Markalar Hk. Yıkıcı Eleştirilerimiz (Sadece Eleştiri)

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Apple daha başarılı işlemci konusunda diye düşünüyorum. Ama iOS'u ben hiç sevmiyorum.
İphonedo adlı YouTuber render hızlarını ölçtü. S21 gibi üst model Amiral gemilerini, daha hızlı render yaparak geçiyordu iPhone 12'ler.
Doğrudur,Apple işlemci konusunda tabiki daha başarılı. Fakat artık samsung un amiral gemisi cihazlarında exynos ve sd arasında fark yok denilecek kadar az.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Doğrudur,Apple işlemci konusunda tabiki daha başarılı. Fakat artık samsung un amiral gemisi cihazlarında exynos ve sd arasında fark yok denilecek kadar az.
Bence Samsung cihazlarında bir sürü özellik açık ve render sürelerinin biraz uzun olmasını ona bağlıyorum ben. Çünkü ellenmemiş halleriyle test ediyorlar.

S21 ilk açılış veya formattan sonra ilk açılışta;
Always on Display,
NFC,
Çoklu Pencere,
Temazssız kontrol,
Google Play Hizmetleri ve onlarca uygulaması,
Samsung Hizmetleri ve onlaraca uygulaması,
Ekranda onlarca Widgets,
Aklıma daha gelmeyen işlemler açık ve bunlar Ram, Disk ve CPU kaynaklarını ciddi şekilde tüketen işlemlerdir.

Bir Apple cihazında bu kadar işlem aynı anda olsa; performans ve ısınma sorunu illaki oluşur.

Bu yazdıklarımı sallayın geçin, böyle performans farkı yok;
2021-05-31 00-48-27 ekran görüntüsü.png

Bu videodan sonra bir kanım ısınmadı değil :D.

Ama S21 daha güçlü;
2021-05-31 01.06.22 ekran görüntüsü.png

Yani Apple'ın Render için farklı bir olayı var galiba. Genel performans olarak tüm amiral gemileri birbirine yakın.
Sanki render yapmak için alacağız bu cihazları ha.

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Xiaomi: Her MIUI'da birçok yeni özellik duyurup iş kullanıcıya sunmaya gelince yapılan bölge ayrımı ya da cihaz ayrımı saçmalığı. MIUI 12 ile o kadar reklamı yapılan süper duvar kağıtlarının sonradan sadece SD 855 ve üzeri Amoled ekranlı cihazlara geleceği açıklandı ama kendim benim orta segment Mi 9T'ye kurdum gayet iyi, ne kasma ne aşırı batarya tüketimi oldu.

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Xiaomi: Her MIUI'da birçok yeni özellik duyurup iş kullanıcıya sunmaya gelince yapılan bölge ayrımı ya da cihaz ayrımı saçmalığı. MIUI 12 ile o kadar reklamı yapılan süper duvar kağıtlarının sonradan sadece SD 855 ve üzeri Amoled ekranlı cihazlara geleceği açıklandı ama kendim benim orta segment Mi 9T'ye kurdum gayet iyi, ne kasma ne aşırı batarya tüketimi oldu.
Bazı temalara ulaşmak için bölgeyi Hindistan yapma saçmalığı aklıma geldi. Bir şeyi vereceksen herkese ver, olmaz böyle bir ayrımcılık.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Bu konuda markaları eleştireceğim

Apple:
Fanboylarından usanmış olduğum marka, tasarım konusunda estetik değil arayüz konusunda güvenli peki nasıl güvenli? 3.taraf uygulama indirmeyi kısıtlıyarak batarya ise bazı modellerde rezil derecede kötü.

@(Evo)lution :A13 işlemcili cihazlarında kronik wifi sorunu var. Modemden uzaklaştığınızda diğer cihazların çektiği yerden 11 Pro çekemiyor. S8 aynı yerden youtube da 720p videoyu kasmadan oynatırken, 11 Pro ise 240p de kasarak oynatıyor. Bu wifi durumu çok sinir bozucu

Samsung:
Cahillerinden usanmış olduğum marka, ekrana çok verip donanıma az vererek milleti kekliyorlardır Türkiye'ye Exynos veriyorlar bir türlü Exynosu çözemiyorlar(ısınma) galaxy s8 ile rezil olmuş bir markadır kendisi.

@a.aydogan98 :Fiyatları abartılı şekilde fazla ve her şeyiyle dört dörtlük bir cihaz çıkartmıyorlar. Ya bataryadan kısıyorlar, ya işlemciden kısıyorlar, ya da hızlı şarjdan kısıyorlar. Hiçbir zaman kutudan kılıf çıkmıyor.

Xiaomi:
Yazılım hatalarından usanmış olduğum marka, kendisine pek alışamadım o yüzden 2 haftaya iade ettim batarya tüketimi ve ısınma sorunu ile rezil olan bir markadır.

@a.aydogan98 :Xiaomi fanboylarının konuşma şekilleri ve kitlesi pek hoşuma gitmez.

@Cvnmrt :Her MIUI'da birçok yeni özellik duyurup iş kullanıcıya sunmaya gelince yapılan bölge ayrımı ya da cihaz ayrımı saçmalığı. MIUI 12 ile o kadar reklamı yapılan süper duvar kağıtlarının sonradan sadece SD 855 ve üzeri Amoled ekranlı cihazlara geleceği açıklandı ama kendim benim orta segment Mi 9T'ye kurdum gayet iyi, ne kasma ne aşırı batarya tüketimi oldu.

