Memurlara 2015 yılı için yapılacak zam belli oldu

Reaksiyon puanı
10,325
Memurlara 2015 yılı için yapılacak zam belli oldu

151020141459020863347.jpg

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2015 yılında memura yapılacak zammı oranlarını açıkladı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bütçe toplantısında 2015 yılında memura yapılacak zam oranlarını da açıkladı. Şimşek 2015 yılında memura yüzde 3+3 şeklinde zam yapılacağını kaydetti.

KaynaK

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
10+10 zam yap.memura gelince 3+3.adalet mi bu.

Reaksiyon puanı
10,325
bozdur bozdur harca, kullan kullan bitmez! :)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
bozdur bozdur harca, kullan kullan bitmez! :)

İŞ kendilerine gelince.....

Milletvekiline Çifte Kavrulmuş Zam, Memura 9 Kuruş Zam!

Milletvekilleri maaşları 2015 yılı itibariyle yapılacak çifte kavrulmuş zam artışıyla 23 bin 200 TL olacak. Devlet memurlarının ise 1 lira 54 kuruş olan saat başı fazla çalışma mesai ücreti, yeni yılda 9 kuruş artışla 1 lira 63 kuruşa yükselecek.

Milletvekillerinin emekli aylıklarına yüzde 9,5 maaşlarına da yüzde 7 oranında zam yapılacak.

http://www.mebpersonelleri.com/yone...-kavrulmus-zam-memura-9-kurus-zam--h9796.html

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
İŞ kendilerine gelince.....

Milletvekiline Çifte Kavrulmuş Zam, Memura 9 Kuruş Zam!

Milletvekilleri maaşları 2015 yılı itibariyle yapılacak çifte kavrulmuş zam artışıyla 23 bin 200 TL olacak. Devlet memurlarının ise 1 lira 54 kuruş olan saat başı fazla çalışma mesai ücreti, yeni yılda 9 kuruş artışla 1 lira 63 kuruşa yükselecek.

Milletvekillerinin emekli aylıklarına yüzde 9,5 maaşlarına da yüzde 7 oranında zam yapılacak.

http://www.mebpersonelleri.com/yone...-kavrulmus-zam-memura-9-kurus-zam--h9796.html
Ayıptır söylemeside ozaman eleştireceğinize kapasiteniz varsa sizde milletvekili olun aynı parayı alın ? Bilemiyorum ama bence milletvekilliği zor iş her önüne gelen milletvekili olamıyor yani. Çok iyi okullarda okuyup tecrübeli olmak gerekiyor. 80 milyonluk Türkiyemizden sadece 536 adet milletvekili var.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Yazık; kendilerine fazla zam yapamamışlar. %30 falan olsa iyiydi.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Ayıptır söylemeside ozaman eleştireceğinize kapasiteniz varsa sizde milletvekili olun aynı parayı alın ? Bilemiyorum ama bence milletvekilliği zor iş her önüne gelen milletvekili olamıyor yani. Çok iyi okullarda okuyup tecrübeli olmak gerekiyor. 80 milyonluk Türkiyemizden sadece 536 adet milletvekili var.

Okuma yazmasını bilmeyen Milletvekilleri var.Ne diyorsun sen.

izlemiyoruz sanki.%90 uyuyor.3-5 ni çıkar.elindeki metni düzgün okuyamıyan var.

tamamen ideolojik seçilmeleri.halk bunları seçiyor.yalanını da çözeli şahsen uzun zaman oldu.çık sokağa sor bakayım.şehirlerinde seçilmiş.milletvekillerini kaçı biliyor.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Noluyor hükümeti koruma kanunu mu çıktı forumda sürekli mesajlar siliniyor?

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Azımsıyanlar şimdi memurlar en az 2000 lira alır. Asgari ücret çalışanı o kadar paranın yarısını almıyor. İnsaf insaf...

