Macbook Pro Retina Display Pil Yüzdesi Dengesizliği

ntetik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

1 ay evvel bir Macbook Pro Retina Display bilgisayar aldım. Ama dikkatimi çeken şey pilin yüzdesinin dengesiz olması. Şöyle ki diyelim pil yüzdesi %87 kalan süre 3:01 diyor. Kapağı kapatıp açıyorum bu defa da 5:30 diyor. Pilin ortalama gidişi 6:30-7 saat arası ama bu yüzde tutarsızlığı nedir? Normal midir? Şİmdiden teşekkürler.

ntetik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,
Bu konuda kimsenin bilgisi yok mu??? Bir tek ben mi yaşıyorum bu sıkıntıyı...

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Aga en buyuk sıkıntın bu olsun:) ben 2 yıldır MacBook Pro alicam para biriktirmeye çalışıyorum sen almissin hic ses etme bence;)
Hayırlı olsun bu arafa

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ha sıkıntın konusunda da MacBook lar hakkında hic bilgim yok kusura bakma yardımcı olamayacağım:(

Yekta Fırtına

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım macbook pro'daki o sıkıntı (aslında sıkıntıda değil ama o kelime geldi aklıma) şundan dolayıdır senin anlık okadar ne kadar güç tükettiğine bakıp tahmini bir süre veriyor bu güç tüketimi mouse oynatmanda yeni tab açtığından bile arttığından bu değerin sürekli değişmesi çok normal. Mesela Adobe Premiere çalıştırmak Macbook Pro'da 3-4 saat süre verirken safari ile dolaşmak aynı pil ile daha uzun gider olay tamamen bundan ibaret herhangi bir dengesizlik yok.

Fakat en büyük pil tüketen durum lanet olası flash videolarıdır ısında artar cpu ve ram kulanımında uçar bi kurtulamadık şu Flash Player'dan.

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
benim macte hicbir sorun yok ama 3 ayda bir formatliyorum.format önemli

bykonfizik

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eğer bu problemse bende de aynısı oluyor. Mesela şu anda şarjım %91 ama 3 saat 51 dk diyor. O anda kullandığın programlara bağlı. Google Chrome bende aşırı derecede şarj tüketiyor safari kullanırsam biraz daha değişiyor.

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
benim macte hicbir sorun yok ama 3 ayda bir formatliyorum.format önemli

şaka yapıyorsunuz değil mi? güncellemeleri bile temiz kurulumsuz çatır çatır halleden sisteme windows gibi (onda bile 2 seneden aşağı atmam temiz kullandığım için) 3 ayda bir format atmak tamamen gereksiz. yedek alın, sistem yedeklemesi muhakkak yapın. ama mecbur kalmadığınız sürece format falan atmanıza gerek yok :)

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
şaka yapıyorsunuz değil mi? güncellemeleri bile temiz kurulumsuz çatır çatır halleden sisteme windows gibi (onda bile 2 seneden aşağı atmam temiz kullandığım için) 3 ayda bir format atmak tamamen gereksiz. yedek alın, sistem yedeklemesi muhakkak yapın. ama mecbur kalmadığınız sürece format falan atmanıza gerek yok :)
ben biraz fazla program kurup kaldiriyorum sanirim.icim rahat etsin programlarin artiklari falan temizlensin diye.yoksa bir kasma falan sorun yok yani :yes:
ayni sekilde ipadimi,telefonumu.televizyonumu,vb cihazlarimi duzenli olarak formatlarim.bi takinti sanirim benimkisi