Max 2500 TL bütçe 2 seçenek var konuya veya önerileriniz ?

garam_masala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, 2500 tl bütçem var. Ekstra olarak bazı mühendislik çizim ve analiz programları (solidworks-ansys) kullanıyorum. Bu fiyata olabilecek en uygun notebook olarak ikisini düşündüm.

1-) TOSHIBA Satellite L50-A-1CZ 15,6 inç Core i7 4700MQ 2,4 GHz 8 GB 1 TB Notebook :
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...otebook,103452,465624,1034537.html?langId=-14

2-) ASUS N550JV-CN211D INTEL Core i7-4700HQ, 8GB RAM 1 TB HDD Nvidia GT750M 4GB Full HD Free DOS
http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9190

garam_masala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Detaylı bilgiye sahip değilim ama işlemci olarak i7 4700mq varken i5 4200m i tercih etmemem gibi geliyor.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Detaylı bilgiye sahip değilim ama işlemci olarak i7 4700mq varken i5 4200m i tercih etmemem gibi geliyor.

Kullandığınız programlar işlemciden daha çok grafik kartınızıda zorlayacak.Bunu unutmadan karar vermenizi tavsiye ederim...

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Öneriler içinde en iyi ekran kartı MSI da var ancak o da bir oyun laptopu. İyi bir ekran kartı ile konfigüre edilmiş normal bir PC çok daha verimli olur sizin için. Çünkü oyun bilgisayarları gereksiz ağırlıklar içerir. Mobil sayılmazlar.

garam_masala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öneriler içinde en iyi ekran kartı MSI da var ancak o da bir oyun laptopu. İyi bir ekran kartı ile konfigüre edilmiş normal bir PC çok daha verimli olur sizin için. Çünkü oyun bilgisayarları gereksiz ağırlıklar içerir. Mobil sayılmazlar.

Sizin önerebileceğiniz bir notebook var mı söyledikleriniz kapsamında

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI GE 60 da süper laptop ama birde son günlerde ülkeye yeni gelen bi laptop var. Lenovo Y510P. Ekran kartı GT 750M SLI, ekran kartı msı dan daha iyi görünüyor grafik sitelerinde.

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y510p-59-380590-sli-notebook-cift-ekran-karti--urun10901.html

Ekran kartlarını da buradan karşılaştırabilirsin..

http://www.notebookcheck-tr.com/Grafik-kartlarinin-karsilastirilmasi.9988.0.html

Diğer Bilgisayarların Hiç Birisi İşe Yaramaz.
Neden?
MSI Ucuz - Kalitesiz Bi Ürün. Bi Türlü Tutturamadı.
Toshiba - Dağıttı. Gelen Son Teknoloji Ürünlerini Açıyorum, Kendi Markasına Ait Toshiba HDD Yerine Hitachinin Dandik HDD Si Çıkıyor PC Den. Ayrıca Windows 8 Recovery Yazılımı Fiyasko.
Asus - Tavsiye Ettiğim 2. Marka.
Lenovo - Dünyada 1 Numara. Asıl Adının IBM Olduğunu Zaten Biliyoruz.

Önerilen PC Lere Gelince:
Alıntı Yaptığım Mesajdaki Lenovo Nun Artılarına Bakılınca Tereddütsüz Onu Tavsiye Ederim.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Diğer Bilgisayarların Hiç Birisi İşe Yaramaz.
Neden?
Toshiba - Dağıttı. Gelen Son Teknoloji Ürünlerini Açıyorum, Kendi Markasına Ait Toshiba HDD Yerine Hitachinin Dandik HDD Si Çıkıyor PC Den. Ayrıca Windows 8 Recovery Yazılımı Fiyasko.
Asus - Tavsiye Ettiğim 2. Marka.
Lenovo - Dünyada 1 Numara. Asıl Adının IBM Olduğunu Zaten Biliyoruz.

