Macbook da hem windows 7 hem mac işletim sistemi ?

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macbook pro alıcam ama bazı programlarım var lisanssız olduğu için sadece windowsda çalışıyor bu yüzden macbook proda her iki işletim sistemide olurmu peki olursa nasıl geçiş yapıcam başlangıçta sorucakmı ve bi zararı olurmu ? windows 7 ye sadece 1 saat felan girerim günde ,diğer herzaman mac kullanırım .. sizce bi sıkıntı olurmu windows tarafında sistem nasıl çalışır yavaşmı normal bir pc gibimi ? video resim varsa paylaşabilirmisiniz ?

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bootcamp yardımı ile yükleyebilirsin bir zararı olamz ki zaten apple'ın verdiği bir program. başlangıçta seçerisn hangisi olsun diye

Lhuki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her iki işletim sistemide sağlıklı bi şekilde çalışır evet başlıngıçta size soracak windowsdaki performansıda normal başka bir pc de masılsa aynısnı alırsınız

atknatk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen arkadaşlara katııyorum istersen vmware kurabilirsin internette crackli var mac sürümü mac osx kullanırken aynı anda windows kullanabilirsin ben mac açıkken windows destekli oyunları bile oynuyorum

Reaksiyon puanı
188
WineBottler ya da Cider ile Windows programlarını OS X üzerinde çalıştırabilirsin. Bunu yapan sadece bu iki yazılım da değil daha bir sürü yazılım var. Her ne kadar Windows'daki performansı vermese de işini görür. Ama illaki Windows gerekliyse de BootCamp ile diski ikiye bölüp diğer kısma Windows 7 yükleyebilirsin...

cold38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende macbook pro var 2008 de aldim ozamandan beri hem windows hem mac kullaniyorum (Video isleri ile ugrasiyorum bazi 3d programlari windowsda daha iyi performans veriyor)
Hic bir ekstra programa ihtiyac duymadim sadece mac ile birlikte gelen bootcamp 'i kullandim.
Ikisinin dede gercekten iyi bir performans aldim sorunsuz calisti windowsda.Zaten driver lari apple artik windows icinde hazirliyor o yuzden hic bir problemle karsilasmiyorsun.

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar peki windowsu harici dsike kurabilirmiyim yani pc hard diskine dokunmucam haricinin içine kurucam ?

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ve windows 7 kurduktan sonra bazıları mac sistemine geçiş yapamış win7den mace nasıl geçiliyor ? macden win7 ye geçmek için alt tuşuna basılı tgutuyoruz ama ilk 7yi kurduktan sonra pc win7ye göre ayarlanıp başlangıçta sormadan win7yi açıyor nasıl olcak ?

Reaksiyon puanı
188
Bootcamp driverları yada yazılımlarını kurduysan eğer yazılımdan açılışta açılacak sistemi seçebiliyorsun...

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynen arkadaşlara katııyorum istersen vmware kurabilirsin internette crackli var mac sürümü mac osx kullanırken aynı anda windows kullanabilirsin ben mac açıkken windows destekli oyunları bile oynuyorum

üretsiz virtualbox varken ki vb nasıl bir şeyse artık daha fazla özellik ve peformans sunuyor, nedendirmilletin hakkına girme isteğiniz

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çoğunlukla hatta sürekli windows 7 kullanmak için,bazen mac os x kullanmak için mac alınır mı peki? mac deki windows performansı nasıl?

Reaksiyon puanı
188
Mac ile beraber bootcamp driverları ve yazılımları gelir. Onları kurman gerekiyor Windows'a. Kurduktan sonra da bootcamp'in yazılımdan açılışta ilk açılmasını istediğin işletim sistemini secebiliyorsun...

atknatk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üretsiz virtualbox varken ki vb nasıl bir şeyse artık daha fazla özellik ve peformans sunuyor, nedendirmilletin hakkına girme isteğiniz

evet ikisinide kullandım fakat vmware sunduğu özellikler çok cazip geldi istersen bakabilirsin.
http://www.vmware.com/products/fusion/features.html

öğrenci olarak yazılımları ücretli kullanmak her baba yiğidin harcı değil bi antivirus programına, office, Adobe programlarına .. vb şahsen ben para yetiştiremem onun için crackliyorum vwware ile vb kıyaslamasına girersek benm fikrim bi openoffice ile ms office kıyaslaması gibi filan kalır.

ve son olarak eğer ben crackli programları ticari kullanılan bi pc de kullansam yazılım şirketleri beni hemen bulur be kontrole gelirler. yani bireysel pclerde cracklemeleri kendileri göz yumuyor...

cold38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çoğunlukla hatta sürekli windows 7 kullanmak için,bazen mac os x kullanmak için mac alınır mı peki? mac deki windows performansı nasıl?
Eger surekli windows kullanicaksan Mac e o kadar para vermene hic gerek yok. Ayni paraya cok daha iyi bir PC alabilirsin(Iyiden kastim ozellik olarak mesela daha fazla rem ve daha buyuk harddrive gibi).Performansi Bence iyi sorunsuz calisiyor.Ben genelde oyun oynamak icin kullaniyorum ve performansida baya iyi bence.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eger surekli windows kullanicaksan Mac e o kadar para vermene hic gerek yok. Ayni paraya cok daha iyi bir PC alabilirsin(Iyiden kastim ozellik olarak mesela daha fazla rem ve daha buyuk harddrive gibi).Performansi Bence iyi sorunsuz calisiyor.Ben genelde oyun oynamak icin kullaniyorum ve performansida baya iyi bence.

kasa kalitesi, karizması, sadeliği, rahatlığı, batarya süresi çok hoşuma gidiyor yaw. tek şüphem işte mac de win7 performansı bilhassa da oyun zamanı.yoksa geri kalan zamanda, net kullanımında mac güzel, bir iki suite programı kullanacağım zaman da fusion yada paralel ile hallederim diye düşünüyorum.bakalım.ikici el falan bi macbook pro olabilir sanki :)

cold38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kasa kalitesi, karizması, sadeliği, rahatlığı, batarya süresi çok hoşuma gidiyor yaw. tek şüphem işte mac de win7 performansı bilhassa da oyun zamanı.yoksa geri kalan zamanda, net kullanımında mac güzel, bir iki suite programı kullanacağım zaman da fusion yada paralel ile hallederim diye düşünüyorum.bakalım.ikici el falan bi macbook pro olabilir sanki :)

Neden olmasin ben neredeyse 6 yilli bir mac kullanicisiyim su ana kadar problemle karsilasmadim. Kasasi hem karizma hemde parca parca degil 2 parcadan olusuyor (ekran, AnaVucut) bu yuzden alet hem daha saglam (Ben benim macbook pro'u baya dusurdum ve isim geregi surekli sirt cantamda. Ve yasadigim yerde hava sartlari degisik yani nem olma imkani cok)
Simdi Ben 3 yillik olan macbook pro'mu bu yeni cikanlarla degistiricem 3 yildir valla iyi dayandi bana o alet :D Yani kesinlikle tavsiye ederim eger butcen uygunsa.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim 2010 mac book pro ve bootcamp ı in diri yorum ama kar şıma bir den text edit die bişe çıkıo lüt fen biri yardım etsin