Marmaray hakkında ne düşünüyosunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Boşuna dememişler meyve veren ağaç taşlanır diye :p

Reaksiyon puanı
10,325
sevgili [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION], tamam haklısın, rahmetli ecevitin başbakanlığı döneminde imzalanmış bir anlaşma bu. tıpkı imzalanıp da kâğıt üstünde kalan yüzlerce anlaşma-proje gibi...

bu arada anlaşmanın tarihi 2000.
halbuki bu projenin temel atma tarihi 2004.
özetle, mevzu anlaşma imzalamak değil, onu hayata geçirebilmektir.
merhum ecevit her zaman saygı ve hürmet duyduğum, daim rahmetle yad ettiğim dürüst ve beyefendi bi insandı, eğer imkanı olsaydı yüzde yüz eminim ki imzaladığı bu projeyi mutlaka hayata da geçirebilirdi, ne ki, bunu yapamazdı, yapabilme imkanı yoktu kıymetli abim, o zamanın ekonomik şartları, siyasi şartları buna asla imkan veremezdi. rahmetli kendisi dürüst ve namuslu bir insandı ama, çevresi ve görev verdiği etrafı yiyicilerdi, hazine tamtakır kurubakırdı adeta. rahmetli en büyük ihaneti daima en yakınlarından görmüştür her zaman.

bizim rahmetli erbakan hoca da çok çırpınmış, yüzlerce değil, binlerce temel atmış, uğraşıp didinmişti ya, gerisi malum, bilenler biliyor işte. o gider temel atardı, birileri o temeli söker, bagajında ankaraya getirir, dalga geçerlerdi. :)

ezcümle o anlaşmanın yazılı olduğu kâğıt parçası sadece devlet arşivlerini süsleyen bir nostalji olarak kaldı, vesselam.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Bu Kadar Tartışıldığına Göre Her Platform ve İnternet Haber Siteleri Patlayan Lambanın bile Haberini Flaş Haber olarak Geçiyorsa .

Gerçekten Asrın Projesi Ben Gözümde Küçültmüşüm .!

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
elektrik olayında arıza olması normal bir durum iki tane parçayı bir araya getirmemiş insanlar en ufak arızada yaygara yapıyor bu işler öyle basit değil senin evindeki lamba değiştirmene benzemez.
Hem asrın procesi olacak hem de elektrik arızası normal bir durum olacak öyle mi?
Bu tür arızaların olmaması için aylarca test sürüşleri yapılır genelde...

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hem asrın procesi olacak hem de elektrik arızası normal bir durum olacak öyle mi?

Zaten aylarca test sürüşü yapıldı.
Ama takip etmediysen birşey diyemem...
Ben geçenki iddiamın arkasındayım, sırf yaklaşan belediye seçimleri için adamlar her türlü çirkefliği yapmaya niyetliler.
Daha açılmadan bunun sinyalleri aslında verildi.
İstanbul trafiği bile son aylarda sırf yönetimdeki belediye başkanına tepki oluşsun diye bilinçli bir şekilde ana muhalefet zihniyetindeki insanlar tarafından bilinçli bir şekilde aksatıldığını düşünüyorum.
Burdaki aksaklıklarında aksaklık değil, bal gibi yapılan projeyi kötülemek için aynı mihvaller tarafından sabotaj olduğunu düşünüyorum.
Cünkü ben hiç otobüste giderken, merak edip imdat kolunu çeken ya da metroda tranvayda bunu çeken bir kişi görmedim.
Ne hikmetse, meraklı vatandaşların merakını gidermek için, bu günü bulmuşlar ve Marmaray içerisindeyken akıllarına gelmiş.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hamdolsun bunların hayallerinin ulaşamadığı yere bizim icraatımız ulaşıyor. Bu 153 yıllık rüyayı gerçekleştireceğiz dediğimiz zaman bizimle dalga geçiyorlardı. Ama şimdi gerçekleşti. Bununla da kalmayacağız. İnşallah 2015'te bitecek şekilde otomobillerin geçeceği iki katlı tüneli şu anda inşa ediyoruz.