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Azımsıyanlar şimdi memurlar en az 2000 lira alır. Asgari ücret çalışanı o kadar paranın yarısını almıyor. İnsaf insaf...
Asgari ücretle çalışan ile memur ücretini nasıl karşılaştırıyorsun. x firmasında kurye olarak çalışan görevliyle adliyede katip olarak çalışan memur aynı maaşı mı alacak, tabi ki farklı olacak. Memur tepeden inme gelmiyor göreve, diplomasını alıyor üstüne sınav kazanıyor hak elde ediyor.

Neyin insafı kardeşim, herkes hak ettiği gibi yaşar.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Asgari ücretle çalışan ile memur ücretini nasıl karşılaştırıyorsun. x firmasında kurye olarak çalışan görevliyle adliyede katip olarak çalışan memur aynı maaşı mı alacak, tabi ki farklı olacak. Memur tepeden inme gelmiyor göreve, diplomasını alıyor üstüne sınav kazanıyor hak elde ediyor.

Neyin insafı kardeşim, herkes hak ettiği gibi yaşar.

Ben sadece aldıkları maaşı azımsamasınlar, onlardan daha düşük alanlarda var demek istiyorum...

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70

Hakikaten ayıp bunu söylemek :)

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Hakikaten ayıp bunu söylemek :)
Sana göre ayıp bana göre ayıp değil. Ahmete göre ayıp mehmete göre ayıp değil falan vs. Herkes aynı fikirde aynı olma zorunluluğu yok ben fikrimi söyledim geçtim. Siz kendi fikirlerinizi söyleyince özgür fikir oluyorda biz söyleyincemi ayıp , suç oluyor ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Noluyor hükümeti koruma kanunu mu çıktı forumda sürekli mesajlar siliniyor?
Hükümeti koruma kanunu falan çıkmadı . Hakaret etmeme kanunu var zaten forumda. Hakaret edenlerin mesajları siliniyor.
( Tabi siz ona hakaret değil özgür FİKİR olarak görüyorsunuzda )

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Milletvekili olmak zor olduğu için 550 milletvekili olmuyor ki; zaten seçilen o kadar. Milletvekili olmak için de ilkokul mezunu olmak yeterli. Eğitim son sırada. Ama cebin dolu, çevren geniş olacak illa ki. Var mı asgari ücretle çalışırken vekil olan? Keşke olsa.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Sana göre ayıp bana göre ayıp değil. Ahmete göre ayıp mehmete göre ayıp değil falan vs. Herkes aynı fikirde aynı olma zorunluluğu yok ben fikrimi söyledim geçtim. Siz kendi fikirlerinizi söyleyince özgür fikir oluyorda biz söyleyincemi ayıp , suç oluyor ?

İyi güzel de senin yazdığn cevap zaten sitem dolu. Beğenmediğin şeyi başkasına yapıyorsun. Madem fikirlere o kadar saygın vardı neden sitem ediyorsun arkadaşa ? O da fikrini söylemiş işte..?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Konu dışına çıkmayın arkadaslar tartışma ortami yaratacak mesajlardan uzak durun

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hükümeti koruma kanunu falan çıkmadı . Hakaret etmeme kanunu var zaten forumda. Hakaret edenlerin mesajları siliniyor.
( Tabi siz ona hakaret değil özgür FİKİR olarak görüyorsunuzda )
Ben mi hakaret etmişim? Ben bilip gördüğüm birebir tanıdığım kişiden örnek vererek konuştum. Hakaretmiş...

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Ben mi hakaret etmişim? Ben bilip gördüğüm birebir tanıdığım kişiden örnek vererek konuştum. Hakaretmiş...
Yanlış anladınız ben size hakaret ediyorsunuz demedim. Hakaret edenlerin mesajları siliniyor diye söyledim. sizin mesajlarınız durduğuna göre hakaret etmemiş oluyorsunuz.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Hakaret ediyoruz diye laf atıyorsun sen kendin hakaret ederek karşılık veriyorsun? Kafan mı güzel?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Yanlış anladınız ben size hakaret ediyorsunuz demedim. Hakaret edenlerin mesajları siliniyor diye söyledim. sizin mesajlarınız durduğuna göre hakaret etmemiş oluyorsunuz.

Anlaşıldı siz silinen mesajımı görmemişsiniz.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Memura ne zam verirsen ver asla yetmez..