Max 1350TL'ye ASUS, Samsung ya da Lenovo. Hangisini Tercih Etmeliyim?

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucunda Asus K55vj yi beğendim tarttım aradığım özelliklerin onda mevcut oldugunu gördüm fakat =) fiyatı benim bütçeme göre biraz yüksek gibi pc depoda geceleri 1350 oluyor novada su anda 1360 tl

araştırmalarım neticesinde şansa bu ürüne rastladım

bu ürünü cazip kılan işletim sistemi var ve daha hafif...
samsung http://www.pcdepo.com/samsung-ativ-book-np370r5e-s07tr-notebook-urun9754.html 1187 tl geceleri 50 tl daha ucuz olur sanırım buda bu ürün sizce nasıl k55vj yi mi tercih etsem yoksa bunumu bi yardımcı olursanız sevinirim ..

bu da asus http://www.pcdepo.com/asus-k55vj-sx216d-8gb-notebook-urun9410.html 1350 tl oluyor geceleri =)...

ha bi de benim için en önemlisi şu teknik servis olayı nasıl asus duyduguma göre çok iyi imiş ama kimine görede :S çok kötü imiş :S ben en fazla ısınmadan ötürü gönderirim o da garanti bitene kadar bittikten sonra kendim temizlerim fanıda. samsung nasıl teknik serviste??...

Ekstra olarak lenova nasıl serviste =) bu ürünlere ek olarak lenevo z500 ü düşünüyordum hem daha şık hem daha hafif lenovonon teknik servisi nasıl hem ???

Lenovo ram 4 gb ama 4 gb ram takviyesi yapılabilir.. http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z500-59366657-notebook-urun10100.html

bu arada kusura bakmayın biraz karısık yazmış olabilirim :) yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum . İyi Forumar

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Samsung model donanım olarak iyi ama optik sürücüsü yok!
Asus model güzel gözüküyor.
Lenova z500 en güçlü donanımı çok uygun bir fiyata veriyor gözüküyor şuan.

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
optik sürücü sıkıntı değil format desen usb den atıyoruz artık veri transferinde hdd kullanıyorum cd dwd :S cok düşük kullanımı.. Samsungu dediğim gibi cazip kılan işletim sistemi..

En sıcak asus duruyor =) forumda da herkes bu modeli öneriyor

lenova ekran kartı olarak diğer modellerden daha iyi pili daha düşük sanırım ve ram miktarı 4 gb ama 4 gb takviye ile diğerleri ile aynı fiyata geliyor

servisleri nasıldır acaba?

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=95976]fantaystic[/MENTION] İçlerinde en iyi ekran kartı gariptir ki en ucuz olan samsung ta var :) Samsung almanı şiddetle öneririm :)

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama benchmark testleri öyle söylemiyor =) sonucta 710=> 7 seviye ama 10 :S giriş seviyesi bi ekran kartı oldugunu göstermiyor mu ?

Sikkofield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung özellikleri çok iyi ben de almayı düşünmüştüm ama neden bu kadar ucuz olduğunu anlayamadım.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
ama benchmark testleri öyle söylemiyor =) sonucta 710=> 7 seviye ama 10 :S giriş seviyesi bi ekran kartı oldugunu göstermiyor mu ?

Yanlış sayfaya mı bakıyoruz ? :) 710m nereden çıktı :) Samsungun kartı bu :

c0zI03z.jpg

hUKsA4i.jpg

o 645m'in bir tık üstünde bu kart :) hd8750m :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
@fantaystic İçlerinde en iyi ekran kartı gariptir ki en ucuz olan samsung ta var :) Samsung almanı şiddetle öneririm :)

Lenova'nın ekran kartı bir adım önde bence:)

Benim aldığım samsung, bunun i3 işlemcilisi. Onda da 8750m var, crysis 3 ü, medium da takılmadan oynatıyor :) Gayet başarılı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1.Lenova
2.Samsung
3.Asus

Modellerin fiyat/performans'ları itibariyle durum bence böyle, Lenova ve samsung çok yakınlar, asus 1 adım gerilerinde.

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet evet :S bi de acer vardı acer le karıştırmışım :S :) teknik servis olarak nasıllar acaba notebook sağlamsa donanımsal bir hatası yoksa dediğim gibi garanti bitene kadar sadece ısınmadan ötürü gider garantiye ama gidince beni oyalamayacak bi servis istiyorum lenovo hakkında kötü şeyler duydum cok az iyi şey duydum asus hakkında iyi şeyler duydum cok az kotu şey duydum iyimi samsung hakkında pek bir şey bilmiyorum ...

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41

Benim aldığım samsung, bunun i3 işlemcilisi. Onda da 8750m var, crysis 3 ü, medium da takılmadan oynatıyor :) Gayet başarılı.