Aynı şekilde üçüncü köprüyü de yapıyoruz. O da 2015'te bitecek. Bütün bunları yaparken hepsinin ayrı bir işlevi olacak. Ağır vasıtalar üçüncü köprüyü kullanacak. Birinci ve ikinci köprüyü kullanamayacak. Raylı sistemle toplu taşım kültürünü öne taşıyacağız. İki katlı tünelden de sadece otomobiller geçecek.

burada parti propagandalığı yapma ...
işi aceleye getirmeleri saçma çünkü yer yüzünden giden değil denizin altından ve herhangi bir hatada büyük riskler oluşturabilecek yapı... japonlara çok güveniyorsunuz ama fukişimayı unutuyorsunuz.. insanlar hiçbir doğa olayı karşısında tam başarı sağlayamamıştır... denizin altında elektrikler gitmiş peki oksijen kaynaklarında sorun olması halinde neler olabileceğini düşebiliyormusunuz... marmarayda en küçük hata bile olmaması gerekiyor...

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Cünkü ben hiç otobüste giderken, merak edip imdat kolunu çeken ya da metroda tranvayda bunu çeken bir kişi görmedim.
Ne hikmetse, meraklı vatandaşların merakını gidermek için, bu günü bulmuşlar ve Marmaray içerisindeyken akıllarına gelmiş.

Meraklı melahat çok ülkemizde imdat koluyla ne işin var be müslüman ne geçti eline:mrgreen:

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
tabi ki de var. ama bunu söylerken diğerlerini aşağılamamanız gerekir. zira bu ülkeye kim ne verebildiyse tek başına iktidar iken verebildi. ambargo ve savaş yıllarını çıkarırsak. koalisyon hükümetleri her zaman iç çekişmelerde boğulur, boğulacaktır da.

ayrıca daha önceki bitmemiş projelerin bu projenin de bitmeyeceği anlamına geldiğini ortaya atamayız. atsak da savunamayız. yoksa bu gibi tüme varım ile dünyada doğru kişi kalmaz.
Aşağılamıyorum.
Sadece Bunca yıllarımızı çaldıkları için o siyasilere kızgınım.
Bu Ülkenin Zamanı değerlidir Kardeşim.
Bu Milletin İnsanı Her Şeyin Her zaman en iyisine layıktır.
Şimdi Bu projeyi eleştirenler şunudamı yapamazlardı.
Yav Adamlar yapmışlar Helal Olsunda diyemezlermiydi.
Demediler diyemezlerde.
İş siyasete giriyor ama Muhalefet lideri böyle önemli bir açılışın yapıldığı saatlerde,Bu Ülkenin Başbakanı'nı,Kadınları 'Dikiz...!' yapmakla suçluyor.
İşte Bazısı laf yapıyor,Bazısıda iş.
Bizde Akıllı olup bunları görelim artık yahu Kardeşim.:)

Reaksiyon puanı
16,118
zınk diye duruyor? yoksa sonraki istasyonda duruyor'u zor yoldan öğrenmek istemiş olabilir izmir metro'da imdat kolu çekilince istasyonda duruyormuş mesela hiç denemedim elemana sordum o söyledi.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Zaten aylarca test sürüşü yapıldı.
Ama takip etmediysen birşey diyemem...
Ben geçenki iddiamın arkasındayım, sırf yaklaşan belediye seçimleri için adamlar her türlü çirkefliği yapmaya niyetliler.
Daha açılmadan bunun sinyalleri aslında verildi.
İstanbul trafiği bile son aylarda sırf yönetimdeki belediye başkanına tepki oluşsun diye bilinçli bir şekilde ana muhalefet zihniyetindeki insanlar tarafından bilinçli bir şekilde aksatıldığını düşünüyorum.
Burdaki aksaklıklarında aksaklık değil, bal gibi yapılan projeyi kötülemek için aynı mihvaller tarafından sabotaj olduğunu düşünüyorum.

Herşey dış mihraklar zaten sana göre

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
istanbul gibi deprem bölgesi bir yere böyle birşey yapmak cinayete teşebbüsten başka birşey değil.japonya da depremlerin merkezüssü genelde denizden çıkıyor.o kadar fay hattının geçtiği istanbula böyle şeyler yapmak için zemini iyice kaz depreme davetiye çıkar.allah o günleri göstermesin ama kötü senaryosunu yazmayı da düşünmeyi de istemiyorum.

Reaksiyon puanı
16,118

şans işi arıza da şanssızlık olmuş kafaya takma zamanla yedekli sistem oturur.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
İyi ki Gezi olayları oldu ha.
Yoksa ne Ak Parti'nin nede Ak insanların suçlayacağı kimse kalmamıştı.
Yağmur yağsa gezicileeerrrr ! diyeceksiniz.

