoları koyduklarından galiba öyle oluyor. Samsungun amiral gemileri bile kasıyordu ben gezerken...

Reaksiyon puanı
892
mi note 10 lite bence 8-8 plusı ona katlar her açıdan,konu kilit :D
ve bence düzgün kullanımda o cihazlardan daha çok bile gidebilir.8in vereceği ömür zorlarsan 5 yıl.
mi note 10 lite iki sene yazılım desteği sunuyor ve aldığı son yazılımdan sonra da 5 sene uygulamaların %80inini çalıştırabiliyor.Donduğu zaman da format ya da batarya değişimi yapılır,canavar olur.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
mi note 10 lite bence 8-8 plusı ona katlar her açıdan,konu kilit :D
ve bence düzgün kullanımda o cihazlardan daha çok bile gidebilir.8in vereceği ömür zorlarsan 5 yıl.
mi note 10 lite iki sene yazılım desteği sunuyor ve aldığı son yazılımdan sonra da 5 sene uygulamaların %80inini çalıştırabiliyor.Donduğu zaman da format ya da batarya değişimi yapılır,canavar olur.
Saygi duyarim ben bir seyleri degistirmeden olarak dusunmustum. Paran varsa ve kalite seviyorsan apple al FP ariyorsan ve kalite senin icin onemli degilse Mi al. Herkesin gorusune saygi duyarim.iyi forumlar

Üstteki linke de bir bakar misin profesor lutfen?

Bu da antutu puanlari:
20200706_095244.jpg

İyi forumlar.

Reaksiyon puanı
892
Saygi duyarim ben bir seyleri degistirmeden olarak dusunmustum. Paran varsa ve kalite seviyorsan apple al FP ariyorsan ve kalite senin icin onemli degilse Mi al. Herkesin gorusune saygi duyarim.iyi forumlar

Üstteki linke de bir bakar misin profesor lutfen?

Bu da antutu puanlari:
Ekli dosyayı görüntüle 107480
İyi forumlar.
yani tabii ki de para varsa apple alınır ama 8-8 plusın hakettiğinden çok daha fazla parada olması can sıkıcı.8in 3,5-4k olması gerekirken 7 öyle ve ne zamandır öyle.
SE bence alınabilecek tek iphone ama onun da tasarımı benim 3 senedir kullandığım cihazla aynı.
11 serisi alınmaz hem 12 gelecek hem de 64gblık modele 8k verilmez.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
yani tabii ki de para varsa apple alınır ama 8-8 plusın hakettiğinden çok daha fazla parada olması can sıkıcı.8in 3,5-4k olması gerekirken 7 öyle ve ne zamandır öyle.
SE bence alınabilecek tek iphone ama onun da tasarımı benim 3 senedir kullandığım cihazla aynı.
11 serisi alınmaz hem 12 gelecek hem de 64gblık modele 8k verilmez.
Se gercekten iyi ama bir klasik apple sifati olarak o da "pahali" ne yazik ki. Ayrica senin de dedigin gibi tasarim 6 serisiyle ayni nerdeyse. Bi logonun yeri farkli.

Reaksiyon puanı
892
Kesinlikle. 12 megapiksel kamera mi olur yaw diyenler var bi de onlara sinir oluyom:)

Profesor bu arada zahmet olmazsa bi su linke bakar misin lutfen?
[/QUOTE]
İntel core i5 daha mantıklı seçim olacaktır,oradaki öneri iyidir,götürür uzun.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Kesinlikle. 12 megapiksel kamera mi olur yaw diyenler var bi de onlara sinir oluyom:)

Profesor bu arada zahmet olmazsa bi su linke bakar misin lutfen?
İntel core i5 daha mantıklı seçim olacaktır,oradaki öneri iyidir,götürür uzun.
[/QUOTE]
Teşekkürler profesör.

Ozguri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba hayırlı olsun, benim de alabilceğim telefonlardan biri bataryası ekranı çok iyi peki kamerası nasıl ve şuanda performansı nasıl bi sorun varmı?

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Merhaba hayırlı olsun, benim de alabilceğim telefonlardan biri bataryası ekranı çok iyi peki kamerası nasıl ve şuanda performansı nasıl bi sorun varmı?
arkadaşım kendisi daha dün buluştuk bataryası gayet iyi kameraya diyecek yok ben beğendim şahsen oyunlarda drop yemiyor

Reaksiyon puanı
6,425
Bu telefonu 1 günden fazladır kullanıyorum. Telefondan çok memnunum. Tasarımdan başlayacak olursam mükemmel ancak kılıf biraz daha bu ihtişamı düşürüyor. Kamera konusunda da çok memnunum özellikle 64mp lik modu beni benden aldı biraz çok yer kaplasa da fotoğraflar cidden çok iyi. İşlemciden ve akıcılıktan memnunum. Pubg yi kasmadan donmadan oynayabiliyorum. Ekranı da çok beğendim. Ben ips panelli bir telefondan bu telefona geçtim ve fark cidden hissediliyor. Bataryası da cidden harika. Yüzde ellilik bir şarjda 6 saat 40dk ekran süresi aldım. Yani bir günü rahat çıkartır. Bir de hızlı şarjı çok beğendim telefonu 0dan 100e yaklaşık 1sa 15dk de şarj etti. Bazı internette dolaşan sorunlara değineceğim.
1- telefonu konuşma yaparken kulağa götürdüğümüzde kapanmama sorunu, bu sorunu sadece bir kere yaşadım ama böyle çok büyük bir sorun değil bence.
2-ısınma, internette bununla ilgili birkaç sorun görmüştüm. Normal bir telefon ne kadar ısınıyorsa bu da o kadar ısınıyor yani aşırı bir ısınması yok.
Şimdi de memnun kalmadığım birkaç konuya değineceğim. İlk olarak kılıfla beraber kullanımda telefon biraz kalın geliyor. İkinci olarak hoparlörün yeri biraz ters ve tek hoparlör olması biraz kötü. Telefon elimdeyken hoparlörden bir şey çaldığında elim oraya denk geldiği için ses kısık geliyor tek hoparlör olduğu için de ahizeden ses gelmiyor bu yüzden parmağımla kapattığım hoparlörü telafi edemiyor.
Evet deneyimlerim bu kadar. Sizin sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve yanıtlarım.
Yeni telefonun hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Performanstan yana bir sıkıntı yaşamadım hala aynı. Kamerasından da gayet memnunum. Sadece geniş açının da ana kamera kadar iyi olmasını beklerdim. Ama bu da bu fiyatta biraz zor.