Makine Mühendisi İçin Sistem Toplama

Bu konuyu okuyanlar

okaracali1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar benim ağabeyim Makine Mühendisi ve onun için bir sistem toplamak istiyoruz ama sistem toplama yönünde malesef bilgimiz pek yok bizlere yardımcı olur iseniz çok mutlu oluruz.

-) Bilgisayarda oyun oynanmayacak iş için kullanılacak.
-) Kullanılacak programlar;
- Metalix
- AutoCad
- SolidWork
vs.

Bu programları sorunsuz olarak kullanabileceğimiz bir sistem dizebilir misiniz?

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Merhabalar benim ağabeyim Makine Mühendisi ve onun için bir sistem toplamak istiyoruz ama sistem toplama yönünde malesef bilgimiz pek yok bizlere yardımcı olur iseniz çok mutlu oluruz.

-) Bilgisayarda oyun oynanmayacak iş için kullanılacak.
-) Kullanılacak programlar;
- Metalix
- AutoCad
- SolidWork
vs.

Bu programları sorunsuz olarak kullanabileceğimiz bir sistem dizebilir misiniz?
Bütçe?

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Bu tarz programlar daha çok ekran kartı ve ram ister, bu yüzden alınabilecek en iyi ram ve ekran kartı alınmalı, bunu destekleyebilecek kadar da bir işlemci eklenmelidir. dosya açılımı ve çok fazla dll içermeleri nedeni ile nvme türü bir ssd eklenirse daha hızlı ve kolay çalışma sağlanır. bu tarz programlarda yaşanan en büyük problem bottleneck sonucunda programın çökmesidir o yüzden ram, ekran kartı, nvme ssd çok önemlidir.

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bu tarz programlar daha çok ekran kartı ve ram ister, bu yüzden alınabilecek en iyi ram ve ekran kartı alınmalı, bunu destekleyebilecek kadar da bir işlemci eklenmelidir. dosya açılımı ve çok fazla dll içermeleri nedeni ile nvme türü bir ssd eklenirse daha hızlı ve kolay çalışma sağlanır. bu tarz programlarda yaşanan en büyük problem bottleneck sonucunda programın çökmesidir o yüzden ram, ekran kartı, nvme ssd çok önemlidir.
İyi tamam 2080 super+64 GB 3600Mhz ram+Ryzen 9 3900X koyarım o zaman sisteme. Adam bütçe belirtmemiş.

okaracali1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özür dilerim belirtmeyi unutmuşum. Maksimum bütçe: 6 bin tl
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi tamam 2080 super+64 GB 3600Mhz ram+Ryzen 9 3900X koyarım o zaman sisteme. Adam bütçe belirtmemiş.

Bütçeyi belirtmeyi unutmuşum. Bütçe: 6 bin tl

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52

Kanka sen o zaman AMD ye yönel bence ben de önereceğim bı sistem. Farklı sitelerden alabilir misin parçaları yoksa tek bir siteden mı?

okaracali1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kanka sen o zaman AMD ye yönel bence ben de önereceğim bı sistem. Farklı sitelerden alabilir misin parçaları yoksa tek bir siteden mı?
Aslında Vatan Computer'den almayı düşünüyoruz ama siz bana baştan sona bütçeme uyan bir sistem listesi verebilir iseniz ben farklı sitelerden teminde edebilirim

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Aslında Vatan Computer'den almayı düşünüyoruz ama siz bana baştan sona bütçeme uyan bir sistem listesi verebilir iseniz ben farklı sitelerden teminde edebilirim
Ben kendime 7200 sistem topladım. Sadece vatandan toplayınca sistemi 8500+ tutuyor. İncehesap, Sinerji, İtopya gibi siteler de güvenlidir

Reaksiyon puanı
10,560

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Peki bana sistem dizebilir misiniz ben pek anlamıyorum da sistem dizmekten
Pc Toplama Sihirbazı
Sinerji de fiyatlar pahalı. Eğer ayrı ayrı sitelerden toplayacaksan 700TL kârlı olursun. Bir de aralarında pek bir fark yok ama istersen ekran kartını 2060 yapabilirsin.

Önerim bu INTEL 9400F-ZOTAC 1660 SUPER-GIGABYTE H310M H 2.0-CRUCIAL 480GB-8GB RAM - Vatan Bilgisayar

Aynı ramden 1 adet daha alın. İnternetten almak isterseniz. Ram linki

Gözle görüp test etme sansimiz olsun derseniz vatan iyidir.

Bende i5 9400f kullaniyorum her turlu goturur bu sistem.

Amd bakarsaniz r5 3600lu sistemde bulunabilir ancak hazir sistemlere adata su630 kronik sorunlu ssd koyuyorlar
R5 3600 toplayınca ekran kartına ve 3600 MHz rame bütçe kalmıyor R5 3500 topladım ben.

Peki bana sistem dizebilir misiniz ben pek anlamıyorum da sistem dizmekten
DA-SISTEM2/AMD Ryzen 5 3600/ASUS TUF 3 RX 5600 XT OC EVO 6GB/16GB DDR4/500GB NVMe SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Çok güzel bir sistemdi ama stoğu bitmiş. Tam F/P

Reaksiyon puanı
10,560
Pc Toplama Sihirbazı
Sinerji de fiyatlar pahalı. Eğer ayrı ayrı sitelerden toplayacaksan 700TL kârlı olursun. Bir de aralarında pek bir fark yok ama istersen ekran kartını 2060 yapabilirsin.

R5 3600 toplayınca ekran kartına ve 3600 MHz rame bütçe kalmıyor R5 3500 topladım ben.
Hazir sistem ozellestirmelerinde daha uyguna gelir de koyulan parcalar canımı sıkıyor. 3000 3200mhz ram kafi

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906