Markalar Hk. Yıkıcı Eleştirilerimiz (Sadece Eleştiri)

Bu konuyu okuyanlar

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Bu konuda markaları eleştireceğim

Apple:
Fanboylarından usanmış olduğum marka, tasarım konusunda estetik değil arayüz konusunda güvenli peki nasıl güvenli? 3.taraf uygulama indirmeyi kısıtlıyarak batarya ise bazı modellerde rezil derecede kötü.

@(Evo)lution :A13 işlemcili cihazlarında kronik wifi sorunu var. Modemden uzaklaştığınızda diğer cihazların çektiği yerden 11 Pro çekemiyor. S8 aynı yerden youtube da 720p videoyu kasmadan oynatırken, 11 Pro ise 240p de kasarak oynatıyor. Bu wifi durumu çok sinir bozucu

Samsung:
Cahillerinden usanmış olduğum marka, ekrana çok verip donanıma az vererek milleti kekliyorlardır Türkiye'ye Exynos veriyorlar bir türlü Exynosu çözemiyorlar(ısınma) galaxy s8 ile rezil olmuş bir markadır kendisi.

@a.aydogan98 :Fiyatları abartılı şekilde fazla ve her şeyiyle dört dörtlük bir cihaz çıkartmıyorlar. Ya bataryadan kısıyorlar, ya işlemciden kısıyorlar, ya da hızlı şarjdan kısıyorlar. Hiçbir zaman kutudan kılıf çıkmıyor.

Xiaomi:
Yazılım hatalarından usanmış olduğum marka, kendisine pek alışamadım o yüzden 2 haftaya iade ettim batarya tüketimi ve ısınma sorunu ile rezil olan bir markadır.

@a.aydogan98 :Xiaomi fanboylarının konuşma şekilleri ve kitlesi pek hoşuma gitmez.

@Cvnmrt :Her MIUI'da birçok yeni özellik duyurup iş kullanıcıya sunmaya gelince yapılan bölge ayrımı ya da cihaz ayrımı saçmalığı. MIUI 12 ile o kadar reklamı yapılan süper duvar kağıtlarının sonradan sadece SD 855 ve üzeri Amoled ekranlı cihazlara geleceği açıklandı ama kendim benim orta segment Mi 9T'ye kurdum gayet iyi, ne kasma ne aşırı batarya tüketimi oldu.

Huawei:
Google gittikten sonra işlevsiz kalan bir marka, ne desem bilemedim siz söyleyin

Poco:
Performansda performans, Xiaomi gibi bataryada kaybetmiştir.

Infinix:
Bu marka ne lan diyeceğiniz bir markadır hmm hiçbir fikrim yok piyasaya ölü doğmuş bir marka.

Oneplus:
Kendisi hakkında pek birşey diyemeyeceğim bir markadır kullananlar eksilerini yazsın

Nokia:
Nokia lumia ile nostalji yaşadğım bir marka, en son yıllar önce kullandığım için birşey diyemeyeceğim.

Konu bu kadardı, daha eksi eklemek isteyen bir adım öne!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başlığı değiştiren moda burdan selamlar

Oppo:
Kendisini hiç kullanmadım birşey diyemeyeceğim

@Cvnmrt :Telefonun en önemli yeri yani işlemciden kısıp tasarıma abanır. Hem tasarımı hem işlemciyi dengeli yaptıkları cihazlar da gereksiz pahalı olur.

TCL(Alcatel):

@KediBokii :tasarım,kapasite,rame abanıp dünyanın en kötü işlemcilerini kullanıyorlar redmi note 9s fiyatına

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Apple:
Fanboylarından usanmış olduğum marka, tasarım konusunda estetik değil arayüz konusunda güvenli peki nasıl güvenli? 3.taraf uygulama indirmeyi kısıtlıyarak batarya ise bazı modellerde rezil derecede kötü.

Samsung:
Cahillerinden usanmış olduğum marka, ekrana çok verip donanıma az vererek milleti kekliyorlardır Türkiye'ye Exynos veriyorlar bir türlü Exynosu çözemiyorlar(ısınma) galaxy s8 ile rezil olmuş bir markadır kendisi.

