Yardım Sistemimde mavi ekran hatası alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Heroblade13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar ben mavi ekran hataları almaya başladım yanlızca bir adet değil bol bol mavi ekran hatası alıyorum format atmama rağmen ne olursa olsun hep mavi ekran alıyorum alta minidump dosyalarımı bıraktım anlayabilen biri bana neyden kaynaklı oldugunu söyleyebilirmi

Bütün Minidump Dosyalarım;
Mesaj otomatik birleştirildi:

s

Resim Ektede sfc /scannow sonucu

Ekli dosyalar

• sfcscannowsonuc.PNG
    sfcscannowsonuc.PNG
    71.7 KB · Görüntüleme: 32

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhaba bilgisayarınızın markası nedir? Eğer masaüstü ise anakart markası nedir?

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Bilgisayara yabancı bir program indirdiniz mi? Örnek olarak; Yabancı film sitelerinden film indirmek, MP3,MP4 vb. dönüştürücüler indirmek. Crack indirmek gibi?

Heroblade13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayara yabancı bir program indirdiniz mi? Örnek olarak; Yabancı film sitelerinden film indirmek, MP3,MP4 vb. dönüştürücüler indirmek. Crack indirmek gibi?
Yok Hocam Zaten Biraz Azalmisti Format Attim Yine Gelmeye Basladi Hataalar Birden Cok Hata Almaya Basladim Sadece Tek Hata Kodlu Almiyorum 4 adet Farkli Farkli Aldim
İRQL NOT LESS EQUAL
Kernel SECURİTY CHECK FAİLED
SYSTEM SERVİCE EXCEPTİON
PAGE FAULT İN NONPAGED AREA
Bunlari Kaydedebildim Çesit Cesit Aliyorum Yani

Drive erisim izni verdim bu arada

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
BIOS'u güncel mi? Çünkü kritik hatalar BIOS ile alakalı oluyor genellikle. Windows Update'ten taratın. Ve İsteğe bağlı güncelleştirmeleri kontrol edin. Büyük ihtimalle Anakart ile alakalı.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
güncellemelere bakın ve bios sürümünü kontrol edin.

Heroblade13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
BIOS'u güncel mi? Çünkü kritik hatalar BIOS ile alakalı oluyor genellikle. Windows Update'ten taratın. Ve İsteğe bağlı güncelleştirmeleri kontrol edin. Büyük ihtimalle Anakart ile alakalı.
Windows Update Yaptim Ben Farkli Bir Bios Kullaniyorum Hocam Xeon x5450 yuzunden hata aliyordum bana farkli tur bios surumu kullanmami soylemislerdi cunku normalde anakartim 775 chipset destekliyor ben aparatla islemciyi takiyorum

güncellemelere bakın ve bios sürümünü kontrol edin.
Windows update zaten hep yapiyorum hocam sikinti yok

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Büyük ihtimal sorun Anakart ile alakalı. İşletim sistemi ile alakalı bir hata değil bu yani. Anakart BIOS sürümü farklı ve anakart zaten eski ve pek kullanılan bir kart değil. Başka bir bilgisayar mühendisi ile görüşün. Sorunu anlatın gerekirse anakartı değiştirin. Umarım bu yardımcı olur.

Son mesajlar