Manchester Arena'da Terör Saldırısı 22 Ölü

ShiftBoss

Asistan
Cezalı
Katılım
15 Mart 2017
Mesajlar
416
Reaksiyon puanı
289
Puanları
63
İngiltere'nin Manchester şehrinde, bir konser alanına terör saldırısı gerçekleştirildi. İngiliz polisi 22 kişinin can verdiği olayın intihar saldırısı sonucu meydana geldiğini açıkladı.

268243752b5242069a2941d4c2445990.png


Konser alanı yaklaşık 20 bin kişilik kapasiteye sahip ancak olay anında kaç kişinin bulunduğu henüz bilinmiyor. Konser alanındakilerin çoğunun 18 yaş altı gençler ve çocuklar olduğu aktarılıyor. İngiltere'de siyasi partiler patlama sonrası seçim çalışmalarını askıya aldı. Saldırıyı IŞİD üstlendi...

PAY-reports-of-an-explosion-at-Manchester-Arena.jpgPolis TSİ 00:33'te ABD'li şarkıcı Ariana Grande'nin konser verdiği konser alanında patlama olduğu ihbarını aldı.

Manchester Emniyet Müdürlüğü, patlamanın bir "terör saldırısı" olarak ele alındığını ve bir kişi tarafından gerçekleştirilmiş gibi göründüğünü açıkladı. Emniyet Müdürlüğü, saldırganın da patlamada öldüğünü bildirdi.


promo319763573


Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi. IŞİD'in açıklamasında, Manchester Arena'daki saldırının patlayıcı düzenekle gerçekleştirildiği belirtildi.
 

Ben Kenobi

Dekan
Katılım
6 Kasım 2011
Mesajlar
7,335
Reaksiyon puanı
3,155
Puanları
293
Işid'i besleyen en büyük güç Amerika, sonrasında İngiltere.
Bu terör örgütünü kullanarak kendisine uymayan birtakım grupları öldürmek suretiyle bitirdiler.
Kendisine uyan gruplara da çeki düzen verip dizayn etmek amacıyla kullandılar.
Bu da yetmedi istedikleri alana istedikleri grupları yerleştirebilmek için önce Işid'i oraya saldırtıp insanları kaçırıp sonra başka bir örgütle göstermelik olarak geri kurtardıktan sonra oraya istediği halk grubunu yerleştirdiler.
Zaten bu örgütün %97'sini kontrol ediyorlar ancak örgüt biraz fazla büyüdüğünden %3'lük kesim onların haberi dışında birtakım faaliyetler yapabiliyor.
Bu tarz faaliyetler bireysel ve üstten gelen emirle olmuyor.
Yani kendi besledikleri bir süre sonra az da olsa kendilerine zarar vermiş oluyor.
Bu saldırı Türkiye'de gerçekleşseydi onlar da böyle düşünecekti.
Güya kendi dünyalarında yarattıkları manipülasyon dolu algılarla, Türkiye zamanında Işid'e yardım etmişti, şimdi sonucunu gördü diyeceklerdi, halbuki böyle birşey yok.
Zaten bu durum son 15 yılı değil, Osmanlı gerileme dönemine kadar kapsıyor.
Bu yüzyıllar boyunca olan masumlara ve çocuklara oluyor.
 
Üst