Xiaomi:
Yazılım hatalarından usanmış olduğum marka, kendisine pek alışamadım o yüzden 2 haftaya iade ettim batarya tüketimi ve ısınma sorunu ile rezil olan bir markadır.

Huawei:
Google gittikten sonra işlevsiz kalan bir marka, ne desem bilemedim siz söyleyin

Poco:

Infinix:
Bu marka ne lan diyeceğiniz bir markadır hmm hiçbir fikrim yok piyasaya ölü doğmuş bir marka.

Oneplus:
Kendisi hakkında pek birşey diyemeyeceğim bir markadır kullananlar eksilerini yazsın

Nokia:
Nokia lumia ile nostalji yaşadğım bir marka, en son yıllar önce kullandığım için birşey diyemeyeceğim.

Samsung konusunda:S21 serisinde exynos 2100 ile ısınma sorunları çözüldü ve performans, batarya olarak SD versiyonu ile arasındaki fark nerdeyse tamamiyle kapandı. Hatta batarya olarak exynos 2100, Sd888 versiyonundan daha az pil harcıyor. Yedek cihaz olarak s8 kullanıyorum hala çok iyi bir cihaz. Sadece iki sorunu var pil ve biraz fazla ısınması.

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Xiaomi fanboylarının konuşma şekilleri ve kitlesi pek hoşuma gitmez. Bunun dışında markayla bir alıp veremediğim yok.

Tek eleştireceğim marka Samsung. Fiyatları abartılı şekilde fazla ve her şeyiyle dört dörtlük bir cihaz çıkartmıyorlar. Ya bataryadan kısıyorlar, ya işlemciden kısıyorlar, ya da hızlı şarjdan kısıyorlar. Hiçbir zaman kutudan kılıf çıkmıyor. :(

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Samsung konusunda:S21 serisinde exynos 2100 ile ısınma sorunları çözüldü ve performans, batarya olarak SD versiyonu ile arasındaki fark nerdeyse tamamiyle kapandı. Hatta batarya olarak exynos 2100, Sd888 versiyonundan daha az pil harcıyor. Yedek cihaz olarak s8 kullanıyorum hala çok iyi bir cihaz. Sadece iki sorunu var pil ve biraz fazla ısınması.
Dediğim gibi sadece eleştireceğim, haklısınız

Xiaomi fanboylarının konuşma şekilleri ve kitlesi pek hoşuma gitmez. Bunun dışında markayla bir alıp veremediğim yok.

Tek eleştireceğim marka Samsung. Fiyatları abartılı şekilde fazla ve her şeyiyle dört dörtlük bir cihaz çıkartmıyorlar. Ya bataryadan kısıyorlar, ya işlemciden kısıyorlar, ya da hızlı şarjdan kısıyorlar. Hiçbir zaman kutudan kılıf çıkmıyor. :(
Hemen ekliyorum konuya

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

S21 serisi özellikle ultra versiyonu dört dörtlük cihaz ama kutusundan şarj kablosu dışında hiçbir şey çıkmıyor.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Apple (Iphone) konusunda gelirsek, alacağın tedbirlere göre güvenlik seviyesi değişiyor. Ayrıca cihazın bir çok eksileri olmasına rağmen yinede en güçlü işlemci Iphone serisinde.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Apple (Iphone) konusunda gelirsek, alacağın tedbirlere göre güvenlik seviyesi değişiyor. Ayrıca cihazın bir çok eksileri olmasına rağmen yinede en güçlü işlemci Iphone serisinde.
Sadece eleştireceğim bize eksiler lazım

S21 serisi özellikle ultra versiyonu dört dörtlük cihaz ama kutusundan şarj kablosu dışında hiçbir şey çıkmıyor.
Bize eksiler lazım!

