Matematiği Anlayamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Ne kadar ders dinlesemde soru çözemiyorum sınava az kaldı siz nasıl çalışıyorsunuz yardımcı olurmusunuz

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bu sorun sizde değil matematik sıkıcı ve saçma

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bende sözel hiçbir dersi anlamam (burdan Edebiyat fakültelerinin...), bu birazda kişinin kendi ile alakalıdır.
Çalışın fakat sınav yakınsa boşverin artık, iyi olduğunuz derslere odaklanın.

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Bende sözel hiçbir dersi anlamam (burdan Edebiyat fakültelerinin...), bu birazda kişinin kendi ile alakalıdır.
Çalışın fakat sınav yakınsa boşverin artık, iyi olduğunuz derslere odaklanın.
50 gün var

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
MAtematik güzeldir, Türkçe de ingilizceden yeğdir.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Ne kadar ders dinlesemde soru çözemiyorum sınava az kaldı siz nasıl çalışıyorsunuz yardımcı olurmusunuz
Sana söyleyebileceğim tek şey şu diğer derslerinle mevzunu az çok hallettiysen matematiğe yoğunlaş elindeki kaynakları gözden geçir.Tam anlamıyla boğuş ,anlamak için zorla belki konu anlatımı dinlerken anlamadığın yeri geri sarıp 4 5 kere dinlemen gerekecek bunları yaomak için sakın üşenme.Yoksa daha çok ağlarsın.Yani matematikle tam anlamıyla böyle boğuşman lazım.
Dersi dinle sonra aklında kalanları yaz tekrar bak yazdıkların doğru mu doğruysa ne eksik yazdıklarını tamamladıktan sonra bir yerlere as tekrar et ve bunları yaptıktan sonra soru çöz 10 soruluk testte 3 doğrun olsa bile çöz ve yapamadıklarınla uğraş.Özetle üzerine gitmezsen o senin üzerine gelecek.Sıkı çalış.

• Beğen
Reactions: _X_

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Ben de sözel anlamıyorum hocam. (Lise sonum bu arada.) Matematik de bir sorun yok. Tamamen bizim yaklaşımımız ile alakalı. Benim kardeşimde LGS girecek,ona da sordum. En fazla net yaptığım ders diyor ve çok sevdiğini belirtti.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Ben de 8.sınıfa gidiyorum, Matematik ve Fen dersleri gereksiz zor, Matematiğin çoğu konusunu anlamıyorum, Fen dersinde de periyodik tablo ve kalıtım sıkıntılı. Bu konular YKS'de çıksa kimse zorlanmaz mesela.

Reaksiyon puanı
2,554
Antrenmanlarla matematik kitabı var en basitten temelden başlıyor en temelden gitmen lazım anlayarak.Sonrasında biraz üstüne kafa yorman lazım.Aynı konuyu farklı hocalardan dinlemek farklı çözüm teknikleri geliştirmen konusunda yardımcı olur.Daha sonraki seviyede ise artık bir bilene ve bu bilenin sıkılmadan sana yardımcı olması gerekir özellikle de çözemediğin sorularda.Sonuçta ne kadar konuyu da formülü de bilsen belli soruları da çözsen çok farklı sorular var ve çözüm teknikleri farklı olabiliyor.Matematik böyle halledilir ama zaman ve sabır isteyen bir derstir öyle hemen olmaz.

Quando

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Matematikte mantık arayınca işin içinden çıkamıyordum

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Kendimi Kendimden Çıkarsam Sıfır Kalmaz,
Bu Matematik Bizi, Kandırıyor Hocam.
Elde Var Sorular, Göz Yaşları Boş Umutlar,
Hesaplar Tutmaz, Tutmaz Hocam.
F.D : )

Matematiği Sevip Sevmeme Durumuma Hala Net Değilim.

Zevklimi Mantıklımı Diye Bunu Sorgulamak Çok Saçma. Zira Matematik Hayatın Kendisidir. Bakıp, Görebilene Matematik Heryerdedir !

Son düzenleme:

ayhan219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bende matematiğe hazırlanıyorum YÖS'ten giricem( Yabancı Öğrenci Sınavı) fazla zor olmuyor ama zor konuları var limit türev integral vs. Başta kendimden şüphe etmiştim matematik zekam yok diye sonra farkettimki çalışınca hiçte zor olmadığını anladım (Tabi arada sövüyorum konulara o başka ) :D.

• Beğen
Reactions: _X_

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Matematiği anlamanın yolu bol soru çözmektir. Çok fazla konu çalışmanın anlamı yoktur. Çok yanlışın çıkacağını bilsen dahi aşırı soru çözmek gerekir. Ne kadar çok hata yapar ve onun çözümünü araştırırsan o kadar çok öğrenir ve yanlış ihtimalini düşürürsün. Soru çözerken ezber yapmamalı, mantığını sorgulayarak çözmelisin.