Xiaomi Mi note 10 lite deneyimlerim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 1, Misafir: 1)

Sapplemiwei

Asistan
Şu telefonlarınızı çok mu dikkatli kullanıyorsunuz, yanınıza mı yatırıyorsunuz anlamıyorum. Ya herkesin 6s'i veya 6 serisinden bir telefonu hala sıkıntısız. Benim ablamda da 6 serisinde bir cihaz var telefon beni bırakın diye yalvarıyor. Ayrıca ıphone 8'i bu zamanda aldığınızda en az 6 yıl kullanamazsınız.
Ayn ya. Benim babamda da var günün yarısında tel şarjda. Wp yi yarım saatte açıyor

Şu telefonlarınızı çok mu dikkatli kullanıyorsunuz, yanınıza mı yatırıyorsunuz anlamıyorum. Ya herkesin 6s'i veya 6 serisinden bir telefonu hala sıkıntısız. Benim ablamda da 6 serisinde bir cihaz var telefon beni bırakın diye yalvarıyor. Ayrıca ıphone 8'i bu zamanda aldığınızda en az 6 yıl kullanamazsınız.
Saygi duyarim. Annemin telefonunda tek sıkıntı ekran korumasi kirilmasi oldu ve batarya biraz daha az gidiyor. Kasarsan bir yil daha gidip 6 yi tamamlar. Gorusune saygi duyarim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayn ya. Benim babamda da var günün yarısında tel şarjda. Wp yi yarım saatte açıyor
Saygi duyarim. Batarya omru kullanima gore degisebilir bu arada ama haklisin sarj cok gerekiyor. Iyi yani hemen dolmasi cunku 1700 miliampere yakindi sanirim. Tam olarak bilmiyorum.

Ravenn

Asistan
Saygi duyarim. Annemin telefonunda tek sıkıntı ekran korumasi kirilmasi oldu ve batarya biraz daha az gidiyor. Kasarsan bir yil daha gidip 6 yi tamamlar. Gorusune saygi duyarim.

Saygi duyarim. Batarya omru kullanima gore degisebilir bu arada ama haklisin sarj cok gerekiyor. Iyi yani hemen dolmasi cunku 1700 miliampere yakindi sanirim. Tam olarak bilmiyorum.
Okudum şuanda p30 liteın insana sunduğu tek şey arayüzde kasması. Yani mesela birisi o fiyat bandında r6 pro alır birisi note 10 lite bu tercihtir fakat p30 lite nasıl bir tercih

Okudum şuanda p30 liteın insana sunduğu tek şey arayüzde kasması. Yani mesela birisi o fiyat bandında r6 pro alır birisi note 10 lite bu tercihtir fakat p30 lite nasıl bir tercih
Orta üst segmentte örnek olarak verdim. Önermedim. Ayrica iyi bir telefon oldugu icin degil, zam gelince pahalilastigi icin yani fiyatindan dolayi oyle geciyor. ÖNERMEDIM, ÖRNEK VERDİM.

mi note 10 lite bence 8-8 plusı ona katlar her açıdan,konu kilit :D
ve bence düzgün kullanımda o cihazlardan daha çok bile gidebilir.8in vereceği ömür zorlarsan 5 yıl.
mi note 10 lite iki sene yazılım desteği sunuyor ve aldığı son yazılımdan sonra da 5 sene uygulamaların %80inini çalıştırabiliyor.Donduğu zaman da format ya da batarya değişimi yapılır,canavar olur.

mi note 10 lite bence 8-8 plusı ona katlar her açıdan,konu kilit :D
ve bence düzgün kullanımda o cihazlardan daha çok bile gidebilir.8in vereceği ömür zorlarsan 5 yıl.
mi note 10 lite iki sene yazılım desteği sunuyor ve aldığı son yazılımdan sonra da 5 sene uygulamaların %80inini çalıştırabiliyor.Donduğu zaman da format ya da batarya değişimi yapılır,canavar olur.
Saygi duyarim ben bir seyleri degistirmeden olarak dusunmustum. Paran varsa ve kalite seviyorsan apple al FP ariyorsan ve kalite senin icin onemli degilse Mi al. Herkesin gorusune saygi duyarim.iyi forumlar

Üstteki linke de bir bakar misin profesor lutfen?