Önerilen PC Lere Gelince:
Alıntı Yaptığım Mesajdaki Lenovo Nun Artılarına Bakılınca Tereddütsüz Onu Tavsiye Ederim.
Msi a çöp demek 2000 ler kafasi olur. Urun kalitesini inanilmaz sekilde arttirdilar. Bu donanim olsun malzeme yapisi olsun cok basarili kesinlikle! Ben de msi ge60 ve lenovo y510yp öneririm

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Hala MSI Da Kalite Göremiyorum. Üniversite Öğrencileri Sayesinde Her Çeşit Bilgisayar Geliyor Elime. Format - Bakım - Yazılım Kurulumu - Virüs Temizliği Yaparken Kendini Belli Ediyor Kalite.
Teknik Özellikleri Kaliteli Gösterebilir. Ama O Özelliği Kullanamayan Bilgisayar Benim İçin Çöp Dür.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Msi ye kalitesiz demek biraz aklıyla zoru olanın isidir. Kaldı ki performans laptoplari uretiyorlar aynı işlemci ve grafik kartınin olduğu biri msi diğeri sıradan marka laptoplarda msi %8-10 daha performansli.

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle, Ben Bilgisayarcıyım. Her Çeşit Bilgisayar Elime Geliyor. Teknik Terimlere, Firmaların Testlerine, Üretim Yerlerine Göre Konuşmuyorum. Tecrübeme Dayanarak Konuşuyorum.

Birde, Sıradan Marka Derken Lenovo Yu Değil, Acer - Casper - Exper Gibi Çöplerle Kıyasladığınızı Düşünüyorum.
Çünkü Lenovo Ve Asus Teknik Özelliklerini Tam Olarak Veren Bilgisayarlar.

Lenovonun Dünyada Bir Numara Olduğunu Göz Önüne Alırsak, Zaten MSI Geride Kalıyor. :)

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2

bu yorumu yaptınsa boşver tavsiye falan vermeyi. Kaliteden kastın herhalde en çok satıp satmaması. Ona bakarsan en çok casper ve hp satıyor. Tutturamama gibi bir durum yok adamlar tekno marketlere ürünlerini vermiyorlar o kadar. Biraz araştır en çok tavsiye edilen laptop markası olduğunu görürsün.

i7 istiyorsan MSI GE60 i7 lisi de var ona bakabilirsin. MSI GE60 kullanan biri olarak söyleyeyim oyun laptopu olduğundan biraz ağır zorlanacağınızı düşünüyorsanız hafif bir ürün tercih edin derim. Onun dışında kusursuz bir laptoptur.

ASUS alan arkadaşım var tasarım falan hoş class duruyor oyun oynayan biri değilseniz ASUS'u tercih edin derim. Kullandığınız programlara da performansı yeter ve artar bile.

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

bu yorumu yaptınsa boşver tavsiye falan vermeyi. Kaliteden kastın herhalde en çok satıp satmaması. Ona bakarsan en çok casper ve hp satıyor. Tutturamama gibi bir durum yok adamlar tekno marketlere ürünlerini vermiyorlar o kadar. Biraz araştır en çok tavsiye edilen laptop markası olduğunu görürsün.

i7 istiyorsan MSI GE60 i7 lisi de var ona bakabilirsin. MSI GE60 kullanan biri olarak söyleyeyim oyun laptopu olduğundan biraz ağır zorlanacağınızı düşünüyorsanız hafif bir ürün tercih edin derim. Onun dışında kusursuz bir laptoptur.

ASUS alan arkadaşım var tasarım falan hoş class duruyor oyun oynayan biri değilseniz ASUS'u tercih edin derim. Kullandığınız programlara da performansı yeter ve artar bile.

O Yorumu Yaptım. Ama Benim İçin Kalite Çok Satması Değil.

