mate 10 pro dan> iphone 8' e geçilirmi

yklmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Beyler öncelikle merhaba....

Bundan bir önceki telefonum s8 idi ahize ve şarj süresi için çok telefon baktım bütçem uygun olmadığı için mate 10 proya geçtim.. Telefon güzel ön kamerası hariç.....
Ancak iphone deneyimlemek istiyorum. iphone 8 düşünüyorum. Ekran ve batarya olarak küçük olacak ama, iphone geçtiğimde artıları benim için ne olacak ? bir kalite düşüşü yaşarmıyım? ve neler kaybeder ne kazanırım.. sizce değermidir?

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
İOS'ta hata mesajı almaycaksınız,bi uygulama açtığınızda ''şu durduruldu'' diye hata mesajları almayacaksınız.
Genç arkadaşlar android'i seviyor ama yaş ortayaş ve üstü ise ios alıp telefon olayını kapatmak en güzeli.
Elimdeki İP7 bile gayet güzel foto ve video çekiyor.

yklmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hocam bende hiç bir uygulama durduruldu hatası almıyorum.. s8den daha stabil ve hızlı. Bataryası çok iyi.. Sadece iphone alıp uğraşmak istemiyorum telefonla. Sıkılmak istemiyorum fotoğraf çektiğimde güzel gözüksün.. ahizesi güçlü olsun ses cızırdamasın... Yazılım kadar donanım da önemli benim için taş gibi olması lazım benim için....

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747

Bundan bir önceki telefonum s8 idi ahize ve şarj süresi için çok telefon baktım bütçem uygun olmadığı için mate 10 proya geçtim.. Telefon güzel ön kamerası hariç.....
Ancak iphone deneyimlemek istiyorum. iphone 8 düşünüyorum. Ekran ve batarya olarak küçük olacak ama, iphone geçtiğimde artıları benim için ne olacak ? bir kalite düşüşü yaşarmıyım? ve neler kaybeder ne kazanırım.. sizce değermidir?
Tek artik performans da olur onun disinda ios seviyorsan geçebilirsin

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Video ve performansta kesin gelişme göreceksin,batarya ve fotoğrafta ise kesin düşüş göreceksin.

Diğerler kısımlar için kesin bir şey söyleyemem.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bence o fiyatlara s10e bakabilirsin. Ön kamerası çok iyi bir cihaz.

yklmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
S serisi çok iyi biliyorum hocam... Hep android kullandım bir defasına ios denemek istiyorum neymiş farkı görmek istiyorum.... S 10 iphone a göre daha fazla özellikle geliyor ... Ama mate 10 pro zaten iyi hızlı iyi bir cihaz. Tek istediğim deneyim farkı.... Aklımdaki sorunsal iphone geçtiğimde neyi özlerim yada neyden çok memnun kalırım.....

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
S serisi çok iyi biliyorum hocam... Hep android kullandım bir defasına ios denemek istiyorum neymiş farkı görmek istiyorum.... S 10 iphone a göre daha fazla özellikle geliyor ... Ama mate 10 pro zaten iyi hızlı iyi bir cihaz. Tek istediğim deneyim farkı.... Aklımdaki sorunsal iphone geçtiğimde neyi özlerim yada neyden çok memnun kalırım.....
İos androide göre kısıtlı bir sistem. Zaten bunu bilmeyen yoktur. Sadece işletim sisteminden bile birçok farklar görebilirsin.

Ama dediğim gibi kesinlikle görebileceğin farklar performansı,kamerası,tasarımı ve bataryası.

Batarya ve fotoğraf kalitesini özlersin ama performans ve video kalitesini hiç özlemezsin

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Hocam bende hiç bir uygulama durduruldu hatası almıyorum.. s8den daha stabil ve hızlı. Bataryası çok iyi.. Sadece iphone alıp uğraşmak istemiyorum telefonla. Sıkılmak istemiyorum fotoğraf çektiğimde güzel gözüksün.. ahizesi güçlü olsun ses cızırdamasın... Yazılım kadar donanım da önemli benim için taş gibi olması lazım benim için....
Annem 2 gündür başımın etini yiyor fotoğraflarımı göremiyorum diye,mate 20 lite aldık ona,foto kalitesi vs gayet güzel.Ama gel gelelim bazı fotoğraf dosyalarını bozuk kaydediyor,ön izleme vs olmuyor,ne denediysek olmadı.
Uzun lafın kısası androd cihazla uğraşacak vakti olana güzel cihaz,ama şurası burası ''en'' olmasın ama sorun çıkarmasın diyorsan ios cihazlar iyi.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
x olmalı iphone olucaksa..

yklmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Alacagım telefon kararlı, ahize ve hoparlör gücü kaliteli ekran ve kasası sağlam ve uğraştırmayacak olması lazım ... Şarj ve ön kamera ön planda olması gerekiyor... Oled ve amolede alıştım ıps kötü gelirmi bilemiyorum...

Reaksiyon puanı
10,325
Mate10 pro çok iyi bir telefon yeğenim, ayfon seni çok sıkar. zira androidde alıştığın özgürlür iosda yok. Tamam stabil olablilir ama benim gibi bir değişiklik bağımlısı isen iosda en fazla bir hafta kalırsın, sonra bıkar tekrar androide dönersin, bundan eminim.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Alacagım telefon kararlı, ahize ve hoparlör gücü kaliteli ekran ve kasası sağlam ve uğraştırmayacak olması lazım ... Şarj ve ön kamera ön planda olması gerekiyor... Oled ve amolede alıştım ıps kötü gelirmi bilemiyorum...
O zaman 8’i alma derim. Ekranı sağlam ama arkası kırılgan diye biliyorum. Hoparlörü çok iyi. Selfie kamerası ise iyi ama çokta iyi değil. Şarjda ise kötü. Olede alıştıysan lcd sana uygun olmayabilir.

Ama almakta ısrarlıysan almadan önce bir dene derim.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone 8 e o kadar para verilmez note 9 yada s10e falan bakabilirsin

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
zaten denemek istiyorum diyorsun, mate 10 pro dan sonra 8 hafif kalır x almalısın.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Kesinlikle geçilmez. Uzun süre kullandım apple telefonlarını, sonra Huawei ye geçtim, iyi ki geçmişim.

Reaksiyon puanı
4,385

[/QUOTE

İphone 8 pil konusunda sizi memnun etmeyecektir alabiliyorsanız 7 Plus veya 8 Plus almanızı tavsiye ederim.

İPHONE UĞUR BJK

Profesör
Reaksiyon puanı
296
iphone 8 hatta imkan varsa iphone 8 plusa geç en azından güncelleme konusunda apple 1 numara