1.Lenova
2.Samsung
3.Asus

Modellerin fiyat/performans'ları itibariyle durum bence böyle, Lenova ve samsung çok yakınlar, asus 1 adım gerilerinde.
şu lenovodaki kart
mqhHCj0.jpg

şu da samsungtaki
hUKsA4i.jpg

hd8750m birkaç mhz yukarıda :)

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bide pcdepoda ürünlerin özellikleri yanlış yazılabiliyor su anda lenovonun sitesine bakıyorum da z500 modeline koyduğu işlemciler

yani orada yazan 3230 m yok :S

Sikkofield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

1.Lenova
2.Samsung
3.Asus

http://www.hepsiburada.com/liste/sa...01_2147483646_3000500_98%7d&fh_refview=lister Bu notebook nasıl sizce ?

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknik servisleri nasıl
lenovo duyduğum çoğunluk kötü azınlık iyi
asus duyduğum çoğunluk iyi azınlık kötü
samsung hiç bir şey duymadım =)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
şu lenovodaki kart
mqhHCj0.jpg

şu da samsungtaki
hUKsA4i.jpg

hd8750m birkaç mhz yukarıda :)

Resimleri göremiyorum, işlemci hızı olarak 8750m daha iyi gözüküyor fakat 8750m 640m seviyesinde bir kart :) 645m modeli 5-10 fps fazla sonuç veriyormuş benchmark sonuçlarına göre.

Sikkofield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel fakat pcdepodaki daha önce paylaştığın modelden 2gb fazla ram dışında hiçbir farkı yok :) Fiyat olarak da pahalı. Yine aynı şekilde optik sürücüsü yok. Daha önce paylaştığın np370r5e-s07 modelini tercih ederdim samsung alacak olsam:)
Konuyu açan ben değilim ama olsun :) Ben Samsung alcaktım ama şuanki notebook toshiba olduğu için yine toshiba alacağım büyük ihtimalle.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Teknik servisleri nasıl
lenovo duyduğum çoğunluk kötü azınlık iyi
asus duyduğum çoğunluk iyi azınlık kötü
samsung hiç bir şey duymadım =)

Teknik servis olarak;

Asus > Samsung > Lenova

Bu ürünlerin garanti koşullarını da araştır, paralel ithalat ürünler ise distribütör garantileri olmayabilir :)

Konuyu açan ben değilim ama olsun :) Ben Samsung alcaktım ama şuanki notebook toshiba olduğu için yine toshiba alacağım büyük ihtimalle.

Hata edersin :) Tekrardan söyleyeyim. 4 senelik toshiba kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Toshibanın hiçbir ürünü fiyat performans listelerinde ilk 20'ye giremez.

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknik servis olarak;

Asus > Samsung > Lenova

Bu ürünlerin garanti koşullarını da araştır, paralel ithalat ürünler ise distribütör garantileri olmayabilir :)

Hata edersin :) Tekrardan söyleyeyim. 4 senelik toshiba kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Toshibanın hiçbir ürünü fiyat performans listelerinde ilk 20'ye giremez.

pcdepoda=> resmi asus, resmi samsung, resmi lenovo servisi yazıyor garantilerinde sıkıntı olmaz sanırsam ?

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorsam herzaman her yerde "tabi resmi servislere gönderebilirsiniz oluyor" genelde =) o değilde lenova güzel duruyor =)

Sikkofield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknik servis olarak;

Asus > Samsung > Lenova

Olsun para sıkıntı değil 100 lira fark var,yine de teşekkürler.Kendim alsam alırım da babam alacak o yüzden :D

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 8 ve güncel oyunları oynamak için(orta ayarlar yeterli) 6 gb ram ve ati8750 yeterli mi peki ??(samsung modeli için konusuyorum :) )

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
windows 8 ve güncel oyunları oynamak için(orta ayarlar yeterli) 6 gb ram ve ati8750 yeterli mi peki ??(samsung modeli için konusuyorum :) )

Yeter ;) Zaten piyasada ekran kartı olarak daha iyi çok fazla bir model yok, daha iyisi olsun diyorsan gaming laptop işine girip 2500TL üstüne çıkman yada msi'ın bazı modellerine yönelmen gerekir.