Kalite, Verdiği Teknik Özelliği Sorunsuz Karşılaması, Teknik Özelliğini Tam Olarak Kullanırkende Sorun Vermemesidir.
MSI Kalitesiz. Çünkü.
Asus Ve Lenovo Da Ekran Kartını Tam Performans Kullanırsın.
Ama MSI Da KULLANAMIYOSUN.
MSI Da Daha Üst Model VGA Varken Asus Alt Model Ekran Kartıyla Daha Başarılı Çalışıyor.

Birde, Oyuncu Olabilirsiniz. Bende Bi Oyuncuyum Aynı Zamanda.

Ama Şu bi Gerçek.
Hiç Bir Oyun, Bilgisayarı Yazılımlar Kadar Zorlayamaz.

Bugün Bilgisayarı En Çok Zorlayan Uygulamaları Sıralasak, Listenin En Başında Açık Ara Farkla SolidWorks - AutoCad - PhotoShop Gibi Programlar Gelir. Oyunlar Bu Listede Bi Hayli Altta Kalır.

Crysis 3 Ü Çatır Çatır Oynayan Bilgisayarda PhotoShop Da 20 Metrelik Crop Atarken Hata Veren Bilgisayarlar Bilirim Ben.
Ben Bilgisayarı En Üst Düzeyde Test Ederim.

Kalitemi, Yani Performans Mı?
1. Apple (MAC)
2. Lenovo
3. Asus

İşte Sıralama.

Çünkü Fark Şurda.
Asus Çoğu Anakart Teknolojilerinde Kendi Patentli Tasarımlarını - Yeniliklerini Kullanıyor. Buda Ona Büyük Avantajlar Sağlıyor.
Lenovo Nun Zaten IBM Olarak Tüm Dünyada Vazgeçilmez Olduğunu, Tüm Dünyanın İnternet Sunucularının, Datacenter Larının Şuan IBM Olduğunu, En Başarılı İşlemlerin Merkezinde Server Olarak IBM İn, PC Olarak Lenovonun Bulunduğunu (Bazı Noktalarda Apple) Söylememe Bile Gerek Yok.

Bugün Casper In Türkiyenin İlk Dokunmatik PC Si Die Reklam Yaptığı Teknolojiyi Lenovonun Avrupaya 2-3 Yıl Önce Pazarladığını Herkez Bilmez.
Lenovonun Şuan Fransaya - İtalyaya Sattığı Üst Model Bilgisayarları Türkiyeye Gelse, Piyasayı Alt Üst Eder.

Kaliteyi Satış Olarak Gördüğümü Söylemişsin.
Lenovo Türkiyede Fazla Satılmıyor.
Çünkü Onun IBM Olduğunu Çoğu Kişi Bilmiyor. Ve Lenovo Yu Çin Malı Taklit Ürünlerden Sanıp Almıyorlar.

Ve Sizin Gibi Sadece Eline Aldığı Ürünü İyi Sanıp Millete MSI Tavsiye Edenlere Şunu Söylüyorum.
Siz Memmun Olabilirsiniz. Ama Siz Sadece Kendi Ürününüzü Biliyosunuz. Ben Piyasadaki Çok Ürünü Biliyorum.

Benim Dell - Casper - Acer - Lenovo - Apple - MSI - Samsung - Exper Bilgisayarım Hiç Olmadı.
Dizüstü Olarak 2 Tane Asus Kullandım.
Şu Anda On Board Ekran Kartlı Asus Anakartlı Kasa Kullanıyorum.
Bana 4 Yıllık Bi Dell Getir, Kalitesine Saygı Duyarım.
Ama Yeni Bi Dell Getir, Çöp Gözüyle Bakarım.

İ7 4. Nesil İşlemcili - 16GB Ram Li - 4 GB Ekran Kartlı Olsun. Umurumda Değil.
Çünkü Bios U Yetersiz Kalıyor. Anakart Veriyolları Seri Çalışmıyor. Yanına Koy Asus U Windows Kurarken Bile Bak Nasıl Geride Kalıyor.

