Merhaba bu sistemde yardım edermisiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

firatkoz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar ben bu sistemi almayı düşünüyorum bunu direkt olarak sipariş ediyimmi yoksa ufak tefek değişiklik önerirmisiniz ssd 480gb yukselticem anakart felan herhangi bişey acemiyim yardım ederseniz minnettar olurum?

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Merhaba arkadaşlar ben bu sistemi almayı düşünüyorum bunu direkt olarak sipariş ediyimmi yoksa ufak tefek değişiklik önerirmisiniz ssd 480gb yukselticem anakart felan herhangi bişey acemiyim yardım ederseniz minnettar olurum?
Sistemi alacağın sayfanın linki verirsen iyi olur.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
hangi sistemi?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Sayfanın linki yok.Ama anakart yükseltilmesi gerekecek,bütün hazır sistemlere dandik anakart koyuluyor çok eminim :)

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
Bütün bilgisayar parçası sitelerinde "Hazır Sistemler" olarak geçiyor bu tür ürünler.
biliyorum ben markadan bahsediyordum mesela örnek verecek olursak telefon toplamak gibi olur ama daha teknoloji o kadar gelişmedi. :D

firatkoz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635

firatkoz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fazla yok benim kafamda anakart takıldı. Hdd takmıcam ssd 480gb yükselticem

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
SSD'ye zaten işletim sistemini kuruyorsunuz o mecburi değil.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Fazla yok benim kafamda anakart takıldı. Hdd takmıcam ssd 480gb yükselticem
8GB ram günümüz oyunlarına yetmemeye başladı artık sistemlerde 16GB ram olması gerekir,ramı 16GB yapın.
Eğer hala para varsa anakartı da Asrock B365M Pro 4 e yükseltin.
İlk önceliğiniz ram olsun,anakart idare edebilir.
Ha ileride 8GB takarım diyorsanız ilk önceliğiniz anakart olsun,ileride hiç bir geliştirme yapmam derseniz ramı 16GB alıp geçin,ha ikisi içinde para varsa ne ala :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD'ye zaten işletim sistemini kuruyorsunuz o mecburi değil.
Elinde fazladan HDD yoksa 240GB çok yetersiz bir alan,günümüz oyunları 50-80GB 3-4 oyunda tıkanacak.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
8GB ram günümüz oyunlarına yetmemeye başladı artık sistemlerde 16GB ram olması gerekir,ramı 16GB yapın.
Eğer hala para varsa anakartı da Asrock B365M Pro 4 e yükseltin.
İlk önceliğiniz ram olsun,anakart idare edebilir.
Ha ileride 8GB takarım diyorsanız ilk önceliğiniz anakart olsun,ileride hiç bir geliştirme yapmam derseniz ramı 16GB alıp geçin,ha ikisi içinde para varsa ne ala :)

Elinde fazladan HDD yoksa 240GB çok yetersiz bir alan,günümüz oyunları 50-80GB 3-4 oyunda tıkanacak.
böylece fiyat 5000 lere uçuyor.

firatkoz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ssd 480gb yükselticem hdd kullanmayı düşünmüyorum Bi sıkıntı cıkar mı? Anakarta kafam takılmıştı yükselmeye gerek var mı diye bide bu kasaya işlemci sogutuxu takmama gerek var mı?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Ssd 480gb yükselticem hdd kullanmayı düşünmüyorum Bi sıkıntı cıkar mı? Anakarta kafam takılmıştı yükselmeye gerek var mı diye bide bu kasaya işlemci sogutuxu takmama gerek var mı?
Hayır o işlemci overclock edilemiyor zaten,intelin stok soğutucuları yeter ona.
SSD 480GB yapman en iyisi olur,dediğim gibi artık oyunlar 50-80GB civarında geziyor 240GB sana kesinlikle yetmez.HDD kullanmamanın bir zararı olmaz.
Anakartı o şekilde kullanabilirsin pek bir sorun olmaz ama dediğim gibi ramı 16GB yapmanı şiddetle tavsiye ediyorum.

firatkoz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ssd : 480 ram:16gbgb anakart kalsın zararı olmaz diyorsun yani öylemi ustam? Yoksa anakart mı yukseltiyim Ram kalsın daha sonra yukseltiyim?