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Sadece eleştireceğim bize eksiler lazım

Bize eksiler lazım!
Apple: A13 işlemcili cihazlarında kronik wifi sorunu var. Modemden uzaklaştığınızda diğer cihazların çektiği yerden 11 Pro çekemiyor. S8 aynı yerden youtube da 720p videoyu kasmadan oynatırken, 11 Pro ise 240p de kasarak oynatıyor. Bu wifi durumu çok sinir bozucu.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Apple: A13 işlemcili cihazlarında kronik wifi sorunu var. Modemden uzaklaştığınızda diğer cihazların çektiği yerden 11 Pro çekemiyor. S8 aynı yerden youtube da 720p videoyu kasmadan oynatırken, 11 Pro ise 240p de kasarak oynatıyor. Bu wifi durumu çok sinir bozucu.
Ekledim.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Exynons ısınıyor. Belki kernel araclari ile bir seyler yapılır ama son kullanıcı icin kotu.
Snapdragon hem performanslı hem de ısınmıyor.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Exynons ısınıyor. Belki kernel araclari ile bir seyler yapılır ama son kullanıcı icin kotu.
Markaya çözüm üretme,
göm o markayı yerin dibine!

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Şu anlık yedek olarak kullandığım J7 Pro var. Hem şarjdayken, hem de video izlerken ısınıyor. Önceden kullandığım ASUS ZenFone 3 ve şu an kullandığım Xiaomi Redmi 8, bugüne kadar aşırı bir şekilde ısınmadı diyebilirim. İkisi de Snapdragon işlemcili.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Şu anlık yedek olarak kullandığım J7 Pro var. Hem şarjdayken, hem de video izlerken ısınıyor. Önceden kullandığım ASUS ZenFone 3 ve şu an kullandığım Xiaomi Redmi 8, bugüne kadar aşırı bir şekilde ısınmadı diyebilirim. İkisi de Snapdragon işlemcili.
J7 exynons ısınıyor değil mi? Bunu anlamdım.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Tamam bir markanın eksi yönünü söyle konunun amacı bu
Vallahi ben söylüyorum ama fanboylar kisisellestiriyor olayı. O yüzden eleştiri yapmak istemiyorum artık. Hayır bomboş bir olay icin bir taraflarını kaldırıyorum, kendilerini benden üstün görüyorlar.

J7 Pro'da Exynos 7870 işlemci var. Dediğim gibi video izlerken ve şarjdayken fazla ısınıyor.
Aynen bu yönünden dolayı ben de sevmiyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Valla hatırlamıyorum ama renginin kırmızı olduğunu hatırlıyorum, peki sen kullanmışdınız?
4 sene boyunca Lumia 820 kullandım ve bugüne kadar kullandığım telefonlar ve işletim sistemleri içinde en iyisi idi. Halen özlüyorum desem yalan olmaz.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Oppo: Telefonun en önemli yeri yani işlemciden kısıp tasarıma abanır. Hem tasarımı hem işlemciyi dengeli yaptıkları cihazlar da gereksiz pahalı olur.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Bu dediğiniz geçen seneki exynos 990 geçerli. Bu seneki Exynos 2100 ısınmıyor ve sd888 kadar performanslı. Batarya konusunda ise s21 in exynos versiyonu, sd versiyonundan biraz daha iyi.

Apple:

@(Evo)lution :A13 işlemcili cihazlarında kronik wifi sorunu var. Modemden uzaklaştığınızda diğer cihazların çektiği yerden 11 Pro çekemiyor. S8 aynı yerden youtube da 720p videoyu kasmadan oynatırken, 11 Pro ise 240p de kasarak oynatıyor. Bu wifi durumu çok sinir bozucu

Samsung:

@a.aydogan98 :Fiyatları abartılı şekilde fazla ve her şeyiyle dört dörtlük bir cihaz çıkartmıyorlar. Ya bataryadan kısıyorlar, ya işlemciden kısıyorlar, ya da hızlı şarjdan kısıyorlar. Hiçbir zaman kutudan kılıf çıkmıyor.

Xiaomi:

@a.aydogan98 :Xiaomi fanboylarının konuşma şekilleri ve kitlesi pek hoşuma gitmez.