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
birincisi kardesim 635 m 8750m den cok daha gucsuz bir kart sole soyliyim oyunlarin firmaya verdigi destekte onemli her oyun amd deye yada nvidia ya degil tekil olarak optimize ediliyor maalesef (bende mobility 3650 kullanicisiyim)amd saf guc uretir suruculerde nvidia daha iyidir yuksek programlama yada renderlama desen amd derim oyunda nvidia iyi optimizasyona sahip (645m 8750den oda 635m den daha guclu ) 2.si ayni mimariye sahip olmayan kartlarda saat hiziyla performansi asla anlayamazssin (kusura bakmayin us klavye kullaniyorum)iki tarafada optimizasyonu ayni veren bir oyunla degerlendirebilirsin en dogru sekilde bu konuda en iyisi tes v skyrim 635 m high ayarlarda 25 fps veriyor 8750 32.4 645m ise 34.1 (notebookcheckten bakabilirsin)(high ayarlar 1366x768 high preset 8xaa 8xaf)(ben bu kadar aa yi 7850 si olana onerilir 4x ile 40 fps yi gecilir) ancak asus o 3 notebook arasinda kalitede ve destekte numberone saglam makineler ureten 2.firma(fiyat performansta kotu ama en saglam ve en kaliteli toshiba benim a350 im yere 150 cm den dustu hemde dik sekilde arka tarafina ekranin oldugu tarafa dogru dik dustu yalnizca lcd ekrani kaydi azcik onuda 4 vidayi sokup 15 dk da hallettim (yaparken ekrani da cizdim sol kosesini biraz maalesef)lenovo ya pek guvenmiyorum hep sorunlu oluyor ama fp urunu asusta fp ve kaliteli ancak senin verdiginin karti kotu 635m samsung fena sayilmaz dusurmedigin surece isinmada yaratmiyor samsung 8750m li olani al bence genede ben biraz sakarim dersende 635m sana sorun yasatmaz)sormak istedin varsa sor sana herseyi en derin konusuna (transistor yapilari :)) na kadar anlatim pisman olmazsin diye dusunuyorum (not 8750 ilede 645m ilede tum oyunlari high da oynarsin (crysis 3 un shadow ayarini high yerine normal yap af yi 8x yap 24 fps gorursun)

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birincisi kardesim 635 m 8750m den cok daha gucsuz bir kart sole soyliyim oyunlarin firmaya verdigi destekte onemli her oyun amd deye yada nvidia ya degil tekil olarak optimize ediliyor maalesef (bende mobility 3650 kullanicisiyim)amd saf guc uretir suruculerde nvidia daha iyidir yuksek programlama yada renderlama desen amd derim oyunda nvidia iyi optimizasyona sahip (645m 8750den oda 635m den daha guclu ) 2.si ayni mimariye sahip olmayan kartlarda saat hiziyla performansi asla anlayamazssin (kusura bakmayin us klavye kullaniyorum)iki tarafada optimizasyonu ayni veren bir oyunla degerlendirebilirsin en dogru sekilde bu konuda en iyisi tes v skyrim 635 m high ayarlarda 25 fps veriyor 8750 32.4 645m ise 34.1 (notebookcheckten bakabilirsin)(high ayarlar 1366x768 high preset 8xaa 8xaf)(ben bu kadar aa yi 7850 si olana onerilir 4x ile 40 fps yi gecilir) ancak asus o 3 notebook arasinda kalitede ve destekte numberone saglam makineler ureten 2.firma(fiyat performansta kotu ama en saglam ve en kaliteli toshiba benim a350 im yere 150 cm den dustu hemde dik sekilde arka tarafina ekranin oldugu tarafa dogru dik dustu yalnizca lcd ekrani kaydi azcik onuda 4 vidayi sokup 15 dk da hallettim (yaparken ekrani da cizdim sol kosesini biraz maalesef)lenovo ya pek guvenmiyorum hep sorunlu oluyor ama fp urunu asusta fp ve kaliteli ancak senin verdiginin karti kotu 635m samsung fena sayilmaz dusurmedigin surece isinmada yaratmiyor samsung 8750m li olani al bence genede ben biraz sakarim dersende 635m sana sorun yasatmaz)sormak istedin varsa sor sana herseyi en derin konusuna (transistor yapilari :)) na kadar anlatim pisman olmazsin diye dusunuyorum (not 8750 ilede 645m ilede tum oyunlari high da oynarsin (crysis 3 un shadow ayarini high yerine normal yap af yi 8x yap 24 fps gorursun)

teşekkür ederim samsuna karar verdim artık bir gece ansızın fiyat düşünce alıyorum =)

frd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus k56cb yi inceledin mi? Ekran Kartı gt740 m . 650 ye yakın performansta. .teknosadan win 8 li ve dist.garantili 1300 e alabilirsin. .

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus k56cb yi inceledin mi? Ekran Kartı gt740 m . 650 ye yakın performansta. .teknosadan win 8 li ve dist.garantili 1300 e alabilirsin. .

bu ürünü bulamadım teknosada fakat bimekste 1600 lira bu bilgisayar