New York’ta (Manhattan) terör saldırısı

TBM

Dekan
Katılım
28 Ekim 2008
Mesajlar
6,586
Reaksiyon puanı
358
Puanları
263
son-dakika-haberi-new-yorkta-manhattan-teror-saldirisi,xsX36vyEKEi95qpD9g6X6g.jpg

SON DAKİKA HABERİ: New York'ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarında terör saldırısı düzenlendi. New York Belediye Başkanı olayda sekiz kişinin öldüğünü ve 12 kişinin yaralandığını bildirdi. Gözaltına alınan saldırganın 29 yaşındaki Özbek asıllı Sayfullo Saipov olduğu ortaya çıktı.

New York'ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarında terör saldırısı gerçekleştirildi. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, saldırıda sekiz kişinin öldüğünü ve 12 kişinin yaralandığını duyurdu.

Blasio, saldırının terörle bağlantılı olduğunu ve konu hakkında ABD başkanı Donald Trump'a bilgi verildiğini aktardı.

New York Valisi Andrew Cuomopolis, olayı "uzun namlulu silahlarla sivillere yönelik gerçekleştirilen bir terör saldırısı" olarak nitelendirerek, saldırıyı bir kişinin düzenlediğini söyledi. Coumopolis, ABD’de güvenlik önlemlerinin arttırılacağını sözlerine ekledi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

New York Polis Departmanı, gözaltına alınan saldırganın Özbekistan asıllı 29 yaşında bir erkek olduğunu ve isminin Sayfullo Saipov olduğunu açıkladı. Polis, saldırganın bacağından vurularak etkisiz hale getirildiğini ve şu anda ismi açıklanmayan bir hastanede tutulduğunu bildirdi.

abd-saldiri-harita,4cC9Yn0SP0uka0okXLuK6w.jpg


Görgü tanıkları, New York'un aşağı Manhattan bölgesinde bulunan ünlü liselerinden Stuyvesant Lisesi yakınlarında silah sesleri duyduklarını, bir saldırganın kamyonetiyle okulun yanındaki bisiklet yoluna tersten girdiğini, daha sonra aracından inerek çevreye ateş açtığını söyledi.

Saldırganın kullandığı kamyonetin kiralık olduğu ortaya çıktı.

2017-10-31t202849z-1324749446-rc1cd2130990-rtrmadp-3-new-york-shooting,B8bIgOqj6k2fQuW2TVHSvw.jpg


ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından terör saldırısıyla ilgili, "Görünen o ki New York'ta bir başka saldırı çok hasta ve dengesiz birisi tarafından gerçekleştirildi. Emniyet birimleri çok yakından takip ediyor. ABD'DE OLMAZ!" açıklamasını yaptı.

Başkan Trump, bir sonraki paylaşımında ise, "Orta Doğu ve herhangi bir yerde onları yendikten sonra, DAEŞ'in ülkemize geri dönmesine ya da giriş yapmasına izin vermemeliyiz. Yeter!" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi... New York’ta (Manhattan) terör saldırısı


19 Ocak tıviti altta

 
Üst