Haber MEB, Sosyal Bilgiler müfredatına 5 yeni konu ekledi

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,678
GMUit8KXcAA3KLw.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni müfredat taslağını kamuoyuna açarak öneri ve görüşleri almaya başladı. Değerlendirmeler e-Devlet üzerinden toplanacak ve temel eğitim sosyal bilgiler müfredatına yeni konular eklendiği belirtildi. Bu eklenen konuların özellikle dikkat çektiği vurgulandı ve müfredatın 21. yüzyılın becerileri ve ihtiyaçlarına göre hazırlandığı ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığınca, sosyal bilgiler müfredatına eklenen konular:
  • Dijital vatandaşlık
  • Siber zorbalık
  • Teknoloji bağımlılığı
  • Kovid-19 salgını
  • Afetler

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,362
Eklenmesi iyi olmuş, hayata dair şeyler, güzel. Son 4 tanesinden nasibini almış biri olarak. :D

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
603
Ekli dosyayı görüntüle 189474

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni müfredat taslağını kamuoyuna açarak öneri ve görüşleri almaya başladı. Değerlendirmeler e-Devlet üzerinden toplanacak ve temel eğitim sosyal bilgiler müfredatına yeni konular eklendiği belirtildi. Bu eklenen konuların özellikle dikkat çektiği vurgulandı ve müfredatın 21. yüzyılın becerileri ve ihtiyaçlarına göre hazırlandığı ifade edildi.

• Dijital vatandaşlık
  • Siber zorbalık
  • Teknoloji bağımlılığı
  • Kovid-19 salgını
  • Afetler

Şunları ekleyip İntegral'i müfredattan kaldıran bir eğitim sistemi. İnanılmaz cidden ya.

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,639
Ekli dosyayı görüntüle 189474

• Dijital vatandaşlık
  • Siber zorbalık
  • Teknoloji bağımlılığı
  • Kovid-19 salgını
  • Afetler

Kovid-19 salgınını sosyal bilgiler müfredatına eklemek yerine fen gibi bir derse ekleyerek, aşının nasıl çalıştığı, maskelerin neden işe yaradığı, virüslerin nasıl çalıştığı anlatılabilirdi. Sosyal bilgilerde bunların anlatılacağını sanmıyorum.

Son düzenleyen moderatör:

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,176
1975 yılında ortaokulda ticaret dersleri vardı. Ortaokuldan mezun olan kişi, ön muhasebe yapacak kadar bilgiye sahip oluyordu. El işi, metal teknik dersleri vardı. Kızlara yemek ve örgü, erkeklere ise kaynak kullanımı, metalarji türü eğitimler veriliyordu.

İstediğiniz kadar okuyun, ama okuduğunuz kadar meslek öğrenin, dünyanın 1000 türlü hali var derler. Ne mühendisi olursanız olun, gidin iş makinesi kullanmayı öğrenin, E, C, D sınıfı ehliyet alın, kaynak yapmayı, duvar örmeyi, CNC tezgah kullanmayı öğrenin. Diplomanızın yanında hazır dursun.

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,085
2. Dönem sonu konuları ise boşuna eklendiklerini düşünüyorum. İşleyen edenin pek olmayacağını düşünüyorum.