TCDD açıklama yapıyor yanlış komut diye ! Ama yok gözler kulaklar kapanmış tek suçlu gezicileeer.
Hatta Ankaray'daki kazalarda kepçeyi kullanan da geziciydi,faiz lobisi,dış mihrakların ajanıydı !

Bir de bir Ak insan var ki forumda evlere şenlik.
Ne yapacağını şaşırmış.90 yılda bu memlekete ne yapıldı diye sormuş :D
He canım Türkiye dutluktu sizinkiler geldi; Otoyollar,köprüler,barajlar inşa etti.
2004'ten bugüne kadar özelleştirmeden kazanılan 48 milyar dolar da dutluklardan.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Reaksiyon puanı
16,118
[MENTION=15873]diren[/MENTION] dutlar yakında kurtuluyorsunuz dutsuz hayat çekilmez dutlara özgürlük!
sonrada incir ağaçları için.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=15873]diren[/MENTION] dutlar yakında kurtuluyorsunuz dutsuz hayat çekilmez dutlara özgürlük!
sonrada incir ağaçları için.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] yapılanı da gördük ilk günden ne hale düştü.

Bu projeyi hayata geçiren dönemin ulaştırma bakanından Allah razı olsun ki Japonları olaya dahil etmişte kimsenin kıvırma payı kalmamış yoksa bunun sonu da "Milgem" gibi vatanı milleti için bir şeyler yapanları içeri tıkmak için kullanılırdı.

Bir sürü eksiği olan bitmemiş projeyi şov amaçlı ve 29 Ekimi sabote etmeyi amaçlayan zihniyetten zaten tiksiniyorum o da ayrı mesele.

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu da şanssızlıktı zaten...

Bu da şanssızlıktı zaten...
http://tr.wikipedia.org/wiki/Pamukova_tren_kazas%C4%B1

Malesef oda sabotajdı.
Büyük otobüs firmalarının sabotojıydı.
Bu ülkede her köşeyi bir ağa babası parsellemiş, sen ülke için birşeyler yapmaya çalışıp, onun zararına birşey yapmaya çalıştın mı?
İnsanların canına kast etmekten çekinmeyecek bir yapı var...

TCDD açıklama yapıyor yanlış komut diye ! Ama yok gözler kulaklar kapanmış tek suçlu gezicileeer.
Hatta Ankaray'daki kazalarda kepçeyi kullanan da geziciydi,faiz lobisi,dış mihrakların ajanıydı !

He canım Türkiye dutluktu sizinkiler geldi; Otoyollar,köprüler,barajlar inşa etti.
2004'ten bugüne kadar özelleştirmeden kazanılan 48 milyar dolar da dutluklardan.

Vallahi ben bu ülkede şimdiye kadar olanları şöyle bir gözümün önün getiriyorum da, insan ayağı takılsa bundan aslında bu zihniyetteki insanları sorumlu tutsa suçlu olmaz yani...
Gene siyaset yapıyorsun derler ama neyse
Bu hükümet iktidara geldiği zaman, ülkenin ne olduğunu bilmen biliyormusun?
Ülkede bir ekonomik kriz mevcuttu.
Birçok bankanın içi boşaltılmış ve iflasa sürüklenmişti.
Bu kanun gereği devletin sırtına inanılmaz bir kamburdur.
Ülkeyi kurtarması için, yurt dışından ithal bir bakan bile getirmiştin o zamanlar...
Kendimden biliyorum, babamların o zaman döviz borcu vardı, bir gecede borç neredeyse ikiye katlanmıştı.
Bizim gibi binlerce kişi bunun yüzünden mağdur oldu.
Ama aradan çok zaman geçti ya,
İnsanlar ne de olsa, olan olayları, hortumlamaları, krizleri, develüasyonları unuttu ya, bol keseden atmak serbest..
Memurun maaşını bile, deprem paraları ile verildiği zamanları unutanlar tabiki bu yapılanları hoyratça, sorumsuzca eleştirebilirler.
Ama o günleri az çok yaşadığımız için, hafızam da Allah'a şükür sağlam olduğu için, bunların kıymetini birçok icraatını beğenmesem de bilirim...

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
29 ekimi sabote etmeye çalışan zihniyetmiş güya , etmiyen zihniyetide gördük bundan önce, peh en azından sana göre hem sabote ediyor hemde tünel yapıyor işte ne güzel bir fazlası var , evet böyle daha güzel oldu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kaza olur hemen sabotaj derler dış güçler yaptı derler bilmesek inanacağız... ucube marmaray risklidir... canını seven bir kez bile kullanmaz...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;hiPKFuImMjk]https://www.youtube.com/watch?v=hiPKFuImMjk[/video]

Bu videoyu izleyip örnek alsınlar..:)

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14

Sırf geçen mayıs ayında yapılanlar seninkilerin 90 yılda yapamadığıdır.