Sana Bi Örnek. Everest İn 14 Dbi Antenli 2 Watt Çıkışlı Kablosuz Alıcısı 75 TL - Alfa Nın 12 Dbi Antenli 2 Watt Çıkışlı Kablosuz Alıcısı 150 TL.
İkiside Benzer Özellikte. İkiside Aynı Kablosuza Bağlanıyor Aynı Yerden.
Alfa Hiç Sorun Çıkarmazken, Everest Kısa Sürede Sorun Vermeye Başlıyor.
Ve İlk Bağlantıda Alfa %60 Bağlanırken, Everest %32 Görüyor.
Everest Sözde Alfadan Daha Özellikli, Ama Kalite Ortada Oluyor.

Nette Okumayla Değil, Birebir Test Edince Belli Oluyor Kalite.

Sonuç Olarak, 300.000 Euro Ya Alınan Orjinal Ferrari İle 100.000 Euro Dan Daha Aşağı Alınan Sahte Ferrari Aynı Olmaz.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Düştüğün küçük pek çok not var ve hepsinde oldukça haklısın. Çok beğendim yazını ;) Ama dediğin bir noktaya karşıyım, artık piyasada herkesin elinde her ürün var ve biz teknoloji severlere bunları test etmek adına bir alternatif sunuyor bu durum. Yani işini bilen ve burada tavsiye verenlerin pek çoğu aslında pek çok ürünü yeterince biliyor ;)

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
O Yorumu Yaptım. Ama Benim İçin Kalite Çok Satması Değil.

Kalite, Verdiği Teknik Özelliği Sorunsuz Karşılaması, Teknik Özelliğini Tam Olarak Kullanırkende Sorun Vermemesidir.
MSI Kalitesiz. Çünkü.
Asus Ve Lenovo Da Ekran Kartını Tam Performans Kullanırsın.
Ama MSI Da KULLANAMIYOSUN.
MSI Da Daha Üst Model VGA Varken Asus Alt Model Ekran Kartıyla Daha Başarılı Çalışıyor.

Birde, Oyuncu Olabilirsiniz. Bende Bi Oyuncuyum Aynı Zamanda.

Ama Şu bi Gerçek.
Hiç Bir Oyun, Bilgisayarı Yazılımlar Kadar Zorlayamaz.

Bugün Bilgisayarı En Çok Zorlayan Uygulamaları Sıralasak, Listenin En Başında Açık Ara Farkla SolidWorks - AutoCad - PhotoShop Gibi Programlar Gelir. Oyunlar Bu Listede Bi Hayli Altta Kalır.

Crysis 3 Ü Çatır Çatır Oynayan Bilgisayarda PhotoShop Da 20 Metrelik Crop Atarken Hata Veren Bilgisayarlar Bilirim Ben.
Ben Bilgisayarı En Üst Düzeyde Test Ederim.

Kalitemi, Yani Performans Mı?
1. Apple (MAC)
2. Lenovo
3. Asus

İşte Sıralama.

Çünkü Fark Şurda.
Asus Çoğu Anakart Teknolojilerinde Kendi Patentli Tasarımlarını - Yeniliklerini Kullanıyor. Buda Ona Büyük Avantajlar Sağlıyor.
Lenovo Nun Zaten IBM Olarak Tüm Dünyada Vazgeçilmez Olduğunu, Tüm Dünyanın İnternet Sunucularının, Datacenter Larının Şuan IBM Olduğunu, En Başarılı İşlemlerin Merkezinde Server Olarak IBM İn, PC Olarak Lenovonun Bulunduğunu (Bazı Noktalarda Apple) Söylememe Bile Gerek Yok.

Bugün Casper In Türkiyenin İlk Dokunmatik PC Si Die Reklam Yaptığı Teknolojiyi Lenovonun Avrupaya 2-3 Yıl Önce Pazarladığını Herkez Bilmez.
Lenovonun Şuan Fransaya - İtalyaya Sattığı Üst Model Bilgisayarları Türkiyeye Gelse, Piyasayı Alt Üst Eder.