Bu da antutu puanlari:
20200706_095244.jpg

İyi forumlar.

Saygi duyarim ben bir seyleri degistirmeden olarak dusunmustum. Paran varsa ve kalite seviyorsan apple al FP ariyorsan ve kalite senin icin onemli degilse Mi al. Herkesin gorusune saygi duyarim.iyi forumlar

Üstteki linke de bir bakar misin profesor lutfen?

Bu da antutu puanlari:
Ekli dosyayı görüntüle 107480
İyi forumlar.
yani tabii ki de para varsa apple alınır ama 8-8 plusın hakettiğinden çok daha fazla parada olması can sıkıcı.8in 3,5-4k olması gerekirken 7 öyle ve ne zamandır öyle.
SE bence alınabilecek tek iphone ama onun da tasarımı benim 3 senedir kullandığım cihazla aynı.
11 serisi alınmaz hem 12 gelecek hem de 64gblık modele 8k verilmez.

yani tabii ki de para varsa apple alınır ama 8-8 plusın hakettiğinden çok daha fazla parada olması can sıkıcı.8in 3,5-4k olması gerekirken 7 öyle ve ne zamandır öyle.
SE bence alınabilecek tek iphone ama onun da tasarımı benim 3 senedir kullandığım cihazla aynı.
11 serisi alınmaz hem 12 gelecek hem de 64gblık modele 8k verilmez.
Se gercekten iyi ama bir klasik apple sifati olarak o da "pahali" ne yazik ki. Ayrica senin de dedigin gibi tasarim 6 serisiyle ayni nerdeyse. Bi logonun yeri farkli.

Kesinlikle. 12 megapiksel kamera mi olur yaw diyenler var bi de onlara sinir oluyom:)

Profesor bu arada zahmet olmazsa bi su linke bakar misin lutfen?
[/QUOTE]
İntel core i5 daha mantıklı seçim olacaktır,oradaki öneri iyidir,götürür uzun.

Kesinlikle. 12 megapiksel kamera mi olur yaw diyenler var bi de onlara sinir oluyom:)

Profesor bu arada zahmet olmazsa bi su linke bakar misin lutfen?
İntel core i5 daha mantıklı seçim olacaktır,oradaki öneri iyidir,götürür uzun.
[/QUOTE]
Teşekkürler profesör.

Lafa bak çay demle.
Xioaminin kalitesiz olduğunu neye göre belirliyoruz. Klasik Apple fanboyu. Yalnızca apple kaliteli size göre.
Dostum yanlış anladın. 5000 bütçen varsa mesela Mi bakmazsın. Daha üst bir şeylere bakarsın. Benim ögrenci olduğum için bütçem 2000 tl idi Mi baktım. 5000 olsa ya apple alırdım (7,7 plus, 8 vs.) ya da huawei, samsung. Çünkü bütçe geniş. Orada kalite olarak karşılaştırdığım şey de apple ile Mi idi. Mi bir FP markası ama kalite ve marka geçmişi olarak apple ın biraz daha önde olduğunu düşünüyorum. Bu arada apple fan boyu vs değilim. Öğrenci olduğum için telefon bakımından en büyük hayalim pahali bir iphone dur. Dolayısıyla diğer insanlara da ister istemez apple öneriyorum. Kendimi bir markanın fanboyu olarak tanıtacaksam buna huawei ve samsung diyebilirim. Öyle ki corona dan önce maltepe parkdaki samsung şube yöneticisine orada çalışmak icin yalvardim. Bu arada yaşım 12. Gorusune de saygı duyduğumu belirtmek isterim.
linke de bir bakarsan sevinirim, senin gibi teknoloji ile ilgili her türlü bilgiye sahip olanlara ihtiyacım var öneri için. Tesekkurler, iyi günler.

Karsılastırmamdaki etkenlerden biri de üstte attigim antutu karsilastirmasi idi. Biri iphone 8 ötekisi mi note 10 lite.

Ozguri

Üyecik
Merhaba hayırlı olsun, benim de alabilceğim telefonlardan biri bataryası ekranı çok iyi peki kamerası nasıl ve şuanda performansı nasıl bi sorun varmı?

Son mesajlar