Biri çıkar din söümürüsü der gider taksimde mini etekle namaz kılar. Sırf gösteriş. Allahın rızası içinmi kıldın o namazı. Birileri pkk dhkp-c ile yanyana gelir bak her tür insanı yanyana getirdik der sevinir. Biri müftü karısıyım der yalanı ortaya çıkar. Biri çarşaflıya rozet takar. Sonra başını örtmek özgürlüğünden vazgeçmektir der. Biri zamanında sskyı batırır. Biri kasetle gider. Zamanındaki ekmek kuyruklaru ilaç kuyruklarını saymıyorum bile. Ne yaptınız bu memlekete hayırlı bir iş olarak. Söyler msiniz? Sizin bucada diktiğiniz heykelin parası milyar dolar iken aynı paraya denizden tren geçirdik. Fatihin karadan geçirdiği gibi. Kapı kapanmamış. Panik butonuna basılmış. Varya acınacak haldeler..

SpanK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aceleyemi getirdiler? 9 yıl sürdü az insaf. Normalden uzun sürdü yenikapıdaki kazılar nedeniyle.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Sizin zamanınızda gayri meçhullerle anılan bir takım kurumlar şimdi ürettiği silahlarla konuşuluyor. Saysan bitmez icraatlar. Çok diyecek varda anlamayınca kafa boşa yoruluyor klavyeler. Siz anca içerdekilerin nikah şahidi olursunuz.

Bizler asrın projesini marmarayı bitirirken birileri 7 yıldır bir kişiyi yazmayım adını yanlarına alma projesiyle oyalanıyorlar. Şaka gibi.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
@S4B0T4J kendini boşa yorma...
bunlarınki hep "Tencere Tava Hep AYnı Hava " başka birşey bilmezler...
bırak tencere tavalrını çalsınlar. bizde güler geceriz....:w00t:

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
seneler önce yapılması gereken birşeydi.3. köprü de keza.tüp tünel de öyle.

ama gelin görün ki seçim öncesine ayarlanılıp akepe mitingi havasında bir açılış oluyor.
ben mi kötü düşünüyorum yoksa onların mı niyeti iyi değil anlamadım :)

v2beta

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sultan abdulhamit zamanında dile getirilmiş planlanmış proje, rahmetli ecevit kaynagı bulmuş onaylanmış, kısmet akepeye kalmış. kapatmak istedikleri TMMOB pamukova hızlı trenine karsı cıkmıstı eksiklerini söylemiştiler dinlemediler, marmaray içinde rapor sundular yine dinlemediler. oy alacagım diye hazır olmayan sistemi açarsan sonuç bu olur.

istanbul trafigini gezicilere baglayan zihniyete gelelim. denizin altında tüp geçittesin bir anda tranvayın elektrikleri kesiliyor ve tünelin içinde duruyor, haliyle imdat şalterini çekersin,kapıyı açmak istersin. vay efendim imdat şalterini çektiler tranvay durdu. süs müydü? imdat şalterini çektikleri için mi elektrik gitti? trafoyu da mı geziciler patlattı? geçen sene kar yağısında tüm marmaranın elektrikleri kesildiginde 2-3 saat metroda mahsur kalan vatandaslarımız var.

koltugu için insan hayatını hiçe atan/sayan kişiler ve kurumlar benim gözümde bir hiçtir arkadaş.

3.köprü yapıyorsun, kadıköye ümraniyeye gidecek adam 3.köprüyü kullanmaz arkadaş. marmaraydan sadece tranvay geçirmen benim için bir alternatif degil. istanbul trafigini rahatlatmayacagını düşünüyorum. vatandaşlarımız için alternatif oldu yine de projeye kaynak bulup yaptırdıkları içinde teşekkürler. hele ki elektrik kesintisinden sonra bizim insanımız tereddüt edecektir.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sultan abdulhamit zamanında dile getirilmiş planlanmış proje, rahmetli ecevit kaynagı bulmuş onaylanmış, kısmet akepeye kalmış. kapatmak istedikleri TMMOB pamukova hızlı trenine karsı cıkmıstı eksiklerini söylemiştiler dinlemediler, marmaray içinde rapor sundular yine dinlemediler. oy alacagım diye hazır olmayan sistemi açarsan sonuç bu olur.