Kaliteyi Satış Olarak Gördüğümü Söylemişsin.
Lenovo Türkiyede Fazla Satılmıyor.
Çünkü Onun IBM Olduğunu Çoğu Kişi Bilmiyor. Ve Lenovo Yu Çin Malı Taklit Ürünlerden Sanıp Almıyorlar.

Ve Sizin Gibi Sadece Eline Aldığı Ürünü İyi Sanıp Millete MSI Tavsiye Edenlere Şunu Söylüyorum.
Siz Memmun Olabilirsiniz. Ama Siz Sadece Kendi Ürününüzü Biliyosunuz. Ben Piyasadaki Çok Ürünü Biliyorum.

Benim Dell - Casper - Acer - Lenovo - Apple - MSI - Samsung - Exper Bilgisayarım Hiç Olmadı.
Dizüstü Olarak 2 Tane Asus Kullandım.
Şu Anda On Board Ekran Kartlı Asus Anakartlı Kasa Kullanıyorum.
Bana 4 Yıllık Bi Dell Getir, Kalitesine Saygı Duyarım.
Ama Yeni Bi Dell Getir, Çöp Gözüyle Bakarım.

İ7 4. Nesil İşlemcili - 16GB Ram Li - 4 GB Ekran Kartlı Olsun. Umurumda Değil.
Çünkü Bios U Yetersiz Kalıyor. Anakart Veriyolları Seri Çalışmıyor. Yanına Koy Asus U Windows Kurarken Bile Bak Nasıl Geride Kalıyor.

Sana Bi Örnek. Everest İn 14 Dbi Antenli 2 Watt Çıkışlı Kablosuz Alıcısı 75 TL - Alfa Nın 12 Dbi Antenli 2 Watt Çıkışlı Kablosuz Alıcısı 150 TL.
İkiside Benzer Özellikte. İkiside Aynı Kablosuza Bağlanıyor Aynı Yerden.
Alfa Hiç Sorun Çıkarmazken, Everest Kısa Sürede Sorun Vermeye Başlıyor.
Ve İlk Bağlantıda Alfa %60 Bağlanırken, Everest %32 Görüyor.
Everest Sözde Alfadan Daha Özellikli, Ama Kalite Ortada Oluyor.

Nette Okumayla Değil, Birebir Test Edince Belli Oluyor Kalite.

Sonuç Olarak, 300.000 Euro Ya Alınan Orjinal Ferrari İle 100.000 Euro Dan Daha Aşağı Alınan Sahte Ferrari Aynı Olmaz.

Teşekkürler zahmet edip kapsamlı bir cevap verdiğin için. Ben de lenovonun kaliteli bir marka olduğunu biliyorum ve bu konuda katılıyorum sana. Lenovo da Asus da çok kaliteli bilgisayarlar. Ama MSI kalitesiz bilgisayar değil ben de onu söylüyorum.

AutoCAD ve Photoshop örneği vermişsin ben mimarlık 2. sınıfta okuyorum tahmin edeceğin üzere bu programları kullanıyorum. Gayet memnunum kullanışından. Hem oyun hem programlarda gayet kaliteli çalışıyor. Benim demek istediğim dediğin bilgisayarlar kalitelidir katılıyorum ama MSI de çöp değil.

Belki bu işin içinde olduğunuzdan çokça bilgisayarla karşılaşıyorsunuz bilginize ve tecrübenize kesinlikle saygı duyarım. Ben nette okumayla bilgisayar aldım ama şu an tüm arkadaşlarımın bilgisayarlarını görünce benimkinin fark yarattığını da tecrübe ettim.

Cevabınız için tekrar teşekkür ederim ve üstte de belirttiğim gibi MSI de çöp değil, bunu da bilmenizi isterim.