mavi ekran ve otomatik onarim hatasi hdd den kaynaklanabilir mi.

Bu konuyu okuyanlar

Ugurro15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yaklaşık 2 haftadır oyun oynuyorum felan günde en az 2 kere mavi ekran veriyordu pc ondan öncesinde 1 ay felan formatlatmistim aynı otomatik onarim hatasından 2 haftadır almaya başladım oyunlarda kasma yok ama birden mavi ekran veriyor bugünde verdi ve gene otomatik onarim hatasi oluştu artık açılmıyor ne yapsam hdd den kaynaklandığını düşünüyorum hd tuneden test yaptım sonuç ektedir hdd den kaynakliysa değiştiricem birde hergun başlarken windows logosunun altında diski tarıyor felan yardım ederseniz sevinirim

Son düzenleyen moderatör:

kartezyen38

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Windows açılıyorsa minidump dosyasını yollayın ve başka bir cihazdan HDD'ye HD Tune'dan Error Scan taraması yapın.

Ugurro15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tekrarda formatlayıp veya bir şekilde bilgisayarı açı HD Tune'dan Error Scan taraması yapın ve buraya atın, anlamanın başka bir yolu yok gibi bir şey.
bad sector belasından bahsediyorsan error scanda bazı kırmızılıklar cikmisti 4 5 tane

Ugurro15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ondan bahsediyorum ve eğer öyleyse büyük olasılıkla sorun odur yani HDD.
peki bu pc yi napip edip acarim konsoldan bildiğin komut var mı sistem sıfırlama geri yukleme kurtarma felan hiç biri çalışmıyor eğer yapabilirsem atcam ama bazen pc kendini mavi ekran vermeden kapatıp açabiliyordu bunun ramle alakasi olduğunu da düşünmeye başladım kısaca pc nanay

kartezyen38

Asistan
Reaksiyon puanı
50
peki bu pc yi napip edip acarim konsoldan bildiğin komut var mı sistem sıfırlama geri yukleme kurtarma felan hiç biri çalışmıyor eğer yapabilirsem atcam ama bazen pc kendini mavi ekran vermeden kapatıp açabiliyordu bunun ramle alakasi olduğunu da düşünmeye başladım kısaca pc nanay
Memtest86 testi yapın RAM'lere.

Ugurro15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Adsız.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırım değişmesi gerek bana ssd ile hdd önerirmisiniz 240 a 500
Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırım değişmesi gerek bana ssd ile hdd önerirmisiniz 240 a 500