MBR sorun

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar benim bilgisayar başlangıcında boot sorunum var sorun şöyle ortaya çıktı windows 7 yüklü netbook a ek olarak ubuntu da kurdum ikisi beraber çalışıyordu fakat birkaç gün evvel ubuntuyu kaldırdım dolayısı ile onunla beraber grub da kalktı bilgisayar açılıyor sonra açacak işletim sistemi bulamadığı için tekrar kapanıyor. fakat bilgisayarda hala windows7 var. benim istediğim ise usb aracılığıyla bir MBR kurmak şimdiden teşekkür ederim.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
windows'a hiç ulaşamıyorsunuz, öyle mi?

emreemiroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 dvddinizi takıp aynı format atacakmıs gibi baslayın
yükleme bolumune gelince simdiyukle yazısına basmadan asagıda bilgisayarınızı onarın var. ona tıklayın oradan komut satırına gelip
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot komutlarını sırayla verip yeniden baslatın işlem tamamdır :thumbup1:
kolay gelsin :)

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windows 7 ye hiç ulşamıyorum daha doğrusu hiçbirşeye ulaşamıyorum netbook da dvd yok fakat onun yerine usb den kurmaya çalışsam aynısı olur değil mi

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
windows 7 dvddinizi takıp aynı format atacakmıs gibi baslayın
yükleme bolumune gelince simdiyukle yazısına basmadan asagıda bilgisayarınızı onarın var. ona tıklayın oradan komut satırına gelip
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot komutlarını sırayla verip yeniden baslatın işlem tamamdır :thumbup1:
kolay gelsin :)

BootRec.exe olmasın o

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
teşekkür ederim hemen deniyorum.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
hirens boot cd içinde (usb yede yazılabiliyor) araçlarda da fix it mbr yi çalıştırısanız düzeltir (-;

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler emreemiroğlu dediğin şekilde yaptım işe yaradı