Mac OS Catalina UEFI Live USB Oluşturma

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Herkese iyi forumlar. Öncelikle ben hiç hayatımda Mac OS kullanmadığımdan kurmadan Live USB oluşturup bakmak istiyorum. Bu mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim herkese.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi Hackintosh olacak sıradan PC'im var.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
USB’yi 4 partisyona böleceksin, EFI, Kurulum kısmı ve işletim sisteminin olduğu kısım (4. Kısım da dosya formatı farklılığından dolayı Windows bilgisayardan dosya almaya yarayacak).
bu dediklerim teorikte olabilecek şeyler fakat fiiliyatta zor (en az 64 GB USB gerekli sağlıklı olabilmesi icin, 16 GB ile imkansız zaten).

Tabi bu Live olmaz, Windows To Go gibi olur.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
USB’yi 4 partisyona böleceksin, EFI, Kurulum kısmı ve işletim sisteminin olduğu kısım (4. Kısım da dosya formatı farklılığından dolayı Windows bilgisayardan dosya almaya yarayacak).
bu dediklerim teorikte olabilecek şeyler fakat fiiliyatta zor (en az 64 GB USB gerekli sağlıklı olabilmesi icin, 16 GB ile imkansız zaten).

Tabi bu Live olmaz, Windows To Go gibi olur.
Yani DD modunda yazdırmamız gerekiyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Yani DD modunda yazdırmamız gerekiyor.
Hayır bu biraz farklı olacak çünkü başlatabilmek için de farklı bir bölüm olmalı, USB’yi 3’e (bence 4) bolun, kurulum ve işletim sistemi aynı yerde olmalı, 3 bölüm ise Clover (ve benzeri OS X bootloderlari) olmalı.