Meslek konusu...

trinitrotoluen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hayatımda yaptığım en büyük hata gibi hissediyorum. Şuan okuduğum bölümü kesinlikle ben seçmedim. Ailemin isteği üzerine girdim. Tabii kendime göre gerekçelerim de vardı. iş garantisi mesela. Ama bunu her gün kendime soruyorum: "İleride pişman olacak mıyım?". Her dışarı çıktığımda ayakkabı boyayan yaşlı amcayı(70lerinde) (Ankarada Kumrular caddesinde) gördüğümde "onu buraya geçmişteki seçimleri atmadı mı?" sorusu benim anti tezim oluyor. Elbette onu bu konuma getiren birçok faktör vardır. Gelmek istediğim nokta, ileride şuanki düşüncelerimden pişman olursam ne yapacağım? Bütün bir hayat geçer mi böyle?

aasel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayatımda yaptığım en büyük hata gibi hissediyorum. Şuan okuduğum bölümü kesinlikle ben seçmedim. Ailemin isteği üzerine girdim. Tabii kendime göre gerekçelerim de vardı. iş garantisi mesela. Ama bunu her gün kendime soruyorum: "İleride pişman olacak mıyım?". Her dışarı çıktığımda ayakkabı boyayan yaşlı amcayı(70lerinde) (Ankarada Kumrular caddesinde) gördüğümde "onu buraya geçmişteki seçimleri atmadı mı?" sorusu benim anti tezim oluyor. Elbette onu bu konuma getiren birçok faktör vardır. Gelmek istediğim nokta, ileride şuanki düşüncelerimden pişman olursam ne yapacağım? Bütün bir hayat geçer mi böyle?

Merhaba trinitrotoluen ;
Seninde kendine göre haklı sebeplerin vardır mutlaka . Hayalindeki iş , kariyer olsun .. Ama malesef bazen hayat istemediğimiz şeyleri yaptırmak zorunda bırakıyor bizi.. benim sana tavsiyem geçmişte bunları yaşamış biri olarak , şu an bulunduğun hayattan okuduğun bölümden yaşadığın şehirden kısacası herşeyden haz almaya bak . Hem belki böylesi daha hayırlıdır birde bu yönden düşün o zaman daha cok rahatlıyor insan . Her işte vardır bir hayır de içini ferah tut :yes:

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne seçtin ne yapmak istiyorsun, merak ettim doğrusu.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ne seçtin ne yapmak istiyorsun, merak ettim doğrusu.
Bende. Herşey buna göre değişir. Bazen severek yapılan çöpçülük bile herşeyden daha iyi geliyor insana. Ama hayat standartları heleki Türkiye'nin ekonomisi yüzünden şuanda paraya bakıyor herşey malesef. Ben asla bunun taraftarı değilim ama gelecğeini garantilediysen bazen hayat oltayı nereye attıysa o tarafa gitmemi gerekiyor.

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne seçtin, ne yapmak istiyorsun derken;
seçmiş okuduğun bölümü sormuştum :p

anladığım kadarıyla daha ne olmak sitediğine karar verememişsin. veremediğine göre de yönlendirmelerin seni etkilememesi lazım. en seveceğin meslek olsa bile işin içine girip detayları gördükçe korkutucu ya da sana uzak gelmesi normaldir. herkes "bana göre değil galiba" düşüncesine kapılabilir, normaldir.

trinitrotoluen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hortlatmadan edemeyeceğim. Su akar, yolunu bulur! Yaşasın c#, yaşasın HTML5 ve CSS3. Yaşasın Javascript! Kendimle alakalı olmayan bir meslek edinmiştim ama hayat beni en çok istediğim mesleğe itti. Şu an OOP programming yapıyorum. Lisansım var mı? Kimin umurunda :D

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Nerede nereye, ben de bilgisayar mühendisliğine çok canı gönülden gelmedim. Ama okul hayatım boyunca, genellikle yaptığım işten zevk aldım. Genel olarak yapabiliyor olmak bana zevk veriyor açıkçası.