Mavi Ekran Hatası windows10 64bit

Bu konuyu okuyanlar

Closeyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar lütfen yardım edin. Yaklaşık 1 haftadır mavi ekran hatası alıyorum. Mavi ekran hatası aldığım ekran hiçbir zaman %100 e gelmiyor, %0 da kalıyor bazen kapanıyor kendiliğinden bazen kapanmıyor (güç tuşuna basıp tekrar başlatıyorum ben). Donanımsal sorun mu bilmiyorum ama hd tune pro ve aida64 uygulamalarında test yaptım hiçbir sıkıntı çıkarmadı. sfc/scannow komutunuda denedim onda da bir sorun bulunmadı diyor (güvenli modta da denedim). Windows özellik güncelleştirmelerini kaldırdım tekrar denedim olmadı, ekran kartı driverını silip yeniden yükledim yine olmadı. Bilgisayarı da sıfırladım yine düzelme yok . Format atmadım ama artık olmazsa son çare format atmayı düşünüyorum. Lütfen bilgilerinizi benimle paylaşın.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
@EFI Shell yardım edelim müsaitseniz hocam :).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar lütfen yardım edin. Yaklaşık 1 haftadır mavi ekran hatası alıyorum. Mavi ekran hatası aldığım ekran hiçbir zaman %100 e gelmiyor, %0 da kalıyor bazen kapanıyor kendiliğinden bazen kapanmıyor (güç tuşuna basıp tekrar başlatıyorum ben). Donanımsal sorun mu bilmiyorum ama hd tune pro ve aida64 uygulamalarında test yaptım hiçbir sıkıntı çıkarmadı. sfc/scannow komutunuda denedim onda da bir sorun bulunmadı diyor (güvenli modta da denedim). Windows özellik güncelleştirmelerini kaldırdım tekrar denedim olmadı, ekran kartı driverını silip yeniden yükledim yine olmadı. Bilgisayarı da sıfırladım yine düzelme yok . Format atmadım ama artık olmazsa son çare format atmayı düşünüyorum. Lütfen bilgilerinizi benimle paylaşın.
Hocam buradaki kişilerin önereceği neredeyse herşeyi yapmışsınız. Yarını bekleyin belki başka önerileri olanlar çıkabilir. O zaman umarım sorununuz çözülür :(.

SirSinner

Asistan
Reaksiyon puanı
86
donanımlarında fiziksel hasar olmuş olabilir(sadece çarpma veya düşürme değil) elektrik kesintisi voltaj ayarlayamama gibi sorunlar olmuş olabilir bütün donanımlarını sök hepsini gözden geçir çift ram kullanıyorsan tek tek dene harici ekran kartın varsa çıkar öyle dene bakalım

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Donanımları da marka model olarak yazarsan daha net tavsiyeler gelebilir.

Closeyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
donanımlarında fiziksel hasar olmuş olabilir(sadece çarpma veya düşürme değil) elektrik kesintisi voltaj ayarlayamama gibi sorunlar olmuş olabilir bütün donanımlarını sök hepsini gözden geçir çift ram kullanıyorsan tek tek dene harici ekran kartın varsa çıkar öyle dene bakalım
laptop kullanıyorum vefan üzerinde kullanıyorum. çıkarıp takmayı bilmiyorum.
Donanımları da marka model olarak yazarsan daha net tavsiyeler gelebilir.
i5. 7.nesil işlemci
gtx1050 ekran kartı + intel hd 630 ekran kartı
samsung 128gb ssd
seagate 1tb hdd
16gb ram
başka istediğiniz birşey varsa onada bakim fazla anlamıyorum sistemlerden

@EFI Shell yardım edelim müsaitseniz hocam :).

Hocam buradaki kişilerin önereceği neredeyse herşeyi yapmışsınız. Yarını bekleyin belki başka önerileri olanlar çıkabilir. O zaman umarım sorununuz çözülür :(.
sağolun ama bilgisayarda bir anormallik daha var mesela bilgisayar açılınca fare imleci çok fazla meşgul işareti gösteriyor. önceden bu olmazdı . veya bir uygulamayı açtıkdan bir süre sonra da aynı şeyi yapıyor

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Windows 10 sürümü nedir?
Sürücüleri Windows mu yüklüyor, yoksa (çeşitli sürücü yükleme uygulamaları üzerinden) kendin mi yüklüyorsun?
Hangi durumda/ne ile meşgul iken mavi ekran geliyor, farkedebildin mi?

Closeyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows 10 sürümü nedir?
Sürücüleri Windows mu yüklüyor, yoksa (çeşitli sürücü yükleme uygulamaları üzerinden) kendin mi yüklüyorsun?
Windows 10 Version 2004 yüklü
inan bazen bilgisayar açılınca biryere tıklayınca donuyor bazen chromeda takılırken donuyor . Bilgisayar açılınca cpu kullanımı çok fazla gösteriyor bunuda anlamış değilim.

Windows 10 sürümü nedir?
hocam sana cevap yazdıktan sonra 4 defa mavi ekran aldım sürücüleri windows yüklüyor bu arada , sadece nvidia ekran kartı driverını internetten indirdim . Acaba bu sorun bilgisayara takılan cihazlardan kaynaklı olabilirmi

Son düzenleme:

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Değerli hocam. Windows 10 2004 sürümü SSD'lerin gereğinden fazla çalışması, yük altına girmesi, yıpranması kronik sorunu olan bir güncelleme. Görünüşe göre bilgisayar açıldığı andan itibaren yük altına giriyor. Güncelleme yüzünden de olmuş olabilir, bilemeyeceğim.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Windows 10 Version 2004 yüklü
inan bazen bilgisayar açılınca biryere tıklayınca donuyor bazen chromeda takılırken donuyor . Bilgisayar açılınca cpu kullanımı çok fazla gösteriyor bunuda anlamış değilim.

hocam sana cevap yazdıktan sonra 4 defa mavi ekran aldım sürücüleri windows yüklüyor bu arada , sadece nvidia ekran kartı driverını internetten indirdim . Acaba bu sorun bilgisayara takılan cihazlardan kaynaklı olabilirmi
Lenovo kullanıyorsunuz herhalde. UEFI olarak Windows 10 2004 kurmayı deneyin.

SirSinner

Asistan
Reaksiyon puanı
86
laptop kullanıyor ekran kartı sürücüsünü sil

Closeyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bilgisayarım laptop lenovo legion y520, ekran kartını silip yeniden yükledim olmadı.UEFI işe yarar mı dersiniz.