Rehber MacBook Air M2 vs MacBook Pro M2

Bu konuyu okuyanlar

sait_355

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar nasılsınız umarım iyisinizdir ben MacBook Air M2 ve MacBook Pro M2 arasında kaldım aradaki 2000₺ fark verilir mi sizce ? (Her iki cihaz için de baz model seçilmiştir)

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Merhaba arkadaşlar nasılsınız umarım iyisinizdir ben MacBook Air M2 ve MacBook Pro M2 arasında kaldım aradaki 2000₺ fark verilir mi sizce ? (Her iki cihaz için de baz model seçilmiştir)
M2 +'ları
  • Yeni ekran tasarımı
  • Yeni renkler
  • Daha hafif olması
M2 PRO +'ları
  • İçinde fan olması
  • TouchBar ile gelmesi
Gün sonunda ne iş yapacağın burada çok önemli bir soru işareti oluyor aslında. Her iki cihazda aynı performansı versede Pro modelinde olan "FAN" gerçeği, cihazı yük altında daha verimli kullanabilmeniz gerçeğini size sunuyor. Bir yandan TouchBar ile havalı gözüküyorsun.

M2 kullanıcısı olarak YouTube'a video hazırlıyor, grafik tasarım işlerimi yapıyor, yazılım üzerine kariyer yapıyor, medium üzerinde yazılar yazıyor ve günlük bilgisiyar kullanımımı gerçekleştiriyorum. Bu işlemleri yaparken Baseus 7 in 1 hub üzerinden görüntüyü 1K monitörüme yansıtıyor, Logitech MX Keys For Mac ve SteelSeries rical 300BT modeli cihazlarım aktif bir şekilde BlueTooth üzerinden bağlı oluyorlar.
Kullanımım boyunca standart bir kullanıcı olarak kendimi konumlandırmıyorum ve hala cihazın bana çok geldiğini düşünüyorum.

Nasip olursa yakın zamanda Adobe nin çeşitli programlarınıda öğrenmek istiyorum ve gün sonunda M2 Mac air her görevi başarıyla gerçekleştirebilceğinin bilinciyle engel kalmıyor desem yeridir.

sait_355

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
M2 +'ları
  • Yeni ekran tasarımı
  • Yeni renkler
  • Daha hafif olması
M2 PRO +'ları
  • İçinde fan olması
  • TouchBar ile gelmesi
Gün sonunda ne iş yapacağın burada çok önemli bir soru işareti oluyor aslında. Her iki cihazda aynı performansı versede Pro modelinde olan "FAN" gerçeği, cihazı yük altında daha verimli kullanabilmeniz gerçeğini size sunuyor. Bir yandan TouchBar ile havalı gözüküyorsun.

M2 kullanıcısı olarak YouTube'a video hazırlıyor, grafik tasarım işlerimi yapıyor, yazılım üzerine kariyer yapıyor, medium üzerinde yazılar yazıyor ve günlük bilgisiyar kullanımımı gerçekleştiriyorum. Bu işlemleri yaparken Baseus 7 in 1 hub üzerinden görüntüyü 1K monitörüme yansıtıyor, Logitech MX Keys For Mac ve SteelSeries rical 300BT modeli cihazlarım aktif bir şekilde BlueTooth üzerinden bağlı oluyorlar.
Kullanımım boyunca standart bir kullanıcı olarak kendimi konumlandırmıyorum ve hala cihazın bana çok geldiğini düşünüyorum.

Nasip olursa yakın zamanda Adobe nin çeşitli programlarınıda öğrenmek istiyorum ve gün sonunda M2 Mac air her görevi başarıyla gerçekleştirebilceğinin bilinciyle engel kalmıyor desem yeridir.
Verdiğiniz bu güzel bilgiler çok teşekkür ediyorum. Bende sizinle aynı fikirdeyim ama nasılsa insanız her zaman en iyisini istiyoruz illa Pro olsun diyoruz halbuki pro’nun bir fan bir de TouchBar olması zaten ikisinde de aynı işlemci var bende daha çok Air düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ediyorum iyi geceler

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
napcaksın eski kasa bilgisayarı direk yeni kasa m2 air al termal throating %10-15 falan zaten üstüne eski kasa dışarda açtığın zaman herkes 2018-19 sanacak o zaman niye alıyosun Mac i bence m2 air al geç en azından millet yeni olduğunu görür

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Ne amacli kullanacaksiniz Mac'i?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Tasarım+ video Edit

Cok temel seviyede yapacaksan sorun olmaz ancak profesyonel isler cikarmak istiyorsan veya uzun kullanim hedefliyorsan 8/256 yetmez. Sonradan RAM artirilamiyor cunku. En azindan 16 / 256 oneririm ki M2 serisinde 256GB modellerin SSD'leri 512GB'a gore daha yavas. Ozellikle kurgu ve video aktarimi konularinda arada kayda deger performans farklari olabiliyor.

Eminkonya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Konuyu açacağım bir yer bulamadığım için buradan paylaşarak öneri, çözüm yada yönlendirme talep edeceğim. Macbook Air kullanıcısıyım. Outllook kullanıyorum ve yeni ileti yazdığımda daha önceki emailden kopyala yapıştır yaptığımda bir sorun gözükmüyor ama gönderdiğim kişilerde yazının bazı noktalarında çok büyük punto karakterler ile görünmektedir. Her ileti göndermeden önce punta 'yı tüm ileti seçerek düzenliyorum ama yine aynı sorun ile karşılaşıyorum. Daha önce bu sorunu yaşanlar var ise bilgi paylaşabilir mi?
Destek için şimdiden teşekkür ederim.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
napcaksın eski kasa bilgisayarı direk yeni kasa m2 air al termal throating %10-15 falan zaten üstüne eski kasa dışarda açtığın zaman herkes 2018-19 sanacak o zaman niye alıyosun Mac i bence m2 air al geç en azından millet yeni olduğunu görür
Tamamda milletten ona ne ? :DDD
Mesaj otomatik birleştirildi:

8/256 almanı önermem ha bu arada depolama ve ram çok önemli ben bir işten sonra bakıyorum 50-60gb dosya birikiyor. En az 16 GB ram alman gerekiyor kendimden örnek vermem gerekirse (Windows kullanıyorum) 16 GB ramden 10 GB aftereffectse veriyorum o ram bile yetmiyor ekran kartı yetersiz desem olamaz (3070 Ti) işlemcim i5 12400F ortalama bir işlemci ama kasmanin ana kaynağı ram. Yetmiyor aftereffectse 64gb Ramin olsa 32gb ram versen yine o 32gb i kullanır. 16 yetersiz kalıyor 32 gene idare eder 64 en iyi tercih oluyor.