Öneri MacBook Öneri

Bu konuyu okuyanlar

osmfbbb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar 2017 model MacBook Air imi kullanmayı bıraktım. Şimdi yeni bir macbook olarak önerilerinizi bekliyorum. Aklımda 2 seçenek var. Macbook Air M1 16 GB bellek (12.600 TL)----- Macbook Pro 13" M1 8 GB Bellek (13.600 TL) Bu iki model için düşünceleriniz nelerdir. Hangisini tercih etmeliyim. Çizim, Fotoğraf düzenleme, Video Düzenleme, Film, İnternet gezilerinde Kullanacağım.

Düşünce ve Önerilerinizi bekliyorum Dostlar.
Teşekkürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

osmfbbb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
M1 modellerde RAM sonradan artırılamadığı için kesinlikle 16GB Air modelini öneririm. Ancak uzun süren renderlar alacaksanız Pro modelindeki fan işinize yarayacaktır. Öğrenciyseniz veya öğrenci bir tanıdığınız varsa öğrenci belgesi ile bu fiyatlara alabilirsiniz.
Anladım efendim, peki sizce black friday gününü beklemelimiyim yoksa alayım mı ? M1 16 Gb pro ile M1 16Gb air arasındaki fiyat farkına değer mi sizce ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Anladım efendim, peki sizce black friday gününü beklemelimiyim yoksa alayım mı ? M1 16 Gb pro ile M1 16Gb air arasındaki fiyat farkına değer mi sizce ?
BF gününde MacBook'lar için indirim olacağını sanmıyorum ki stok bulmak gittikçe zorlaşıyor zaten. PT'de de stoklar ara ara oluyor. Varken kaçırmayın derim. Pro ile Air arasındaki en büyük fark fan. Bu da bilgisayarı yoran uzun işlemlerde etkisini hissettirebilir. Yoksa günlük işlemlerde bilgisayar fan açmıyor zaten. Render ve tasarım yapacağım dediğiniz için 256GB da yetecekse Pro modelini öneririm. Ancak dediğim gibi Air ile Pro arasında devasa farklar yok.