Yardım Matematik mi diğer dersler mi

sınav zamanına kadar matematik hariç tüm derslere mi çalışayım yoksa matematiğe mi 10.sınıfım

• Kullanılan toplam oy
    5

Mertgibisiyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Nolduysa bu yıl oldu iyi olan derslerim kötü oldu 3 hafta sonra sınavlarım başlıyor matematiği yapamıyorum ama diğer dersleri yapıyorum sizce sınav zamanına kadar matematik hariç tüm derslere mi çalışayım yoksa matematiğe mi

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
sadece matematik olmaz hergün birine çalış matematik bir gün öbürü bir gün

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
554
Ne okuduğuna göre değişir. Lise öğrencisiysen ve Matematik bölümü okuyorsan, diğer derslerin iyiyse Matematiğe ağırlık ver, son gün diğer derslere bakarsın. He eğer eşit ağırlık ya da sözel öğrencisiysen ve ileride Matematik ile ilgili bir şey yapmayı düşünmüyorsan Matematiği pas geçebilirsin.

Mertgibisiyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
sadece matematik olmaz hergün birine çalış matematik bir gün öbürü bir gün
Sınava 10 gün var 12 dersden sınava gircem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne okuduğuna göre değişir. Lise öğrencisiysen ve Matematik bölümü okuyorsan, diğer derslerin iyiyse Matematiğe ağırlık ver, son gün diğer derslere bakarsın. He eğer eşit ağırlık ya da sözel öğrencisiysen ve ileride Matematik ile ilgili bir şey yapmayı düşünmüyorsan Matematiği pas geçebilirsin.
1 ay önce bölüm seçimi yaptık eşit ağırlık seçtim

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
554
Ama Matematiği de pas geçerken şunu da düşünmelisin; üniversite sınavlarında 1 Matematik neti seni yüzlerce kişi önüne taşıyor

Sınava 10 gün var 12 dersden sınava gircem

1 ay önce bölüm seçimi yaptık eşit ağırlık seçtim

O zaman dediğimi yapabilirsin eğer Matematiğe kafan basmıyorsa. Ortalama ile geçebilirsin sınıflarını, üniversite sınavı zamanında da özel dersle halledebilirsin 8-9 neti

Mertgibisiyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ama Matematiği de pas geçerken şunu da düşünmelisin; üniversite sınavlarında 1 Matematik neti seni yüzlerce kişi önüne taşıyor

O zaman dediğimi yapabilirsin eğer Matematiğe kafan basmıyorsa. Ortalama ile geçebilirsin sınıflarını, üniversite sınavı zamanında da özel dersle halledebilirsin 8-9 neti
12 de dershaneye gitmeyi düşünüyorum matematiğe çalışamıyorum ama diğer derslerimi iyi anlıyorum

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
554
12 de dershaneye gitmeyi düşünüyorum matematiğe çalışamıyorum ama diğer derslerimi iyi anlıyorum

Klasik Matematik problemi olan öğrencilerdensin işte. Panik yapmana, korkmana gerek yok. Sen lise hayatın boyunca elinden geleni yap, son sınıfta ya da mezun olduktan sonra normal bir dershaneye giderken bir de sadece Matematik için özel ders aldığın zaman toparlarsın.
Keşke ben de senin gibi olsaydım. Bende de Matematik Fizik Kimya çok iyiydi diğer derslerim berbattı. Bölümümü söylememe gerek yok galiba :D

Mertgibisiyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Klasik Matematik problemi olan öğrencilerdensin işte. Panik yapmana, korkmana gerek yok. Sen lise hayatın boyunca elinden geleni yap, son sınıfta ya da mezun olduktan sonra normal bir dershaneye giderken bir de sadece Matematik için özel ders aldığın zaman toparlarsın.
Keşke ben de senin gibi olsaydım. Bende de Matematik Fizik Kimya çok iyiydi diğer derslerim berbattı. Bölümümü söylememe gerek yok galiba :D
Mf?

Reaksiyon puanı
8,024
Matematikten ben de çok korkardım ve hiç yapamazdım. Lisede zar zor sözlülerle geçiyordum, zaten meslek lisesindeydim yani bölüm derslerime çalışıyordum çok üstüne düşmüyordum yapamıyorum diye ama cidden gereksiz bir önyargıymış. O kadar basit bir ders ki sadece önyargını kırıp en temelden düzenli bir şekilde çalışman halinde aşırı zevkli bir ders oluyor. Öyle ki şu an Mühendislik okuyorum sen düşün :D 1.5 2 senede matematik temeli atıp kazandım mezuna kalmadan.

Şu an için sınavlara hazırlanırken konu başlıklarında örnek kalıplara bakıp yapmaya çalışman en mantıklısı olur. YKS için de eğer Matematiği halletmek istiyorum dersen Rehber Matematik ve Mert Hocanın Matematiğe İlk Adım serilerini iyi bir şekilde bitirdikten sonra normal TYT Kamplarını bitirdin mi emin ol matematikten zevk almaya başlayacaksın. Zaten EA'sın matematik çok önemli sıralama için , TYT kampını bitirdin mi temelin ortalama veya çalışmana göre ortalama üstü olacaktır, AYT kamplarını da bitirdin mi üniversite sınavında rahatlık sağlar. Sana tavsiyem bu olur uyup uymamak sana kalmış, başarılar.