Meslek Lisesi'nde Staj ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
11
Selamın aleyküm öncelikle arkadaşlar ben 10.Sınıfa gidiyorum ve Meslek Lisesi okuyorum. Muhasebe ve finansman alanı, ve 11.sınıfın yaz tatilinde staja başlamam gerek lakin nasıl işliyor bu sistem bilmiyorum okul kendisi mi yerleştiriyor yoksa benim gidip araştırıp bulmam mı gerek pek bir bilgim yok Bu alandan mezun abilerim veya 12.sınıfa geçen arkadaşlar varsa yazarsa çok iyi olur.....

Reaksiyon puanı
11
Önce sen araştırıyorsun, bulabilirsen kendine uygun bir yer başlarsın eğer olmazsa okul aramaya başlıyor. Kendin bulmanı öneririm, kendi şartlarına uygun bir yere başlarsın.
Peki hani bir miktar para alıyoruz ya oradan gelecek yıla göre 700TL fln olur onu devlet mi veriyor yoksa girdiğimiz yer mi veriyor

Reaksiyon puanı
11
Hocam o zaman iş yeri kendin bulman zorlaşıyor ben devlet veriyor diye biliyorum çünkü adam hem kendi işiyle uğraşacak bide üstüne para verecek :))

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hocam o zaman iş yeri kendin bulman zorlaşıyor ben devlet veriyor diye biliyorum çünkü adam hem kendi işiyle uğraşacak bide üstüne para verecek :))
Neden zorlaşsın? Adamın daha çok işine gelir. 1 haftada işi kavrasan aylık 700-800 liraya çalışan oluyorsun. Kısa bir süre de olsa. İşini beğenirlerse stajdan sonra normal çalışmaya devam da edersin.

Reaksiyon puanı
11
Neden zorlaşsın? Adamın daha çok işine gelir. 1 haftada işi kavrasan aylık 700-800 liraya çalışan oluyorsun. Kısa bir süre de olsa. İşini beğenirlerse stajdan sonra normal çalışmaya devam da edersin.
Sağol cevap verdiğin için. Sen de Meslek mi okuyorsun?

MassiveTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sanırım ATP bölümüsün yazın yaptığına göre. Senin bulman lazım. Bulamazsan okulda yapıyorsun bulana kadar ama yazın okulda iş olmayacağı için ATP'de nasıl işliyor bilemiyorum.

Reaksiyon puanı
11
Sanırım ATP bölümüsün yazın yaptığına göre. Senin bulman lazım. Bulamazsan okulda yapıyorsun bulana kadar ama yazın okulda iş olmayacağı için ATP'de nasıl işliyor bilemiyorum.
Yok 11.sınıfın yaz tatilinde başlıyorum ve 12.sınıf'da ise 3 gün staj 2 gün okula geliyorum

Reaksiyon puanı
7,999
Bizim okul bulmuştu ben hiç araştırmadım. ATP sin zaten 2 ay staj yapacaksın çok sıkıntıya sokmazlar yer bulmada.

Reaksiyon puanı
11
Bizim okul bulmuştu ben hiç araştırmadım. ATP sin zaten 2 ay staj yapacaksın çok sıkıntıya sokmazlar yer bulmada.
ATP ne oluyor bilmiyorum ama sanırsam kısa süreli demek ama kısa süreli değil ben orada kalıcı olmayı düşünüyorum eğer beğenirlerse devam etmek istiyorum orada 12.sınıfta ise 3 gün staj 2 gün okul

Reaksiyon puanı
7,999
ATP ne oluyor bilmiyorum ama sanırsam kısa süreli demek ama kısa süreli değil ben orada kalıcı olmayı düşünüyorum eğer beğenirlerse devam etmek istiyorum orada 12.sınıfta ise 3 gün staj 2 gün okul
Meslek lisesi olduğuna emin misin? ATP AMP farkı 9. sınıfta öğretiliyor.

Reaksiyon puanı
7,999
Okuduğum Okul Mesleki Ve Tekniki Anadolu Lisesi
Bende MTAL mezunuyum zaten. 9. sınıfta dal seçiyorsun ATP / AMP ve hangi bölüm okuyacağın ile ilgili. 11. sınıfa geçerken de alan seçiyorsun. Yani ben Haziranda mezun oldum böyleydi değişti mi bilmiyorum.

Reaksiyon puanı
11
Bende MTAL mezunuyum zaten. 9. sınıfta dal seçiyorsun ATP / AMP ve hangi bölüm okuyacağın ile ilgili. 11. sınıfa geçerken de alan seçiyorsun. Yani ben Haziranda mezun oldum böyleydi değişti mi bilmiyorum.
Ben 9.sınıfta alan dersi görmedim 10.sınıfa geçerken alan seçtim Muhasebe, büro, ulaşım vb...
11.sınıfın yaz tatilinde ise başlıyoruz staja ve devam ettiriyoruz istersek zorunlu 30 veya 40 gün yapmak lazım ama ben devam ettirmek istiyorum çalışmamı o yüzden pek bilgim olmadığı için yazdım

Kadir ışıldar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben vanda 11. atp öğrencisiyim öğretmenlerim bizlere 2 ay yaptığımız için ücret verilmiyeceğini devlet desteği olmayacağını söyledi hatta 1 öğretmenimiz batı tarafında atp öğrencilerine verildiğini fakat doğu tarafında verilmediği söyledi bu konu hakkın da bilgisi olan varsa cevap verebilirmi LÜTFEN

Kadir ışıldar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen staj yaptınmı yaptıysan ücret aldınmı ben 11. sınıf öğrencisiyim ve bana 2 ay staj yapacağım için staj ücreti verilmiyecek deniliyor yalnız bana değil bizim sınıfın hepsine öyle diyorlar 1 hocamız batıdaki öğrencilere veridiğini fakat doğudakilere verilmediğni söyledi sen devlet desteği aldınmı lütfen cevap verirsen çok seviirim bize devlet desteği verilmiyecek deniliyor

Son mesajlar