Huawei:
Google gittikten sonra işlevsiz kalan bir marka, ne desem bilemedim siz söyleyin

Poco:
Performansda performans, Xiaomi gibi bataryada kaybetmiştir.

Infinix:
Bu marka ne lan diyeceğiniz bir markadır hmm hiçbir fikrim yok piyasaya ölü doğmuş bir marka.

Oneplus:
Kendisi hakkında pek birşey diyemeyeceğim bir markadır kullananlar eksilerini yazsın

Nokia:
Nokia lumia ile nostalji yaşadğım bir marka, en son yıllar önce kullandığım için birşey diyemeyeceğim.

Konu bu kadardı, daha eksi eklemek isteyen bir adım öne!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başlığı değiştiren moda burdan selamlar

Oppo:
Kendisini hiç kullanmadım birşey diyemeyeceğim

@Cvnmrt :Telefonun en önemli yeri yani işlemciden kısıp tasarıma abanır. Hem tasarımı hem işlemciyi dengeli yaptıkları cihazlar da gereksiz pahalı olur.

TCL(Alcatel):

@KediBokii :tasarım,kapasite,rame abanıp dünyanın en kötü işlemcilerini kullanıyorlar redmi note 9s fiyatına
Beğendim :) (bazı Şeyler dışında)

Reaksiyon puanı
268
Bu konuda markaları eleştireceğim

Apple:
Fanboylarından usanmış olduğum marka, tasarım konusunda estetik değil arayüz konusunda güvenli peki nasıl güvenli? 3.taraf uygulama indirmeyi kısıtlıyarak batarya ise bazı modellerde rezil derecede kötü.

@(Evo)lution :A13 işlemcili cihazlarında kronik wifi sorunu var. Modemden uzaklaştığınızda diğer cihazların çektiği yerden 11 Pro çekemiyor. S8 aynı yerden youtube da 720p videoyu kasmadan oynatırken, 11 Pro ise 240p de kasarak oynatıyor. Bu wifi durumu çok sinir bozucu

Samsung:
Cahillerinden usanmış olduğum marka, ekrana çok verip donanıma az vererek milleti kekliyorlardır Türkiye'ye Exynos veriyorlar bir türlü Exynosu çözemiyorlar(ısınma) galaxy s8 ile rezil olmuş bir markadır kendisi.

@a.aydogan98 :Fiyatları abartılı şekilde fazla ve her şeyiyle dört dörtlük bir cihaz çıkartmıyorlar. Ya bataryadan kısıyorlar, ya işlemciden kısıyorlar, ya da hızlı şarjdan kısıyorlar. Hiçbir zaman kutudan kılıf çıkmıyor.

Xiaomi:
Yazılım hatalarından usanmış olduğum marka, kendisine pek alışamadım o yüzden 2 haftaya iade ettim batarya tüketimi ve ısınma sorunu ile rezil olan bir markadır.

@a.aydogan98 :Xiaomi fanboylarının konuşma şekilleri ve kitlesi pek hoşuma gitmez.

@Cvnmrt :Her MIUI'da birçok yeni özellik duyurup iş kullanıcıya sunmaya gelince yapılan bölge ayrımı ya da cihaz ayrımı saçmalığı. MIUI 12 ile o kadar reklamı yapılan süper duvar kağıtlarının sonradan sadece SD 855 ve üzeri Amoled ekranlı cihazlara geleceği açıklandı ama kendim benim orta segment Mi 9T'ye kurdum gayet iyi, ne kasma ne aşırı batarya tüketimi oldu.

Huawei:
Google gittikten sonra işlevsiz kalan bir marka, ne desem bilemedim siz söyleyin

Poco:
Performansda performans, Xiaomi gibi bataryada kaybetmiştir.

Infinix:
Bu marka ne lan diyeceğiniz bir markadır hmm hiçbir fikrim yok piyasaya ölü doğmuş bir marka.

Oneplus:
Kendisi hakkında pek birşey diyemeyeceğim bir markadır kullananlar eksilerini yazsın

Nokia:
Nokia lumia ile nostalji yaşadğım bir marka, en son yıllar önce kullandığım için birşey diyemeyeceğim.

Konu bu kadardı, daha eksi eklemek isteyen bir adım öne!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başlığı değiştiren moda burdan selamlar

Oppo:

@Cvnmrt :Telefonun en önemli yeri yani işlemciden kısıp tasarıma abanır. Hem tasarımı hem işlemciyi dengeli yaptıkları cihazlar da gereksiz pahalı olur.

TCL(Alcatel):

@KediBokii :tasarım,kapasite,rame abanıp dünyanın en kötü işlemcilerini kullanıyorlar redmi note 9s fiyatına
Redeeri de ekle çöp tablet satan hurdacı marka. Hurda arayana bir nolu tavsiye. Tabletiniz özenle paketlenir ak 47 ile taranır parça pinçik şekilde size yollanır 1 ay geçmeden bozulur. Hurdada bir nolu marka.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
iPhone'nin yeni telefonları gereksiz ötesi. 7 üzeri alınmamalı. Sürekli sadece gereksiz telefon üretiyorlar. İnsanlar da hava atmak için alıyorlar.

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
J7 Pro'da Exynos 7870 işlemci var. Dediğim gibi video izlerken ve şarjdayken fazla ısınıyor.
Önceden böyle demişim. Sadece işlemci değil, bataryası da çok ısınıyor. Arayüz performansı sıfır. Ekranı ve malzeme kalitesi dışında berbat bir telefon bana göre.

Son mesajlar