Öneri Max 13bin liraya Gaming Laptop önerisi alabilir miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

exemelation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Selamlar ,yıllardır aynı laptop ile güncel oyunları low ayarlarda 20-30 fps oynamaktan sıkıldım artık sağlam bir laptop almak istiyorum,masaüstü istemiyorum çünkü denedim hatta kendim topladım kullandım iyi güzel ama masaüstü benlik değilmiş sattım.Şuan 13bin lira bütçe düşünüyorum ve uzun yıllar bana sorun çıkartmayacak kaliteli iyi ekran kartlı mümkünse nvme 8-16 gb ram li bir gaming laptop istiyorum ,bu fiyata çok şey istiyorum galiba ama önerileri de alabilirim ,çok teşekkürler şimdiden.

exemelation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Lenovo laptoplar nasıldır marka olarak kalitesi iyimidir?
Ve laptopu gidip mağazadan almak mı daha iyi yoksa bu sitelerde sorunsuz rahat alışveriş olur mu ?

İyi bir marka ve modeldir güvenebilirsiniz. Siteden de alabilirsiniz, dilerseniz mağazanın Ankara ve İstanbul'da şubeleri var oraya gidip de alabilirsiniz.

exemelation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İyi bir marka ve modeldir güvenebilirsiniz. Siteden de alabilirsiniz, dilerseniz mağazanın Ankara ve İstanbul'da şubeleri var oraya gidip de alabilirsiniz.
Yorumlarında bazı şeyler okudum birisi yazmış ki 135 watlık adaptör var oyun oynarken şarjda bile şarjı azalıyor demiş böyle bişey olabilir mi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Yorumlarında bazı şeyler okudum birisi yazmış ki 135 watlık adaptör var oyun oynarken şarjda bile şarjı azalıyor demiş böyle bişey olabilir mi?

Bazı laptoplarda olan bir durum bu. Pilin ömrünü çok tüketmemesi için yapılıyor ama 135W yerine 180W koyulsa daha iyi olurdu tabi.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523

Laptop'u alıp oyun oynayacaksan zaten masaüstü gibi kullanacaksın demektir. Ben senin yerinde olsam laptopu bir yere sabitlerim, pilini çıkartıp sürekli şarj ile kullanırım. Böylece pilin ömründen de bir şey gitmemiş olur.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Direk denemedim ama şarjda şarjının azalması yetersiz adaptör olması saçma olmuş,lenovo elbet kendini kanıtlamış iyi bir marka olsada bütcenize göre birde monster katoloğuna mı baksanız?

exemelation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Direk denemedim ama şarjda şarjının azalması yetersiz adaptör olması saçma olmuş,lenovo elbet kendini kanıtlamış iyi bir marka olsada bütcenize göre birde monster katoloğuna mı baksanız?
Şunu merak ediyorum diyelim bir oyuna girdim her zaman tam güçte mi çalışır gpu ve cpu yoksa aşırı zorlandigi durumlarda mi olur bu olay?
Bu bütçe ile monsterlarda bu kadar iyi sistem bulamam diye düşünüyorum bi bakayim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeyi 17 bine cikardim buna göre oneriniz var mi
@Görkem Say
@kosi
@Graveworm

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Şunu merak ediyorum diyelim bir oyuna girdim her zaman tam güçte mi çalışır gpu ve cpu yoksa aşırı zorlandigi durumlarda mi olur bu olay?
Bu bütçe ile monsterlarda bu kadar iyi sistem bulamam diye düşünüyorum bi bakayim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeyi 17 bine cikardim buna göre oneriniz var mi
@Görkem Say
@kosi
@Graveworm

exemelation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Galiba tek farklari ryzen 7 ve 5 olmasi lenovo gözüme daha iyi gibi geldi acer markalar nasildir acaba? Ama fiyat olarak aynilar performans olarak çok fark eder mi sonucta ayni ekran karti,ve fps degerini bulamadim acerin.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Galiba tek farklari ryzen 7 ve 5 olmasi lenovo gözüme daha iyi gibi geldi acer markalar nasildir acaba? Ama fiyat olarak aynilar performans olarak çok fark eder mi sonucta ayni ekran karti,ve fps degerini bulamadim acerin.

Oyun tarafında pek fark etmez. Acer'ın bu kasası da fena değildir belirgin bir kusuru yok. Hangisi hoşunuza gidiyorsa ona yönelebilirsiniz.

exemelation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Oyun tarafında pek fark etmez. Acer'ın bu kasası da fena değildir belirgin bir kusuru yok. Hangisi hoşunuza gidiyorsa ona yönelebilirsiniz.
Teşekkürler ,birşey daha sormak istiyorum
Bu aklıma yattı ama acaba fazla mı ileri gitmiş olurum daha çok fps açık dünya oyunları seviyorum Valheim tarzı ,bu sistem fazla mı gelir yoksa gelecekteki oyunlara da hazırlık mı olur sonuçta oyunlar sürekli sistem gereksinimlerini artırıyorlar.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Teşekkürler ,birşey daha sormak istiyorum
Bu aklıma yattı ama acaba fazla mı ileri gitmiş olurum daha çok fps açık dünya oyunları seviyorum Valheim tarzı ,bu sistem fazla mı gelir yoksa gelecekteki oyunlara da hazırlık mı olur sonuçta oyunlar sürekli sistem gereksinimlerini artırıyorlar.

Fazla gelmez. Geleceğe de dönük olur.