Maksimum 13K monitör dahil sistem önerisi

Bu konuyu okuyanlar

emiiirrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar. Bir bilgisayar toplamaya karar verdim, lakin piyasada hiç bir yerde ekran kartı bulamıyorum. Var olanlar ya çok düşük ya da çok yüksek sınıf. Bugün Vatan'a gittim bilgi almak için, koskoca mağazada sadece 5500XT kalmış. Satış sorumlusu şubatın ilk ya da ikinci haftası stokların yenileneceğini söyledi.
Sorularım ise şöyle;
1) Stokların yenilenmesini beklemeli miyim?
2) Stoklar yenilenirse fiyatların artma ihtimali var mı?
3) Şimdi almamı tavsiye ediyorsanız ne almalıyım, nasıl bir şey bulmalıyım? (Olmazsa olmazlarım: rtx2000 ya da 3000 serisi, işlemci yüksek çekirdekli olduğu için amd düşünüyorum ama tam kesin değil) Bütçem: 13K civarı, monitör, klavye mouse dahil bu fiyat

Sistemi kullanacağım alanlar: Video editleme, render, yayın, müzik yapım ve arada kaçamak yapıp oyun ?

Son olarak sistem ileride geliştirilebilir olursa çok iyi olur ama olmasa da olur.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim ^^

Reaksiyon puanı
4,101
Stok bekleyin hocam. Fiyatlar daha düşük olur. RTX 3060 Tİ ve 2 ay bekleyebilirseniz i5 11400f kullanılabilir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Stokları beklemezseniz ekran kartı tarafında fazladan 2K civarı bir fiyat ödemek zorunda kalırsınız o da en iyi ihtimalle. Stok sıkıntısı yokken Palit ve Inno gibi markaların baz model 3060 Ti'ları 5K'ya kadar düşmüştü. Eğer stoklar bollaşırsa 3060'ın da 3.5K-4K civarından geleceğini düşünüyorum ancak bu kıtlıkta zor. Bir ara RTX 3070'ler 6-6.5K civarına bulunuyordu siz düşünün.

emiiirrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Stokları beklemezseniz ekran kartı tarafında fazladan 2K civarı bir fiyat ödemek zorunda kalırsınız o da en iyi ihtimalle. Stok sıkıntısı yokken Palit ve Inno gibi markaların baz model 3060 Ti'ları 5K'ya kadar düşmüştü. Eğer stoklar bollaşırsa 3060'ın da 3.5K-4K civarından geleceğini düşünüyorum ancak bu kıtlıkta zor. Bir ara RTX 3070'ler 6-6.5K civarına bulunuyordu siz düşünün.
Bu haftayı da beklemem en iyisi olacak galiba. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.