Ubuntu yüklerken sorun

Bu konuyu okuyanlar

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba, kendi dizüstüme ubuntu kurdum ve kardeşime de kurmak istedim. USB'den başlattım fakat dil seçtikten sonra kurulum başlayacak gibi olup bilgisayar kapanıyor. Sorun nedir acaba tahmininiz var mı? ne yapabilirim?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Merhaba, kendi dizüstüme ubuntu kurdum ve kardeşime de kurmak istedim. USB'den başlattım fakat dil seçtikten sonra kurulum başlayacak gibi olup bilgisayar kapanıyor. Sorun nedir acaba tahmininiz var mı? ne yapabilirim?
Sisteminiz hakkında bilgi verebilirmisiniz? Ubuntu 19.10'mu yoksa Ubuntu 19.04'mu yazdınız USB'ye?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
18.04 indirdim kendi dizüstüme de onu kurmuştum tercih edilen o diye okumuştum burada.
18.04 LTS(Long Term Support) yani uzun süreli destek sürümüdür, tabi kide önerilen o sürümdür ama en yenisi 19.10'dur tabiki, 19.10 5-6 gün önce çıktı zaten. Sistem bilgilerini söylemeyi unuttunuz ayrıca.

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
18.04 LTS(Long Term Support) yani uzun süreli destek sürümüdür, tabi kide önerilen o sürümdür ama en yenisi 19.10'dur tabiki, 19.10 5-6 gün önce çıktı zaten. Sistem bilgilerini söylemeyi unuttunuz ayrıca.
Çok yeni olduğum için bilgim yoktur. Çok bilmiyorum açıkçası kusura bakmayın, güvenli ve özgür olması ilgimi çekiyordu anca cesaret edebildim. 1GB Ekran kartı - 4GB RAM - i5 işlemci - 520m - 320GB Harddisk olararak özellikleri bunları sordunuz sanırım

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,237
Çok yeni olduğum için bilgim yoktur. Çok bilmiyorum açıkçası kusura bakmayın, güvenli ve özgür olması ilgimi çekiyordu anca cesaret edebildim. 1GB Ekran kartı - 4GB RAM - i5 işlemci - 520m - 320GB Harddisk olararak özellikleri bunları sordunuz sanırım
Donanım Yeterli aslında, UEFI Olarak mı Baslatıyorsun ? Eger Öyle ise Normal Baslatmayı denermisin..
Kaynak: Incelemeni Tavsiye ederim..

BIOS'unuzdaki "QuickBoot/FastBoot" özelliğini ve "Intel Smart Response (SRT)" özelliğini devre dışı bırakın.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
.. kardeşime de kurmak istedim. USB'den başlattım fakat dil seçtikten sonra kurulum başlayacak gibi olup bilgisayar kapanıyor. Sorun nedir acaba tahmininiz var mı? ne yapabilirim?
Başka bir Linux iso kalıbı indirerek deneme şansın var mı ?
Örnek olarak :
Manjaro Openbox
Pardus

gorkfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
:innocent:
@rise @CoderxL @beleşadam Hallettim çok teşekkür ediyorum. Çok karışık bir BIOS vardı ve seçenek azdı o yüzden bazı söylediklerinizi bulamadım orada maalesef. Fakat yaparken D diskine kaydettiği verilerini kaybettim maalesef. Onu araştırıyorum şimdi de.
Teşekkür ederim tekrar hızlı yanıtlarınız için