Huawei:

Poco:

Infinix:

Oneplus:

Nokia:

Başlığı değiştiren moda burdan selamlar

Oppo:

@Cvnmrt :Telefonun en önemli yeri yani işlemciden kısıp tasarıma abanır. Hem tasarımı hem işlemciyi dengeli yaptıkları cihazlar da gereksiz pahalı olur.
@Pain_
Huawei: Bir aralar benchmarklarda hile yapmışlardı. P30 Pro daki ay fotoğrafları çekerken aslında telefonun çektiği bir fotoğraf değildi, cihazın üstünde yüklü olan dslr çekimi bir fotoğraftı. Bir reklamında ise Huawei nin cihazından (hangi cihazıydı tam hatırlamıyorum) çeklidi diye reklam yapıp aslında o fotoğraflar dslr kamera ile çekildiği ortaya çıkması.

Oneplus: Amiral gemisi katili(orta seviye fiyatına, üst seviye cihaz demek)cihazlar üretiyor. Fakat son zamanlarda artık orta seviye cihazlarda üretmeye başladılar ve üst seviye cihazları rakipleri kadar pahalı olmaya başladılar. Oneplus ın kamerası rakiplerinin çok gerisinde kalıyor.

Son düzenleme:

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Bu dediğiniz geçen seneki exynos 990 geçerli. Bu seneki Exynos 2100 ısınmıyor ve sd888 kadar performanslı. Batarya konusunda ise s21 in exynos versiyonu, sd versiyonundan biraz daha iyi.
Hiç bir şekilde detaylı bir video izlemedim vallahi ama eskiden tecrübe edindiğim cihazlar var.
S3 i9300 Exynos hiç ısınmıyordu.
S4 i9500 köpek gibi ısınıyordu,
S4 İ9505 Snapdragon ısınmıyordu lakin i9500 den performanslı değildi diye hatırlıyorum. İki cihazı da çıktığı sene kullandım.
S5 Snapdragon hala bile çok iyi cihaz. Snapdragon 2500 Mhz hızında çalışması ve ısınmaması beni benden alıyor ve Android 11 bile çıkarmış geliştirici abimler.
S7 930F Exynos çok ısınıyor bence. Evde var. Android olması iyi hoş güzel ama el yakıyor cihaz.

Diğer üst cihazları denemedim hiç ama insanlar ısındıklarını söylüyor Exynos'un.
O yüzden Exynos'a güven yok pek.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Hiç bir şekilde detaylı bir video izlemedim vallahi ama eskiden tecrübe edindiğim cihazlar var.
S3 i9300 Exynos hiç ısınmıyordu.
S4 i9500 köpek gibi ısınıyordu,
S4 İ9505 Snapdragon ısınmıyordu lakin i9500 den performanslı değildi diye hatırlıyorum. İki cihazı da çıktığı sene kullandım.
S5 Snapdragon hala bile çok iyi cihaz. Snapdragon 2500 Mhz hızından çalışması ve ısınmaması beni benden alıyor ve Android 11 bile çıkarmış geliştirici abimler.
S7 930F Exynos çok ısınıyor bence. Evde var. Android olması iyi hoş güzel ama el yakıyor cihaz.

Diğer üst cihazları denemedim hiç ama insanlar ısındıklarını söylüyor Exynos'un.
O yüzden Exynos'a güven yok pek.
S20 deki exynos da rezaletti. Ama s21 deki exynos gerçekten çok iyi ama insanlarda eski exynos dan dolayı ön yargı var. Bence bu yanlış düşünce, araştırsanız exynos 2100 ün çok iyi bir işlemci olduğunu anlayacaksınız.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
S20 deki exynos da rezaletti. Ama s21 deki exynos gerçekten çok iyi ama insanlarda eski exynos dan dolayı ön yargı var. Bence bu yanlış düşünce, araştırsanız exynos 2100 ün çok iyi bir işlemci olduğunu anlayacaksınız.
Apple daha başarılı işlemci konusunda diye düşünüyorum. Ama iOS'u ben hiç sevmiyorum.
İphonedo adlı YouTuber render hızlarını ölçtü. S21 gibi üst model Amiral gemilerini, daha hızlı render yaparak geçiyordu iPhone 12'ler.

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
TCL: tasarım,kapasite,rame abanıp dünyanın en kötü işlemcilerini kullanıyorlar redmi note 9s fiyatına

(düzgün yapabildim mi olmadı gibi)