Ben zaten eski Bi oyun Knight online oynuyorum o pc ona fazla bile ama almışken hani iyi Bi pc sahibi oluyım diyorum notebook kullandım bu zamana kadar ilk masaüstü alıcam Allah izin verirse yani almışken iyi bişey alıyım demek istedim

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
Ssd : 480 ram:16gbgb anakart kalsın zararı olmaz diyorsun yani öylemi ustam? Yoksa anakart mı yukseltiyim Ram kalsın daha sonra yukseltiyim?

Ben zaten eski Bi oyun Knight online oynuyorum o pc ona fazla bile ama almışken hani iyi Bi pc sahibi oluyım diyorum notebook kullandım bu zamana kadar ilk masaüstü alıcam Allah izin verirse yani almışken iyi bişey alıyım demek istedim
knight online dediğiniz internet oyunu diye biliyorum ve sistem gereksinimleri pentium 3 ama o oyunu rahat oynamak için bir çözüm var görev yöneticisinden benzeşmeyi ayarla bölümünden sadece 1. cpu kullanımı açık kalsın yani tek işlemci ile çalışsın CPU 0 filan yazıyor galiba chromeyi tek çekirdek ile çalıştırınca o kasma sorunu filan olursa çözülüyor.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635

SSD yi 480GB yap anakartı söylediğim modele yükselt ramı sonradan eklersin,en mantıklısı böyle çünkü eğer şimdi 16GB ram alıp nakarta ellemezsen ileride anakartı değiştirmen gerekir,ama anakartı şimdi yükseltirsen ileride hiç ram değiştirmezsin sadece fazladan ram eklersin çok daha rahat olur.

firatkoz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SSD yi 480GB yap anakartı söylediğim modele yükselt ramı sonradan eklersin,en mantıklısı böyle çünkü eğer şimdi 16GB ram alıp nakarta ellemezsen ileride anakartı değiştirmen gerekir,ama anakartı şimdi yükseltirsen ileride hiç ram değiştirmezsin sadece fazladan ram eklersin çok daha rahat olur.
Anakart illa o dediğiniz modele yükselticem yani? 8 gb ram felan ne biliyim hani Bi sistemde sıkıntı cıkmaz demi ram düşük kalma felan zararı olmaz?

knight online dediğiniz internet oyunu diye biliyorum ve sistem gereksinimleri pentium 3 ama o oyunu rahat oynamak için bir çözüm var görev yöneticisinden benzeşmeyi ayarla bölümünden sadece 1. cpu kullanımı açık kalsın yani tek işlemci ile çalışsın CPU 0 filan yazıyor galiba chromeyi tek çekirdek ile çalıştırınca o kasma sorunu filan olursa çözülüyor.
Peki çok teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için sizde

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Anakart illa o dediğiniz modele yükselticem yani? 8 gb ram felan ne biliyim hani Bi sistemde sıkıntı cıkmaz demi ram düşük kalma felan zararı olmaz?

Peki çok teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için sizde
Oynadığınız oyun zaten 8GB tan fazla istemez,herhangi bir kasma donma olmaz,dediğim gibi anakartı almışken kaliteli alın,zaten ram eklenmesi kolay bir şey.Anakartı değiştirmek istediğinizde anakart alacaksın elindeki anakartı satmaya uğraşacaksın.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
knight online oynuyorsan ne yapacaksın fazla rami,şunu bunu. :)
Max.bütçeni söyle.ona göre bi makina toplayalım.

firatkoz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Usta ilk kez masaüstü alıcam notebook vardı sattım hani almışken iyi bişey olsun diye alıyorum sadece knight için pc almaya gerek yok zaten hani alıyım malum dolar yüksek iyi bişey olsun diyorum yani

Oynadığınız oyun zaten 8GB tan fazla istemez,herhangi bir kasma donma olmaz,dediğim gibi anakartı almışken kaliteli alın,zaten ram eklenmesi kolay bir şey.Anakartı değiştirmek istediğinizde anakart alacaksın elindeki anakartı satmaya uğraşacaksın.
Ram eklerim ama 1sene sonra felan dediğinizi uygulıcam çok teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Usta ilk kez masaüstü alıcam notebook vardı sattım hani almışken iyi bişey olsun diye alıyorum sadece knight için pc almaya gerek yok zaten hani alıyım malum dolar yüksek iyi bişey olsun diyorum yani

Ram eklerim ama 1sene sonra felan dediğinizi uygulıcam çok teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için
Rica Ederim :)

firatkoz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bana güvenilir site söylermisibiz hazır sistem için teknobiyotik hakkında hep olumsuz şeyler var araştırdımda