Macbook air 2020 i5

Bu konuyu okuyanlar

nerminsrkya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Macbook air 2020 i5 almak istiyorum fakat yazilim dillerini, kod yazmada başarılı mı? bana proyu önerdiler ama o kadar bütçem yok. Yazılım mühendisliği okuyorum ve bana 4 5 sene gider mi?

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
klavyeye alışması biraz zor kod için, windows klavyelerde daha hızlı yazarsın ama onuda satın alabilirsin iyi olur herhalde

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Ben büyük ekranlarda çalışmayı daha rahat buluyorum. Onun dışında iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Xcode, Rider, Android Studio, Unity (kompleks projeler olmadığı sürece) rahat kullanılır. 2017 MBP 15" üzerinde Unreal Engine denemiştim. MBP daha fazla acı çekmesin diye hemen sildim. [emoji4]

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Macbook zaten o işler için.:)

nerminsrkya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Macbook zaten o işler için.:)
yazılımı kaldırmaz 8000 çöp olur dediler de endişelendim bu yüzden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben büyük ekranlarda çalışmayı daha rahat buluyorum. Onun dışında iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Xcode, Rider, Android Studio, Unity (kompleks projeler olmadığı sürece) rahat kullanılır. 2017 MBP 15" üzerinde Unreal Engine denemiştim. MBP daha fazla acı çekmesin diye hemen sildim. [emoji4]
daha 1. sinif öğrencisiyim kodlamayi yeni yebi öğretiyorlar macbook air istiyorum ama macbook kaldirmaz yari yolda birakir dedi bende bu yüzden emin olamadim

Son düzenleme:

başabaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
MacBook Air 2020 i5 16 gb ram 256 gb ssd modelini kullanıyorum. haziran ayında aldım. 14 günlük geri iade süresini kaçırdım, cihazı tam anlamıyla kullanamadığım için. benim tavsiyem çok iyi düşünmen ve pro modellere bakman yönünde. çünkü aşırı bir ısınma sorunu var. heat pipe olayını biliyorsunuzdur. macOS güncellemesinde bile ateş gibi oluyor. servisi, kapanmıyorsa sorun yok diyor ama bence uzun kullanımda bilgisayarın ömrünü kısaltacak. Chess uygulamasını bile tam ekran açtığınızda fan deli gibi çalışıyor. normal boşta bişey yok ama denildiği gibi en ufak bir uygulamada hemen ısınıyor. eminim ki yazılım uygulamalarında ısıdan dolayı çok sıkıntı çekersin. şu anki deneyimim ile söyleyebilirimki yeni bilgisayar alacak olsam kesinlikle pro modellere bakarım.

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Air'larda işlemci ve fan arasında bakır "heat pipe" yok. Bu da ısınmada bir etken. Bir videoda yoğun işlemci yükü altında 98 dereceye çıktığı ifade ediliyordu. Ancak bilgisayar işlemci hızını düşürmek yerine sıcak çalışmayı tercih ediyor. Muhtemelen yük altında performans kaybını önlemek için böyle yapılıyor.