Mesut Yılmaz, Mumcu'ya savaş açtı; Anavatan'ı boşaltıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mesut Yılmaz, Mumcu'ya savaş açtı; Anavatan'ı boşaltıyor
Anavatan lideri Erkan Mumcu'nun, eski genel başkanı Mesut Yılmaz'ı bölücübaşı Abdullah Öcalan'la kıyaslaması istifalara yol açtı.

yilmaz.jpg

Anavatan'dan ilk ayrılan isim Bitlis milletvekili Edip Safder Gaydalı oldu. Gaydalı'nın ardından Yılmaz'a yakınlığı ile bilinen eski bakanlardan Nejat Arseven, Van eski milletvekili Şerif Bedirhanoğlu, Disiplin Kurulu Başkanı Orhan Şahin ve Yardımcısı Murat Çakıroğlu ile partinin sembol isimlerinden Lütfullah Kayalar istifa etti. Kayalar, istifasıyla ilgili olarak, "Gerekli gördüğüm için ayrıldım." demekle yetindi. Nejat Arseven ise Erkan Mumcu'nun sözlerini ağır bir dille eleştirdi. Arseven, "Kendisini siyasete sokan eski genel başkanını bölücübaşı ile aynı kefeye koymasını onuruma yediremedim. Böylesine bir karşılaştırma olamaz." dedi. Mumcu'nun suçlamaları üzerine harekete geçen Yılmaz'ın Anavatan'ın içini boşaltmaya kararlı olduğu, bu yüzden istifaların süreceği ileri sürülüyor. Yılmaz'ın seçimdeki konumu da netleşiyor. Rizeli hemşehrileri Yılmaz'ın bağımsız girmesini istiyor. Ağar ise Yılmaz'ın Rize'den DP listesinden bağımsız aday olarak girmesinde ısrarcı. Yılmaz'ın, aralarında eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, Celal Doğan, Nejat Arseven'in de bulunduğu 5-6 isimle birlikte DP listesinden seçime girebileceği belirtiliyor.

03 Haziran 2007, Pazar

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
sonuçta anavatanla dyp birleşip DP olmadılar mı, bu ayrılan vekiller de DP'den aday olacak bu nasıl iş anlamadım :(

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Jojoba dedi ki:
sonuçta anavatanla dyp birleşip DP olmadılar mı, bu ayrılan vekiller de DP'den aday olacak bu nasıl iş anlamadım :(
Birleşmediler ki.

Ayrılanlar da şu an boşta, DP'den aday olmayacak.

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
birleşme büyük ihtimalle ertelendi

ayışığı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayvaz kasap,hepbir hesap.Mesut'tan ne köy olur ne kasaba.Kumardan başını kaldırıpta,vatanmı kurtaracak.

ayışığı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayvaz kasap,hepbir hesap.Mesut'tan ne köy olur ne kasaba.Kumardan başını kaldırıpta,vatanmı kurtaracak.Ezbere iş yapmayın.eylemleriyle söylemi bir olanlara bakın.Bizim gençliğimizi yediler.sizinkileri de yeme yolundalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...