M.2 Sata 120 gb SSD ' nin 2mb gözükmesi (gpt koruyucu bölüm)

Bu konuyu okuyanlar

hzefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abilerim , kardeşlerim iyi günler 2 gündür bu sorunla uğraşıyorum , artık aklıma bir yol gelmiyor ve bu yüzden sizlerin yardımına ihtiyaç duyuyorum.

120 gb longline m.2 sata bir ssd aldım ve ASUS X542-UR-GQ438 laptop' ıma bu ssd yi taktım. İlk taktığımda SSD ' nin adı disk yönetiminde ve aygıt yöneticisnde düzgün bir şekilde marka adı olan 'Longline' olarak gözüküyorken , Laptop fanından bir yanık kokusu geldi , hemen laptop ' ı kapattım ve M.2 SSD ' yi çıkardım . Yanık kokusu ssd ' den mi geldi tam olarak teşhis edemedim ancak bundan şüpheleniyorum , sonrasında üstündeki siyah hücrelerde küçük bir kabarcık vardı.
SSD'yi bilgisayara takıp tekrar açtığımda ise aygıt yöneticisinde gözüküyordu ancak fotoğrafta göreceğiniz gibi değişik bir birim adıyla gözüküyordu , ve disk yönetimine girdiğimde ise windows ' un Gpt olarak mı , Mbr olarak mı biçimlendirmesini istediğim ile ilgili seçenkler çıktı. Gpt tercih edersem 2000 mb , mbr tercih edersem 1000mb bölüm verdi, RAW ' dır , ayrılmamıştır böyle bir şeyden bahsetmiyor dahi .
Lütfen gereken tüm bilgiyi vermeye hazırım , yardımcı olabilirseniz çok sevinirim , mağdur olmak istemiyorum. Teşekkürler , İyi Forumlar.

ssd3.png
ssd sorunu.png
ssd sorunu 2.png

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,376
sonrasında üstündeki siyah hücrelerde küçük bir kabarcık vardı.
Bahsettiğin siyah kabarcık ile ilgili ssdnin resmini atsaydın iyi olurdu. Ssd bozulmuş olabilir bu dediğine göre. Bu yüzden ucuz markaları önermiyoruz. Ssdnin bahsettiğin bölümün resmini çekip atabilirsen daha iyi yardımcı olabilir forumdakilerde.

hzefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsettiğin siyah kabarcık ile ilgili ssdnin resmini atsaydın iyi olurdu. Ssd bozulmuş olabilir bu dediğine göre. Bu yüzden ucuz markaları önermiyoruz. Ssdnin bahsettiğin bölümün resmini çekip atabilirsen daha iyi yardımcı olabilir forumdakilerde.

yazılımsal bir hata olamaz mı hocam ?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,376
Tak çalıştır özellikli donanımlarda hafıza problemi olduğunda bu yazılımsal bir hata olmaz. Aynı ssdyi farklı bir bilgisayarda denediysen ve aynı sonucu görüyorsan işte ssdnin bozulduğunun göstergesidir.