Yardım Mavi ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

WellGöz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
LoL oynarken bir anda bilgisayar uyku moduna geçti ve açılmadı ve ben de düğmeden yeniden başlattım. Windows simgesi çıktınktan hemen sonra bilgisayar mavi ekran verip kendini yeniden başlattı ve bu döngüye girdi. Not: Güvenli modda açabiliyorum ama ekranda yeşil çizgi ve noktalar oluyor ayrıca ekranın bazı yerleri de gri.
Minidump: minidump.rar

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Ekran kartında sorun var gibi görünüyor.

Arishtat

Yunus Çakır
SDN
Reaksiyon puanı
18
Hocam daha öncesinde birkaç kez aynı şeyleri yaşadım. Ben de sorun ekran kartından kaynaklanıyordu. En azından o kırmızı gri bölümler bana senin de ekran kartında sorun yaşayabileceğini düşündürüyor. Eğer o renklerin geçici olduğunu düşünüyorsan format deneyebilirsin. Dün benim bilgisayar da döngüye girdi. Mavi ekranı güvenli modda dahi aşamadım. En sonunda istemeye istemeye format atmak zorunda kaldım. Ekran kartında sorun olmadığını düşünüyorsan en mantıklı çözüm mavi ekran cephesinde format.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Ekran kartınızda sorun var galiba hocam. Cihazı servise yollayın derim.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Evet sıkıntı ekran kartında. Dump analizden de görüldüğü üzere.

resim_2022-01-25_163729.png

WellGöz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam daha öncesinde birkaç kez aynı şeyleri yaşadım. Ben de sorun ekran kartından kaynaklanıyordu. En azından o kırmızı gri bölümler bana senin de ekran kartında sorun yaşayabileceğini düşündürüyor. Eğer o renklerin geçici olduğunu düşünüyorsan format deneyebilirsin. Dün benim bilgisayar da döngüye girdi. Mavi ekranı güvenli modda dahi aşamadım. En sonunda istemeye istemeye format atmak zorunda kaldım. Ekran kartında sorun olmadığını düşünüyorsan en mantıklı çözüm mavi ekran cephesinde format.
Bu sorun öncedende olmuştu ama sadece 1 kere olup düzelmişti.Zaten bilgisayarı yükseltip APU sisteme geçeceğim için formatta pek istemiyorum.Ben de ekran kartından dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Bu sorun öncedende olmuştu ama sadece 1 kere olup düzelmişti.Zaten bilgisayarı yükseltip APU sisteme geçeceğim için formatta pek istemiyorum.Ben de ekran kartından dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü.
Laptop mu kasa mı?

WellGöz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Attım.

Ekli dosyalar

• 20220125_192035_copy_1260x2800.jpg
    20220125_192035_copy_1260x2800.jpg
    60.4 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:

Chou Tzu-yu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
Güvenli Mod'ta açılıyorsa o zaman sürücü sorunu olduğunu tahmin ediyorum. Güvenli Mod'ta sürücülerinizi DDU ile kaldırın. Sonra normal olarak başlatıp en güncel ekran kartı sürücülerinizi tekrardan kurun.

WellGöz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güvenli Mod'ta açılıyorsa o zaman sürücü sorunu olduğunu tahmin ediyorum. Güvenli Mod'ta sürücülerinizi DDU ile kaldırın. Sonra normal olarak başlatıp en güncel ekran kartı sürücülerinizi tekrardan kurun.
Aslında hiç bir yeni sürücü kurmamıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürücüyü eski sürüme çevirince artık normal olarak açabiliyorum ama renk bozuklukları,çizgiler devam ediyor ve ayrıca çözünürlük hala düşük.

Son düzenleme:

Son mesajlar