MEB, "İlk Yardım Seferberliği Projesi"ni Başlattı!

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Milli Eğitim Bakanlığı "İlk Yardım Seferberliği" projesini tanıttı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önümüzdeki 3 ay içerisinde toplamda 260 bin öğretmen, öğrenci, idareci, okul çalışanı ve velilere İlk Yardım Eğitimi verileceğini duyurdu.
1611569241713.png

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çevrimiçi tanıtım törenine katıldığı projenin sloganı "Görevimiz İlk Yardım".
Okula gelen her öğrenciye iyi eğitim vermek için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Ziya Selçuk,okula gelen her öğrenciye güvenli bir ortam sunma ve var olan şartları, gelişen imkanlar ile iyileştirme sorumluluğunda olduklarını belirtti.

Okullarda bu eğitim süresince Koronavirüs tedbirlerine uyulacak.
Ayrıca bu eğitimi alan MEB personeli afetlerde rol alabilecek.

Öncelikle 81 ili eş zamanlı olarak bazı illerde eğitim başlayacak, ilerleyen zamanda ise 81 ilde eğitime başlanacak.
Bu eğitim 8 teorik 8 uygulamalı olmak üzere toplam 16 saatten oluşacak.

Kaynak: Bakan Selçuk duyurdu! Öğrenci, öğretmen ve velilere...

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Milli Eğitim Bakanlığı "İlk Yardım Seferberliği" projesini tanıttı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önümüzdeki 3 ay içerisinde toplamda 260 bin öğretmen, öğrenci, idareci, okul çalışanı ve velilere İlk Yardım Eğitimi verileceğini duyurdu.
Ekli dosyayı görüntüle 135941

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çevrimiçi tanıtım törenine katıldığı projenin sloganı "Görevimiz İlk Yardım".
Okula gelen her öğrenciye iyi eğitim vermek için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Ziya Selçuk,okula gelen her öğrenciye güvenli bir ortam sunma ve var olan şartları, gelişen imkanlar ile iyileştirme sorumluluğunda olduklarını belirtti.

Okullarda bu eğitim süresince Koronavirüs tedbirlerine uyulacak.
Ayrıca bu eğitimi alan MEB personeli afetlerde rol alabilecek.

Öncelikle 81 ili eş zamanlı olarak bazı illerde eğitim başlayacak, ilerleyen zamanda ise 81 ilde eğitime başlanacak.
Bu eğitim 8 teorik 8 uygulamalı olmak üzere toplam 16 saatten oluşacak.

Kaynak: Bakan Selçuk duyurdu! Öğrenci, öğretmen ve velilere...
Bilgilendirme için teşekkürler, tabi yardımın gerçekte kime gideceğide belli.