Matematikten 5 Aldım

Bu konuyu okuyanlar

Soryst

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Matematik sınavında 5 aldım ve hoca performansa 50 50 girdi matematik ortalamam 35 ikinci sınavda geçmek için kaç almalıyım geçemez isem ne olur 10. sınıfta tekrar mı 9. sınıf konularından sınav olucam meslek lisesine gidiyorum kafam çok karışık ve korkuyorum beni aydınlatır mısınız cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,975
Matematik ana ders olduğu için Altan ders alman gerekecek.(Eğer genel ortalaman 50 nin altındaysa sınıfta kalırsın)

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
2 sınavdan 100 alsan bile kalabilirsin

Son düzenleyen moderatör:

Soryst

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Matematik ana ders olduğu için Altan ders alman gerekecek.(Eğer genel ortalaman 50 nin altındaysa sınıfta kalırsın)
ortalamam 50 altı değil yinede kalır mıyım meslek liselerinde matematik ders sayısı daha az diye biliyorum

Soryst

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hiç sorma hoca + atıyodu bütün sorulara bende heralde iyi aldım sandım meğer + işaretli sorular yanlışmış

Soryst

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Notun ve ortalaman ne yazıkki kötü eğer sürekli pc oynuyorsan sabah akşam bence ara ver derslerine çalışabilirsin çalıştığında emeğinin karşılığını alcağına inanıyorum.?
abi teşekkürler tavsiyen için ama benim endişem eğer dersten kalırsan 10. sınıfta tekrar mı 9. sınıf konularında matematik sınavına giricem dersten geçmek için 100 almam lazım

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Hiç sorma hoca + atıyodu bütün sorulara bende heralde iyi aldım sandım meğer + işaretli sorular yanlışmış
Üzülme bende ortaokulda matematiğim 40 50 falan geliyordu ama 1 ay boyunca sürekli çalışarak matematiğimi düzelttim artık sınavdan falan 80 civarı alıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

abi teşekkürler tavsiyen için ama benim endişem eğer dersten kalırsan 10. sınıfta tekrar mı 9. sınıf konularında matematik sınavına giricem dersten geçmek için 100 almam lazım
Alırsın ama baya çalışman lazım sınav konularına bende liseye gidiyorum zor konular dersler falan.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
5 almayı nasıl başardın? Birkaç sayı falan yazsan 20 alırdın en azından :D.

Soryst

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Üzülme bende ortaokulda matematiğim 40 50 falan geliyordu ama 1 ay boyunca sürekli çalışarak matematiğimi düzelttim artık sınavdan falan 80 civarı alıyorum.

Alırsın ama baya çalışman lazım sınav konularına bende liseye gidiyorum zor konular dersler falan.
rahatlattığın için sağ ol

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Matematik sınavında 5 aldım ve hoca performansa 50 50 girdi matematik ortalamam 35 ikinci sınavda geçmek için kaç almalıyım geçemez isem ne olur 10. sınıfta tekrar mı 9. sınıf konularından sınav olucam meslek lisesine gidiyorum kafam çok karışık ve korkuyorum beni aydınlatır mısınız cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.
ben 15 almıştım ikinci sınavdan 50 aldım hoca performansa 70 70 girdi geçtim

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
Sadece çok fazla mat çalış bence...

Bizim sınıftan biri matematikten 1 almıştı o aklıma geldi :D.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Kötü olmasıyla alakası yok. Tembellik etmiş. En azından 2 tane formül bilse soru falan yapardı belki.
Olabilir belki ama yinede öyle dememek lazım kalbini kırmış oluruz arkadaşın.

Zamanında bende düşük alıyordum matematikten.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Alttan ders tabiri üniversitede kullanılan bir tabir. Lisede sorumluluk denmeli. Pratikte ikisi çok farklı şeyler.
Bu arada bırakın meslek lisesini, Anadolu Lisesi için bile matematik ana ders değildir. Genel ortalaman 50 üstü ise matematiğin 0 bile olsa sınıf geçersin ve matematikten sorumlu olmazsın. Matematikten sorumlu olabilmen için ortalamanın 50 den az ve zayıf sayının 3 veya daha az ve bunlardan birinin matematik olması lazım. Bu da düşük bir ihtimal.

Soryst

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Alttan ders tabiri üniversitede kullanılan bir tabir. Lisede sorumluluk denmeli. Pratikte ikisi çok farklı şeyler.
peki bu sorumluluk ne oluyor açıklarmısınız

Bu arada bırakın meslek lisesini, Anadolu Lisesi için bile matematik ana ders değildir. Genel ortalaman 50 üstü ise matematiğin 0 bile olsa sınıf geçersin ve matematikten sorumlu olmazsın. Matematikten sorumlu olabilmen için ortalamanın 50 den az ve zayıf sayının 3 veya daha az ve bunlardan birinin matematik olması lazım. Bu da düşük bir ihtimal.
matematikten 50 altı ortalamam var sorumlu oluyor muyum yani?

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Hayır yıl sonu genel ortalaman 50 den az ise ve 3 veya daha az zayıfın varsa bu derslerden sorumu olursun. Genel ortalaman 50 den yüksek ise sorumlu olacağın dersler Türk Dili ve Edebiyatı ve meslek lisesinde senin bölümünün o yılki hangi dersi ortalama ile geçilemeyecek dersi hangisi ise odur. Mesela Kimya bölümünde 9. sınıfta Temel Kimya, mesela elektrik bölümüde Elektrik Elektronik Ölçme vs...

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Bakın kitapta Fizik,kimya,biyolojiden uzak durun .Matematikten kaçın diyor.Kaçın!!
Kitapta yazıyor bak.
(Şaka maka ALLAH kolaylık versin agam.Umarım senin için hayırlısı olur.

Soryst

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hayır yıl sonu genel ortalaman 50 den az ise ve 3 veya daha az zayıfın varsa bu derslerden sorumu olursun. Genel ortalaman 50 den yüksek ise sorumlu olacağın dersler Türk Dili ve Edebiyatı ve meslek lisesinde senin bölümünün o yılki hangi dersi ortalama ile geçilemeyecek dersi hangisi ise odur. Mesela Kimya bölümünde 9. sınıfta Temel Kimya, mesela elektrik bölümüde Elektrik Elektronik Ölçme vs...
anladım teşekkürler içimi rahatlattınız

Bakın kitapta Fizik,kimya,biyolojiden uzak durun .Matematikten kaçın diyor.Kaçın!!
Kitapta yazıyor bak.
(Şaka maka ALLAH kolaylık versin agam.Umarım senin için hayırlısı olur.
teşekkürler sınıfı geçiyorum en azından