istanbul trafigini gezicilere baglayan zihniyete gelelim. denizin altında tüp geçittesin bir anda tranvayın elektrikleri kesiliyor ve tünelin içinde duruyor, haliyle imdat şalterini çekersin,kapıyı açmak istersin. vay efendim imdat şalterini çektiler tranvay durdu. süs müydü? imdat şalterini çektikleri için mi elektrik gitti? trafoyu da mı geziciler patlattı? geçen sene kar yağısında tüm marmaranın elektrikleri kesildiginde 2-3 saat metroda mahsur kalan vatandaslarımız var.

koltugu için insan hayatını hiçe atan/sayan kişiler ve kurumlar benim gözümde bir hiçtir arkadaş.

3.köprü yapıyorsun, kadıköye ümraniyeye gidecek adam 3.köprüyü kullanmaz arkadaş. marmaraydan sadece tranvay geçirmen benim için bir alternatif degil. istanbul trafigini rahatlatmayacagını düşünüyorum. vatandaşlarımız için alternatif oldu yine de projeye kaynak bulup yaptırdıkları içinde teşekkürler. hele ki elektrik kesintisinden sonra bizim insanımız tereddüt edecektir.
konu altındaki en güzel yazılardan birisi olmuş.

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24

Biri çıkar din söümürüsü der gider taksimde mini etekle namaz kılar. Sırf gösteriş. Allahın rızası içinmi kıldın o namazı. Birileri pkk dhkp-c ile yanyana gelir bak her tür insanı yanyana getirdik der sevinir. Biri müftü karısıyım der yalanı ortaya çıkar. Biri çarşaflıya rozet takar. Sonra başını örtmek özgürlüğünden vazgeçmektir der. Biri zamanında sskyı batırır. Biri kasetle gider. Zamanındaki ekmek kuyruklaru ilaç kuyruklarını saymıyorum bile. Ne yaptınız bu memlekete hayırlı bir iş olarak. Söyler msiniz? Sizin bucada diktiğiniz heykelin parası milyar dolar iken aynı paraya denizden tren geçirdik. Fatihin karadan geçirdiği gibi. Kapı kapanmamış. Panik butonuna basılmış. Varya acınacak haldeler..

konuyu siyasete gitirmemeye çalışsam da olmuyor bir şekilde iktidar muhalefet vs diye bölünüyor konu. ama pkk topuna girecek son kişisiniz yazdıklarınıza bakarak en azından desteklediğiniz akıma göre.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8

Ben hayatımda bir kez parti çığırtkanlığı yapmadım !
Bir kez bile bir tek kişiye şu partiye oyunu ver demedim,ima etmedim.
Sözün kısası benim tuttuğum,desteklediğim tek bir parti-siyasi kişi yok !

Mustafa Kemal Atatürk ve Arkadaşları (1938 yılına kadar olan CHP'de diyebilirsin)
Benimkiler ancak onlar olabilir.
Malum 90 yıl dedin,Cumhuriyetimiz de 90 yaşında 1938'e kadar CHP'nin yaptıklarından bahsedebilirim.

En önemlisi Osmanlı Devletinden kalan borç.(Aynı devlet millet tabi ödeyeceğiz de hani Imf'den bahsediyorsunuz ya o yüzden söyleyeyim dedim.)
Malum savaştan yeni çıkmış,en önemli gücü gençleri şehit düşmüş,gazi olmuş halde iken hemde !
2005 yılına kadar sata sata bitirilemeyen Sümerbank kuruldu.
Sayamayacağım kadar çok Demir yolu işletmesi yabancılardan alındı !
Telefon,Liman işletmeleri,Madenler keza öyle !
Kurulan Bankalar,Fabrikalar,Kabotaj kanunu,Aşar vergisinin kaldırılması.
Kayseri uçak ve motor fabrikası(Seri üretimde dünyanın öncülerinden)
Karabük Demir Çelik fabrikası da diğerlerinden ayrı olarak söylenmesi gerekenlerden.

Yani benimkilerin yaptıklarını özelleştirme başladığından beri 20 yıldan fazla sürede sata sata anca bitirebildiler.
Velhasılı kelam,Benimkinin karşısında Kralını övmek için ekonomiye mini minnacık katkısı olan duble yollardan,köprülerden daha fazlası gerekli.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Eloğlu yapmış be...
Demedik bu sefer!

Yapılan hizmeti çekemeyip, imdat kollarından medet umanlara da, hayırlı işler, bol güneşler diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar