Macbook air hakkında büyük sorun

Bu konuyu okuyanlar

ayberksolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba kolay gelsin yeni bir macbook air aldım mac os x de çok yeniyim hiç birşey bilmiyorum diyebilirim windows da format atar gibi macbookda format atma işlemine koyuldum pc yi ikinci el aldığım için herşeyi baştan yapmak istedim yanlız bir sıkıntı ile karşılaştım. ssd nin içini tamamen temizledim ve bilgisayar 2010 lion yüklü normalde buraya kadar herşey normal internet recovery moduna girdi bilgisayar apple storedan recovery dosyalarını indirdikten sonra lion x i yükleme seçeneğine bastığımda apple store da sürüm kaldırıldığı için indirilmiyor. Yani bilgisayar öylece kaldı. Flash disk den yükleme diski oluşturdum windows üzerinden ama ne yazık ki bilgisayarı açarken boot menüsüne geldiğimde flash orada çıkmıyor ve yine recovery dosyalarını indirme işlemine başlıyor bilgisayarı ve sistemi bilmediğim için işin içinden çıkamadım lütfen yardımlarınızı bekliyorum soğudum açıkcası.

ayberksolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam tüm yazıdaki herşeyi daha önce okumuştum. Ama ne yazık ki elimde şuan açılmayan bir macbook air ve windows 7 kurulu olan bir pc var windows 7 üzerinden bir kurulum usb bellek nasıl hazırlarım ve bunu macda nasıl kullanıp aktif ederim bana bu kısım lazım internette çok aradım ama bulamadım.