MacBook Air mi MacBook Pro mu?

Bu konuyu okuyanlar

mimarbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,
Öncelikle daha öncede konu açtım ama bulamadığım için tekrar açıyorum.
Burada kafama takılan bir kaç soru var ona cevap bulmak için yardım ve görüşlere ihtiyacım var.
1-Macbook air de i5 ile i7 arasında performans bakımından gündelik hayatta ne kadar çok geri dönüş alınır?
Evet macbook air i7 mi yoksa macbook pro i5 mi arasında kalsanız hangi seçiminde bulunursunuz.(tasarım ve taşınabilirlik aire yöneltsede beni küçük ölçekli lineer çizim programları kullanacak olmam kafamda soru işaretleri oluşturuyor.)

Son olarak teorik olarak yorumlar değilde deneyim odaklı yorumlar atarsanız benim için daha yapıcı olacaktır.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Macbook pro performans olarak airdan çok daha üstün fakat air'in tasarım olaran inceliği artısı var ama çerçeveleri kalın olduğu şçin boyut olarak prodan daha büyük daha ince pro da kalın ve küçük aire göre.

Taha Basaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya belki çok alakasiz bi soru olacak ama hiçbiryerde cevabini bulamadim. Kullanma kilavuzunu bile inceledim ama nafile :) Bu macbook proda on sag alt tarafta cizgi seklinde kucuk bir panel var ne ise yariyor acaba? 2 gundur buna takildim ve kafayi yemek uzereyim bilgisi olan biri cevaplarsa çok memnun olurum. Delik zannediyordum ancak kapali bi panel var isik desem hic yandigini gormedim vesaire. Simdiden tesekkurler.

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Sevgili Taha ,

Oncelikle Mac Air almamanı öneririm.27 Ekim tarihi itibarıyle Mac Air cihazlar tedavülden kalktı sayılır.Profesyonel cizimler için kullanacagım diyorsan (AutoCad,SolidWorks vs...) tabi ki de Macbook Pro'yu oneririm.Ancak amator tarzı çizimler yapıcam,kullanacagım bilgisayar da Mac Air gibi hafif ama daha yeni bir cihaz olsun diyorsan kesinlikle Macbook 12" öneririm.

Ancak burada hassas bir konu var ki,

Eger Macbook 12" diyorsan da USB gibi giriş aramaman gerekir.Aksi halde USB girişi icin harici bir ara donusturucu alman gerekecek.Şimdiden hayırlısı olmasını dilerim.

İyi forumlar,

Salparslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam macbook pro mf839 modelini almak istiyorum 2015 başı yada ortası olan i5 işlemcili olan mf839tu olqn ... yeni modeller türkiyeye gelince fiyatları düşermi beklesem ? Vatanda 4599 tl şu anda ! Fikir verirseniz memmun olurum...

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Selam macbook pro mf839 modelini almak istiyorum 2015 başı yada ortası olan i5 işlemcili olan mf839tu olqn ... yeni modeller türkiyeye gelince fiyatları düşermi beklesem ? Vatanda 4599 tl şu anda ! Fikir verirseniz memmun olurum...

Merhaba,

Apple a ait tüm ürünler (iPhone,Mac,Watch,iPad vs...) ülkemize gelmesiyle değil,yeni ürün çıkmasının hemen ardı itibarıyle fiyatları değişmekte ve güncellenmektedir.O nedenle şuanki Apple Store'daki fiyatlar günceldir.

Fiyatlara direk aşağıdaki linkten bakabilirsiniz :
Macbook Pro